Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dobroczynek gruszowy - pies na przędziorki

09-03-2015, 18:27
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 4 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 4 zł     
Użytkownik otmis
numer aukcji: 5133529263
Miejscowość Ruda Śląska
Kupiono sztuk: 23    Licytowało: 2    Wyświetleń: 124   
Koniec: 09-03-2015 17:40:45
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

otmis

 

 

41-709 Ruda Śląska

ul. Niedurnego 38c

tel. 032-[zasłonięte] 24861

[zasłonięte]@op.pl

www.otmis.prv.pl


Witam wszystkich Allegrowiczów

Dzisiaj do sprzedania mam:

 

Reklamowany i polecany dla właścicieli ogrodów i sadów naturalny, żywy roztocz do zwalczania przędziorków w postaci opasek nim zasiedlonych.

W zeszłym roku sprzedawaliśmy dobroczynka kalifornijskiego w postaci saszetek i spotkało się to z dużym zainteresowaniem.

Ten gatunek także będziemy mieli w sprzedaży ale jego wysyłka będzie dopiero realizowana w maju.

 

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Typhlodromus pyri - Dobroczynek gruszowy


Dobroczynek gruszowy to drapieżny roztocz zasiedlający różne rośliny. Żywi się szkodliwymi przędziorkami, roztoczami i szpecielami, jednak nigdy nie powoduje szkód na roślinach. Niektóre populacje tego roztocza są odporne na pestycydy i odgrywają ważną rolę w programach integrowanej ochrony przed szkodnikami upraw sadowniczych w Europie, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii.

Dobroczynek gruszowy występuje naturalnie również w Polsce. Zapłodnione samice zimują w szczelinach kory na krzewach i drzewach. Wiosną stopniowo stają się aktywne, przechodzą ze schronisk zimowych do korony drzewa, żywią się roślinożernymi roztoczami i mnożą. Każda samica zjada średnio ok. 8 dorosłych przędziorków dziennie, czyli 550 przędziorków przez całe swoje życie. Ponadto drapieżniki te mogą żywić się pyłkiem lub grzybami i to pozwala im przetrwać na roślinach nawet wtedy, gdy nie ma tam szkodników. Jesienią samice zaprzestają składania jaj i przechodzą z liści na korę poszukując schronienia. Samce giną.

Jak wprowadzić dobroczynka gruszowego do uprawy?

Samice zimujące Typhlodromus pyri (południowo morawski szczep "Mikulov”) są ukryte w filcowych paskach. Należy je ściśle przywiązać do pni lub gałęzi drzew owocowych lub winorośli, aby umożliwić roztoczom przejście z pasków na rośliny. Każdy pasek zawiera co najmniej 15-20 drapieżników. Im więcej drapieżników zostanie uwolnionych z paska tym lepiej. Jako minimum, zaleca się zawieszenie jednego paska na każdej, co trzeciej winorośli lub na co drugim drzewie owocowym. Najlepszy termin na wprowadzenie dobroczynka to bardzo wczesna wiosna. Po tym jak introdukujemy  drapieżniki do ogrodu można stosować tylko pestycydy, które są oznaczone dla nich, jako nieszkodliwe lub umiarkowanie szkodliwe.


Raz wprowadzony do ogrodu nie wymaga odnawiania populacji chyba, że zostanie ona zniszczona przez użycie niewłaściwych pestycydów.

Drapieżnik jest zdolny do kontrolowania populacji przędziorków i szpecieli w komercyjnych sadach i winnicach, jednak zajmuje to trochę czasu. W zależności od liczby uwolnionych drapieżników dobre wyniki kontroli osiągane są w czasie 2 lub 3 sezonu wegetacyjnego po ich uwolnieniu. Populacja musi się namnożyć. Im więcej drapieżników jest wprowadzonych do sadu, tym wcześniejszej i skuteczniejszej ochrony można się spodziewać.

Dawkowanie:

 

Krzewy ozdobe, krzewy róż

- po jednej opasce na egzemplarz lub jedna na większe pędy

 

Jabłonie
•    W młodych lub intensywnych sadach: 1-2 paski na co drugie małe drzewo
•    W starszych sadach z większymi drzewami: 2-3 paski na drzewo

Winnice
Minimalnie 1 pasek na każdą co 3-cią winorośl w winnicy. Szybkie i dobre wyniki biologicznej ochrony uzyskuje się zazwyczaj po zastosowaniu 1 paska na każdą winorośl.

 

UWAGA!  PRZEDSPRZEDAŻ - wysyłka po 20 marca

 

 Po tej dacie wysyłka w ciągu 24godz.

 

 

 

 

 

 

Zobacz nasze pozostałe aukcje:

KomentarzePanelealle

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

darmowe panele aukcyjne

">Polecam przeczytanie opinii o mnie