DOBRE KRZESŁO RAPID rozmiar 7
RAPID to propozycja nowoczesnego i ergonomicznego krzesła obrotowego idealnego do biura i domu. Produkt wyróżnia się oryginalnym wzornictwem inspirowanym wyglądem fotela samochodowego, którego grafitowa tapicerka została wykończona białą lub czerwoną kedrą, podkreślającą jego wyrazisty charakter. Dzięki ciekawej i atrakcyjnej stylistyce modela RAPID i RAPID Prestige doskonale komponują się z dowolną przestrzenią biurową.
Dobre Krzesło to produkt profilaktyczny, który może być użytkowany zarówno przez dzieci zdrowe, jak również te z wadami postawy oraz osoby dorosłe. Gwarantuje maksymalny komfort, niwelując skutki długotrwałego siedzenia (w szkole, pracy oraz domu) chroniąc nasze zdrowie.
Krzesło poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymusza obciążenie guzów kulszowych, stymuluje prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa. W rezultacie krzesło jest odpowiedzią na problemy wad postawy (w szczególności dotyczące kręgosłupa oraz pleców), stanowiąc środek prewencyjny w zakresie sprawności fizycznej młodych osób.
10 różnic pomiędzy Dobrym Krzesłem, a tradycyjnym produktem:
1.Wklęsło-wypukła forma krzesła – rozwiązanie wspomaga prawidłowe ułożenie kręgosłupa.
2.Optymalne krzywizny oparcia (kąt zgodny z normą PN-EN 1729 -1:2007) - mobilizują pracę mięśni przykręgosłupowych, wzmacniając kręgosłup.
3.Odpowiednio wyprofilowane siedzisko – wykonanie zgodnie z zasadami ergonomii zapewnia użytkownikowi maksimum komfortu, stymuluje tułów do prawidłowego ułożenia.
4.Struktura krzesła - zmniejsza odbicia sztucznego oświetlenia.
5.Komfort termiczny – innowacyjna technologia wytwarzania umożliwia powstanie płaszcza termicznego pomiędzy dwoma płaszczyznami krzesła, zapewniając komfort dla pleców i pośladków.
6.Elastyczność (która powoduje „dynamiczny” siad – wymóg współczesnej ergonomii) oraz brak ostrych krawędzi.
7.Łatwość utrzymania siedziska w czystości - jego powierzchnia nie elektryzuje się.
8.Duża wytrzymałość - osiągnięta dzięki unikalnej technologii wytwarzania - zapewnia wielokrotnie dłuższy czas użytkowania.
9.Wysoka stabilność – uzyskana z połączenia doświadczeń specjalistów z zakresu ergonomii i rehabilitacji ruchowej.
10.Przyjazne środowisku - w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia – tradycyjne krzesła nie nadają się do recyklingu
Profilaktyka zdrowia
Ochrona zdrowia poprzez kształtowanie prawidłowej postawy u młodych ludzi.
Postawa ciała to cecha charakterystyczna każdego człowieka. Jest wypadkową warunków współczesnego życia, budowy ciała i sprawności organizmu. Według specjalistów zależy ona od właściwie ukształtowanego układu kostno–więzadłowego, dobrze rozwiniętego i wydolnego układu mięśniowego, a także od sprawnie działającego układu nerwowego, który wpływa na wykształcenie
i rozwinięcie prawidłowej postawy.
Różnice w ułożeniu kręgosłupa
na tradycyjnym krześle i na Dobrym Krześle
Sylwetka ewoluuje w ciągu całego życia. Zmiany te zależą od wieku, płci, rasy, ale także od trybu życia, rodzaju pracy i wielu innych czynników. Na postawę ciała wpływa także środowisko, w jakim żyjemy – rodzina, szkoła. Wyniesione z tego okresu przyzwyczajenia zmieniają się w nawyk i w przyszłości wpływają na zdrowie młodego człowieka.
Dziś głównym mankamentem funkcjonowania dziecka jest siedzący, pozbawiony ruchu tryb życia. Na 12 – 15 godzinny dzień młodego człowieka (zależnie od wieku), przeciętnie przypada: od 4 do 7 godz. siedzenia w szkole, od 2 do 4 godz. odrabiania lekcji (również najczęściej w pozycji siedzącej), 3 godz. wypoczynku (bardzo często także siedząc: czytanie, oglądanie telewizji, gra na komputerze), 1 godz. spożywania posiłków – także w pozycji siedzącej.
Co w takiej sytuacji mogą zrobić rodzice i nauczyciele, a więc osoby, od których najbardziej zależy tryb życia dziecka?
Pierwsze 3 – 4 lata przypadające na czas nauki w szkole podstawowej to najczęściej okres intensywnego wzrostu dziecka. Aby zachować równowagę między przyrostem kośćca, a prawidłowym rozwojem mięśni konieczne jest systematyczne ćwiczenie, wzmacnianie mięśni posturalnych i podnoszenie ogólnej wydolności fizycznej u najmłodszych. Zaszczepienie potrzeby ruchu, czynnego wypoczynku zaprocentuje w przyszłości. Regularne stosowanie prostych ćwiczeń może uchronić dziecko przed koniecznością poddania się leczeniu w wieku dojrzałym. Dobrze dobrane krzesło i odpowiednia ławka mają ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowej postawy ciała.
Niestety statystyka jest alarmująca – ok. 90 % najmłodszych ma wady lub błędy postawy. Rodzice i nauczyciele muszą być świadomi, że jeśli dziecko ma wady postawy, to nie miną one wraz z jego rozwojem. Z tego typu schorzeń się nie wyrasta. Z upływem czasu defekty mogą się pogłębiać, a dziecko wejdzie w dorosłe życie z ułomnościami, które będą nie tylko utrudniać normalne funkcjonowanie, ale także wpłyną na jego zdrowie i sprawność.
Obecnie schorzenia kręgosłupa stanowią uzasadnienie dla ponad połowy wniosków o przyznanie renty oraz są powodem co trzeciego zwolnienia lekarskiego stanowiąc prawdziwą epidemię.
Certyfikaty i opinie
Firma bazując na innowacyjnych technologiach, wiedzy na temat trendów rynkowych oraz poczuciu odpowiedzialności, wykorzystuje w procesie produkcji najwyższej jakości surowce i materiały, zapewniające wyrobom trwałość i wyjątkowość, a użytkownikom komfort i zadowolenie.
Oferowane produkty spełniają wszelkie normy oraz posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, pozwalające na użytkowanie w jednostkach oświatowych. Dobre Krzesło produkowane jest zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 1729-1:2007.
Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka nr Op – 4477, ważna do 30.11.2015 r.
Pozytywna Opinia Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” nr 12/DSK/2013.
wzrost 174 -207 cm
Regulacja wysokości: 43 do 58 cm
Stelaż w kolorze czarnym
PRZY ZAKUPIE KRZESŁA PROSIMY O INFORMACJĘ O WYBORZE WERSJI KRZESŁA:
KRZESŁO Z CZERWONĄ/BIAŁĄ LAMÓWKĄ
I
KRZESŁO ZE STOPKAMI/KÓŁKAMI TWARDYMI/KÓŁKAMI MIĘKKIMI