Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dodolew, Kremlowska księżniczka. Opowieść o Galini

07-06-2015, 20:21
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 10.99 zł     
Użytkownik gaciaq
numer aukcji: 5401695200
Miejscowość Szczecin
Wyświetleń: 1   
Koniec: 07-06-2015 20:28:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2014
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Autor: Jewgienij Dodolew

Tytuł: Kremlowska księżniczka.

Opowieść o Galinie Breżniewej i sowieckich elitach


Rok wydania: 2014

Liczba stron: 287

Format: 14,5 x 20,5 cm


Stan książki: nowa (nieczytana), prosto z księgarni, towar widoczny na zdjęciu


Opis ze strony wydawcy:

Uwielbiała mężczyzn, brylanty i drogie samochody. Zmarła samotnie w podmoskiewskiej "psychuszce". Dzisiaj jej imię kojarzy się głównie z kumoterstwem i korupcją na szczytach władzy u schyłku sowieckiego imperium. "Kremlowska księżniczka" to opowieść o córce Breżniewa - Galinie, równie wszechwładnej, co zepsutej pozycją swoją i ojca.


Jewgienij Dodolew prezentuje unikalny materiał na temat klanu Breżniewów i czasu, gdy liczyli się w ZSRR. Przede wszystkim ukazuje życie córki sekretarza generalnego - Galiny Miłajewej-Breżniewej. Pisze o jej kolejnych małżeństwach i kochankach, zamiłowaniu do zbytku, drodze do statusu "kremlowskiej księżniczki" i wreszcie - dramatycznym finale w oparach alkoholizmu, absolutnej degradacji w otoczeniu pijanych meneli, chorobie psychicznej i śmierci w szpitalu psychiatrycznym.

Nieznany w większości materiał dokumentacyjny sprawia, że książka "Kremlowska księżniczka" jest fascynującym studium kariery i życia sowieckich elit w latach 1[zasłonięte]982-20. Śledzimy ich losy od komsomolskiej młodości, przez kolejne awanse do szczytów kremlowskiego Olimpu, bezkarne używanie dóbr tego świata przy niewyobrażalnej korupcji i łapownictwie, aż do finału w kolonii karnej (często) po zmianie sekretarza generalnego...


Możliwy odbiór osobisty w Szczecinie.


Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej aukcji, jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć danej książki lub kupić kilka książek na moich aukcjach, napisz do mnie, na pewno odpiszę ;)


Zapraszam na inne moje aukcje, na których znajdziecie książki (nowe i używane) i nie tylko - Kliknij


P.s. 1. Kupując więcej płacisz taniej ! Po zakupie na kilku moich aukcjach skontaktuj się ze mną w celu ustalenia jednego kosztu przesyłki.