|
|
Wykonujemy izolacje natryskiem piany poliuretanowej oraz elastomerów i polimoczników dla budownictwa tradycyjnego, przemysłu i rolnictwa. Aby dowiedzieć się więcej o przeznaczeniu natryskowych izolacji piankowych odwiedź dział "zastosowania". Obszary naszej działalności to:
- docieplanie i wygłuszanie obiektów
- izolacje przemysłowe
- izolacje wewnętrzne i zewnętrzne (otwarto i zamkniętokomórkowe)
- termoizolacje
- izolacje akustyczne
- hydroizolacje
- izolacje antyskropleniowe
- izolacje konstrukcji betonowych, stalowych i drewnianych
- izolacje do zastosowań w motoryzacji
- powłoki przeciwpożarowe
Zastosowania natryskowych izolacji piankowych to m.in:
- budynki mieszkalne (poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów)
- budynki przemysłowe, hale produkcyjne, magazyny i zbiorniki magazynujące (cysterny, kadzie, itp.)
- obiekty rolnicze (budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, indyczarnie, obory, stajnie)
- pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory
- tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz
- izolacje rurociągów ciepłowniczych, chłodniczych, wodnych i na inne media, podziemnych i naziemnych, izolacje zewnętrznych i wewnętrznych instalacji, ciągów chłodniczych lodowisk
- powłoki do ciężarówek oraz innych zastosowań motoryzacyjnych, elementów piankowych, enkapsulacji, systemów zabezpieczających
- zbiorniki technologiczne na wodę, zbiorniki tłuszczu cukierniczego, zbiorniki wody pitnej, zbiorniki parafiny ciekłej, zbiorniki oczyszczalni ścieków
- izolacje obiektów pływających: barek, statków, jachtów, promów
- i wiele innych
- Podstawowymi cechami tej technologii są:
♦ jednorodność warstwy, bez żadnych spoin i połączeń technologicznych, ♦ idealne przyleganie do większości materiałów takich jak: metal, beton, drewno, eternit, ♦ likwidacja mostków termicznych, ♦ bardzo dobra izolacyjność termiczna i akustyczna, pozwalająca zastosować o prawie połowę cieńszą grubość warstwy niż styropianowej, ♦ odporność biologiczna na działanie grzybów, pleśni, gryzoni i owadów. ♦ krótki czas wykonania pracy. Technologia izolacji metodą natrysku jest najszybsza ze wszystkich dostępnych. Do natrysku zaangażowane są tylko 2-3 osoby, które przy użyciu odpowiedniego sprzętu są w stanie wykonać ocieplenie poddasza (średniej wielkości) w ciągu jednego dnia.
- Izolacja pianką natryskową oraz przy użyciu elastomerów i polimoczników jest wysokowydajną, nowoczesną technologią do niemalże każdego zastosowania. Mogą to być obiekty mieszkalne, przemysłowe, rolnicze, handlowe, hale produkcyjne, magazyny i wiele innych.
BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE - poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów
PRZEMYSŁ - hale produkcyjne, magazyny, tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz, izolacje rurociągów ciepłowniczych, chłodniczych, wodnych i na inne media, podziemnych i naziemnych, izolacje zewnętrznych i wewnętrznych instalacji, ciągów chłodniczych lodowisk, zbiorniki technologiczne na wodę, zbiorniki tłuszczu cukierniczego, zbiorniki wody pitnej, zbiorniki parafiny ciekłej, zbiorniki oczyszczalni ścieków, powłoki do ciężarówek oraz innych zastosowań motoryzacyjnych, elementów piankowych, enkapsulacji, systemów zabezpieczających, izolacje obiektów pływających: barek, statków, jachtów, promów ROLNICTWO, HODOWLA, SADOWNICTWO - budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, indyczarnie, obory, stajnie, pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory Poniżej omawiamy szczegółowo zastosowania natryskowych izolacji piankowych dla Rolnictwa i Przemysłu. Budownictwo mieszkaniowe zostało omówione w dziale "Budujesz dom" natomiast zastosowania hydroizolacyjnych powłok elastomerowych w dziale Elastomery i Polimoczniki.
Rolnictwo
Kurniki, Chlewnie, Obory, Stajnie
Podstawowymi problemami, oprócz niedostatecznej izolacji cieplnej występującymi w tych obiektach jest wykraplanie się pary wodnej i nieuregulowany przepływ powietrza spowodowany błędami w konstrukcji, lub nieszczelnością "tradycyjnej izolacji". W oborach, chlewniach, stajniach i kurnikach dla "starszego" drobiu proponujemy proste rozwiązanie. Natrysk już 3 cm pianki poliuretanowej wyeliminuje większość problemów związanych z utrzymaniem odpowiedniej atmosfery w tych obiektach. W przypadku występowania izolacji ze styropianu wystarczające będzie doszczelnienie dwoma centymetrami pianki.
Uszczelnienie, wyeliminowanie wykraplania się oraz "delikatne docieplenie" spowoduje, że korzyści wynikające z natrysku pianki będą widoczne natychmiast. Pianka poliuretanowa używana przez naszą firmę jest w zamknięto komórkowa i ma gęstość powyżej 35 kg/m3. Co powoduje, że wykonana przez nas izolacja nie chłonie wilgoci, drobnoustrojów, grzybów i jest na tyle wytrzymała, że można ją myć myjką pod dużym ciśnieniem. Poliuretan jest również odporny na kwasy i zasady występujące w chlewniach i oborach. W piance nie gnieżdżą się również gryzonie, a w kurnikach uszczelnienie wszelkich dziur ułatwia walkę z ptaszyńcem.
Szybkie tempo natrysku piany powoduje zaś, że izolacja obiektów między miotami nie zakłóca harmonogramu produkcji zwierzęcej. Na obiekty, które wymagają ogrzewania stosuje się grubszą izolację z pianki poliuretanowej. Natrysk 4-7 cm pianki obniży znacznie koszty utrzymania produkcji. Przy obecnych cenach opału, zwrot kosztów poniesionych na natrysk pianki jest bardzo szybki. Magazyny, Magazyny Zbożowe, Elewatory
Na konstrukcje tego typu natrysk cienkiej warstwy pianki spowoduje "wypchnięcie" wilgoci z obiektu i uregulowanie przepływu powietrza.
Zboże w uszczelnionym magazynie będzie przechowywało się lepiej. Przy sypaniu zboża nie będzie konieczności obstawiania ścian prowizorycznymi przegrodami, w których gnieżdżą się gryzonie. Nasza firma niejednokrotnie przerabiała stare pomieszczenia na magazyny zboża, w których składowane zboże przechowywało się bardzo dobrze, zachowywało suchość i przedwcześnie nie kiełkowało.
Przechowalnie Ziemniaków i Innych Okopowych
Natrysk 7 cm pianki o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,022 W/mK da pewność, że nawet podczas ostrych zim (jeżeli przechowalnia będzie wypełniona) przemarzanie nie wejdzie do środka. Mamy potwierdzenia od producentów ziemniaków z południa Polski, że nawet długo utrzymujące się mrozy nie dostały się do wnętrza przechowalni (ziemniak dał rade nagrzać powietrze w przechowalni). Dzięki natryskowi pianki ziemniaki będą lepiej się przechowywać, a co za tym idzie później kiełkować i wolniej gnić.
Ocieplenie z piany poliuretanowej swobodnie wytrzyma napór sypanych ziemniaków, a bulwy nie będą się kaleczyć o jej powierzchnię jak o ściany. Technologia przeprowadzania natrysku sprawia, że praktycznie każde pomieszczenie można przerobić na pełnowartościową przechowalnie, co obniży nam zdecydowanie koszty inwestycji. Chłodnie, Chłodnie z Kontrolowaną Atmosferą
Przy chłodniach natrysk piany poliuretanowej da między innymi takie korzyści jak:
- Ułatwi utrzymanie odpowiedniej wilgoci w komorze.
- Uszczelni chłodnie (ma to szczególne znaczenie przy atmosferze kontrolowanej).
- Piana poliuretanowa od 4 cm grubości osiąga gazo szczelność.
- Gryzonie nie będą się gnieździły w piance poliuretanowej tak jak np. w styropianie.
- Ułatwi utrzymanie higieny komory chłodniczej (brak grzybów i drobnoustrojów).
- Nie będzie konieczne chłodzenie konstrukcji, a następnie atmosfery w komorze.
- W starszych chłodniach chłodnica nie będzie się często obladzać, a co za tym rzadziej będą się włączać grzałki na wężownicy.
- Piana jest bezzapachowa co jest szczególnie ważne przy przechowywaniu jabłek.
Są to tylko przykłady zastosowania pianki poliuretanowej w rolnictwie.
O zaletach pianki przekonali się m.in. właściciele wielkich gospodarstw rolnych oraz liderzy w hodowli drobiu. Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami naszej firmy, chętnie odwiedzimy Państwa w celu bezpłatnej wyceny.
Przemysł
Przeprowadzamy natryski pianki poliuretanowej na hale, magazyny itp. Wykonujemy natryski pianki na dachy płaskie w celu docieplenia i hydroizolacji. W halach i magazynach przykrytych blachą jednym z najczęstszych problemów jest wykraplanie się pary wodnej. Wyeliminowanie wykraplania się jest bardzo proste. Natrysk 3-4 cm piany poliuretanowej zamknięto komórkowej skutecznie wyeliminuje ten problem. Rosnące koszty produkcji zmuszają przedsiębiorców do szukania oszczędności.
Podstawowym sposobem na oszczędność energii potrzebnej do utrzymanie obiektu jest ich staranne ocieplenie. Piana poliuretanowa, jakiej używa nasza firma ma współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,020-0,022 W/mK i jest najlepszym sposobem docieplenia dostępnym na rynku. Natrysk już kilku centymetrów piany poliuretanowej na strop lub ścianę przynosi zauważalne oszczędności energii. Jedną z zalet natrysku pianki poliuretanowej jest szybkość jej aplikacji. Nasze ekipy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w stanie wykonać kilkaset metrów kwadratowych docieplenia dziennie, co przekłada się na zminimalizowanie uciążliwości termomodernizacji obiektu.
Jednym ze sposobów na docieplenie stropów i stropodachów jest natrysk piany poliuretanowej od zewnątrz, a następnie pokrycie jej powłoką odporną na promieniowanie UV. Natrysk może być przeprowadzony na każdą powierzchnię niezależnie od jej kształtu i materiału z jakiego jest wykonana.
Nasza firma posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie pozwalające na profesjonalne przeprowadzenie ocieplenia, co jest potwierdzone referencjami od naszych dotychczasowych klientów. Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami naszej firmy, prosimy o kontakt, chętnie odwiedzimy Państwa w celu bezpłatnej wyceny. Sztywna Piana Natryskowa Stosowana Wewnątrz
Technologia ta polega na wykonaniu hydrodynamicznego natrysku dwu-komponentowej sztywnej piany poliuretanowej na powierzchnie wewnętrzne izolowanych konstrukcji.
Powłoka ta, tworzy izolację, która w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych powstrzymuje nieuregulowany przepływ powietrza, co przy izolacji jest równie ważne jak sam opór cieplny izolatora.
Sztywna piana PUR natryśnięta wewnątrz konstrukcji nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.
Niektóre z zalet PUR'u wewnętrznego:
- Wykonana powłoka jest bez spoinowa, co eliminuje mostki termiczne, które występują przy tradycyjnych metodach izolacji, takich jak wełna czy styropian.
- Nie zmienia właściwości fizycznych w czasie jak np. styropian
- Piana PUR jest lekka, nie obciąża konstrukcji, a w niektórych przypadkach nawet ją wzmacnia.
- Przy natrysku wewnątrz budynku eliminuje skraplanie się wody na powierzchni (co np. w chłodniach owoców i warzyw zapobiega przesuszaniu się powietrza).
- Zabezpiecza metalowe konstrukcje przed korozją, a drewniane przed grzybami.
- Powierzchnie izolowane pianą PUR są łatwe do mycia i odkażania np. sufity w chlewniach czy kurnikach.
- Już od 4 cm piana PUR może osiągać gazo-szczelność, co umożliwia kontrolowanie atmosfery w chłodniach owoców i warzyw.
- Technika natrysku jak i właściwości piany PUR (doskonała przyczepność do powierzchni) eliminuje konieczność używania kotwień, folii para-izolacyjnej itp., co obniża koszty.
- Jest paro-przepuszczalna.
- Nie wchłania wilgoci.
- Jest przyjazna środowisku.
- Jest samo gasnąca.
- Jej wysoki opór cieplny pozwala na wykonanie cieńszej warstwy zachowującej doskonałe właściwości izolacyjne.
- Zamknięta struktura porów piany PUR nie pozwala na wchłanianie drobnoustrojów, brudu itp. w przeciwieństwie do np. waty szklanej, która zachowuje się jak gąbka.
- Początkowy płynny stan piany pozwala na dokładne wypełnienie mało dostępnych miejsc co jest niemożliwe przy użyciu tradycyjnych materiałów izolacyjnych.
Technologia natrysku piany PUR zyskuje coraz więcej zwolenników zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Nasza firma dokonuje wyboru najodpowiedniejszego rodzaju piany PUR do konkretnego zlecenia, dołącza szczegółowe specyfikacje techniczne i atesty danego systemu. Sztywna Piana Natryskowa Stosowana Na Zewnątrz
Technologia ta polega na natrysku dwu-komponentowej piany poliuretanowej na dachy płaskie. Po natryśnienciu piany PUR powierzchnię izolacji zabezpiecza się specjalnymi powłokami UV ,jedno lub dwu składnikowymi w zależności od wymaganej odporności mechanicznej dachu. Wykonana w ten sposób izolacja tworzy jednolitą bez spoinową powłokę, która jest hydro izolacją, termo izolacją i warstwą zewnętrzną dachu, odporną na czynniki atmosferyczne.
Poprawnie wykonana termoizolacja dachu pianą PUR nie wpływa negatywnie na odporność dachu na uszkodzenia mechaniczne( na przykład przy odśnieżaniu itp.)
Niektóre z zalet izolacji wykonanej ze sztywnej piany PUR.
- nie zmienia właściwości fizycznych w czasie.
- jest zamknięto komórkowa w całej swojej masie, a co za tym idzie jest całkowicie wodoszczelna.
- jest najlepszym termo izolatorem dostępnym na rynku. Jej współczynnik przenikania ciepła kształtuje się na poziomie 0,022-0,023 W/mK.
- piana PUR jest odporna na większość rozpuszczalników i kwasów.
- posiada wysoki współczynnik odporności na ogień B-2.
- idealnie uszczelnia przy kominach, świetlikach itp. Co minimalizuje koszty związane z wymiana okuć dachowych.
- powłoka termoizolacyjna z piany PUR jest całkowicie bezszwowa, co skutkuje brakiem mostków termicznych.
- ma doskonałą przyczepność do podłoża.
- natrysk sztywnej piany poliuretanowej może być wykonywany na różne podłoża niezależnie od materiału i kształtu izolowanej powierzchni.
- pianę PUR można natryskiwać na stare pokryciach obniża koszty związane z renowacją dachu.
- szybkość aplikacji powoduje spadek uciążliwości inwestycji.
- jest bardzo lekka i nie stanowi poważnego obciążenia dla konstrukcji dachu.
Dzięki rozbudowanemu zapleczu sprzętowemu, doświadczeniu, oraz ścisłej współpracy z czołowymi producentami materiałów termo i hydro izolacyjnych jesteśmy w stanie dostarczyć inwestorowi produkt o najwyższych parametrach jakościowych.
WWW.NATRYSKIZOLACJI.PL
|