Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DOBRY ZESTAW SIGMA SD15 18-250 STABIL DODATKI

18-01-2012, 12:38
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 3 599 zł     
Użytkownik Fotonia
numer aukcji: 2027158662
Miejscowość Białystok
Wyświetleń: 43   
Koniec: 13-01-2012 10:55:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Fotonia szablon
Zasady  zakupów na naszych aukcjach określone są na stronie o mnie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie zawarte tam zapisy.
Wysyłka towaru następuje przeważnie
w ciągu 7 dni, a z reguły w następnym dniu roboczym od zaksięgowania wpłaty lub zakupu za pobraniem.
Akceptujemy płatności przelewem
oraz  Płacę z Allegro.
Płatność za pobraniem możliwa jest
w przypadku uzgodnienia jej  z nami przed zakupem.
Prosimy o składanie zapytań
za pośrednictwem Allegro
lub kontakt telefoniczny 519 [zasłonięte] 508

Nowy aparat SIGMA SD15 z obiektywem 18-250mm 1:3.5-6.3 DC OS HSM
komplet w oryginalnym opakowaniu
na aparat gwarancja 1 rok, na obiektyw gwarancja 2 lata
dodatkowo w komplecie
szybka karta PNY Professional 16GB Class 10 133X do 20 MB/s
torba HAMA AHA 130 SLR AERIAL
zapasowy akumulator
filtr UV Samyang HMC


Sigma Corporation prezentuje nową lustrzankę cyfrową SD15, wyposażoną w sensor direct image FOVEON X3 (2652 x 1768 x 3 warstwy). Nowatorska matryca oparta jest na trzech warstwach fotodetektorów zatopionych w krzemowych podkładach zdolnych do absorbcji kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, w zależności od głębokości danej warstwy.

Matryca o wielkości 20.7×13.8 mm powoduje, że ogniskowe podłączonych obiektywów należy pomnożyć przez współczynnik x1.7, aby uzyskać ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego. Zasada działania tego sensora jest analogiczna do kolorowej kliszy fotograficznej. Otóż na matrycy ułożone są trzy warstwy (każda warstwa ma po 4.6 Mpix), z których każda pochłania inne światło. Pierwsza reaguje na barwę niebieską, druga na zieloną a ostatnia na czerwoną. W ten sposób, jeden piksel jest w stanie zarejestrować i przypisać odpowiednią barwę każdemu zarejestrowanemu fotonowi. Zdjęcia uzyskane dzięki takiej matrycy, mają charakteryzować się lepszym odwzorowaniem kolorów oraz lepszą dynamikę barwną. Zastosowana w SD15 matryca umożliwia wykonywanie zdjęć z czułościami w zakresie od 100 do 1600 ISO. Dodatkowo dostajemy do dyspozycji tryby rozszerzone: 50 ISO oraz 3200 ISO. 

W Sigmie SD15 zastosowano nowy, 77-strefowy czujnik pomiaru ekspozycji oraz 5-punktowy autofokus z centralnym czujnikiem krzyżowym. Migawka aparatu może pracować w zakresie czasów od 1/4000 s do 30 s, a jej deklarowana przez producenta żywotność wynosi 100 tys. zdjęć. Zdjęcia możemy zapisywać na kartach pamięci SD/SDHC w standardzie JPEG (trzy poziomy kompresji) lub w 12-bitowych RAW-ach (.X3F) o maksymalnym rozmiarze 2640×1760 pikseli. W trybie seryjnym aparat umożliwia rejestrację do 21 zdjęć RAW z szybkością 3 kl/s.

Wbudowana lampa błyskowa typu pop-up, posiada liczbę przewodnią 11 dla ISO 100, wspiera automatykę błysku S-TTL i umożliwia synchronizację z czasami do 1/180 s. Zakres pokrycia błyskiem odpowiada kątowi jaki daje obiektyw o ogniskowej 28 mm (dla ekwiwalentu klatki 35 mm). SD15 wyposażono w pentapryzmatyczny wizjer z korekcją dioptrii, dający powiększenie: x0.9 oraz pokrywający 98% kadru. Zasilanie stanowi akumulator litowo-jonowy BP-21, który przy pełnym naładowaniu powinien umożliwić wykonanie ok 500 zdjęć. Dla zapewnienia dodatkowego zasilania, możemy użyć opcjonalnie zasilacza sieciowego SAC-4 lub gripu PG-21.

Technical Image Press Association (TIPA) przyznało Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM nagrodę za rok 2009 w kategorii: najlepszy obiektyw konsumencki.
Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM
to wszechstronny, poręczny megazoom przeznaczony wyłącznie do lustrzanek cyfrowych Sigma z matrycą APS-C. Po podłączeniu do lustrzanki z matrycą APS-C (SD10, SD14) zakres ogniskowych Sigmy wynosi 30.6-425 mm. (ekwiwalent dla małego obrazka), co odpowiada aż 14-krotnemu przybliżeniu.
Dodatkowo obiektyw jest wyposażony w system stabilizacji obrazu
OS (Optical Stabilizer). Opracowany przez Sigmę system OS korzysta z dwóch sensorów umieszczonych wewnątrz obiektywu. Wykrywają one drgania w płaszczyźnie pionowej i poziomej, co pozwala skompensować je korygującym ruchem specjalnej grupy soczewek stabilizujących obraz. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest fotografowanie z wykorzystaniem znacznie dłuższych czasów otwarcia migawki (nawet rzędu 1/30 sek) i uzyskiwanie ostrych, nieporuszonych zdjęć.
Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM to doskonały teleobiektyw na każdą okazję, ponieważ zaspokaja większość potrzeb prawie każdego fotografa używającego cyfrowych lustrzanek. Ekwiwalent 30.6-425 mm oferuje uniwersalny, bardzo atrakcyjny zakres działania, od szerokiego kąta po imponującej długości tele. Jest to idealny zoom do fotografowania zarówno w pomieszczeniach lub przy szeroko ujętych krajobrazach, jak i (przy nastawieniu "tele"), zdarzeń sportowych czy zwierząt w naturalnym środowisku.
Bardzo cichy i szybki silnik
HSM (Hyper Sonic Motor) pozwala na błyskawiczne ustawianie ostrości. Silnik ten dokonuje zamiany fali ultradźwiękowej na energię obracającą elementy ustawiające ostrość. Oczywiście HSM pozwala na ostrzenie ręczne bez konieczności zmiany trybu pracy.
W konstrukcji obiektywu zastosowano
18 elementów w 14 grupach, w tym 3 soczewki niskodyspersyjne SLD (Special Low Dispersion) oraz 4 soczewki asferyczne. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie zniekształceń geometrycznych i aberracji chromatycznej, oraz zachowanie kompaktowych rozmiarów obiektywu. Oprócz tego zastosowano wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, które zmniejszają odbicia i bliki, a tym samym poprawiającą zrównoważenie barw. Przednia soczewka pozostaje nieruchoma podczas ustawiania ostrości, co pozwala na swobodne użycie filtrów polaryzacyjnych i osłony tulipanowej. Minimalny dystans ogniskowania wynosi 45 cm w całym zakresie pracy, a powiększenie maksymalne to 1:3.4. Mechanizm blokady ogniskowej eliminuje ryzyko samoczynnego wysuwania się obiektywu, gdy jest o skierowany ku dołowi czy też podczas transportu.