Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DJ Magazine Polska nr 3 2008 - archiwalny DJ Mag

03-06-2012, 23:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik KluboweMedia
numer aukcji: 2330053944
Miejscowość Kórnik
Wyświetleń: 16   
Koniec: 17-05-2012 13:09:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rok wydania (xxxx): 2008
Częstotliwość: miesięcznik
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Polska edycja najbardziej popularnego na świecie magazynu klubowego!

Witamy w trzecim polskim DJmagu. Nasz temat miesiaca to historia i oblicza muzyki techno. Temu gatunkowi poswiecamy aż 18 stron, najpierw polecamy wywiad z doskonale w Polsce znanym Chrisem Liebingiem, po tym wstepie zapraszamy w podróż do przeszłosci. O poczatkach techno opowiada miedzy innymi jeden ze sprawców całego zamieszania Derrick May, jest pare słów o jego znajomych z Detroit, potem „Złota Era Techno” według Piotra Wawrowskiego, na koniec rzut oka na dzisiejsza scene plus ogólne refleksje w wykonaniu członków naszej redakcji: Adama Słowinskiego, Jakuba Rene Kosika i Piotra Rukata.

Nie musze zapewne dodawac, że nie udało nam sie zmiescic wszystkiego na temat techno na tych kilkunastu stronach, bo to po prostu niewykonalne! Już teraz zapraszamy do lektury kolejnych numerów DJmaga, w których bedziemy wiele dopowiadac – w marcu mamy w planie „Dzien Kobiet”, gdzie poswiecimy sporo miejsca technokobietom, w tym jedynemu rodzynkowi polskiego pochodzenia w zestawie DJ MAG TOP 100 DJs, czyli dobrej znajomej Richiego Hawtina – Magdzie. Bedzie też o reszcie ekipy wytwórni M_nus, niezwykle ważnej dla współczesnej sceny techno. Zamierzamy też sukcesywnie prezentowac przedstawicieli polskiej sceny, w najbliższym czasie miedzy innymi Jacka Sienkiewicza i 3 Channels.

To w kolejnych miesiacach, a tym razem? Dużo sie zdarzyło podczas tworzenia trzeciego numeru. Poza telefonami do Detroit i Frankfurtu, udało nam sie skontaktowac z Jamesem Holdenem, Rene Ameszem, Geddesem, Snake’m Sedrickiem, zwiedzilismy siedzibe wytwórni Euphonic, zastanowilismy sie nad fenomenem popularnej, głównie w Anglii muzyki disco-punk. Nie mielismy innego wyjscia - w poprzednim numerze Paul Oakenfold mówił, że nie wierzy w jej istnienie, że to wymysł dziennikarzy. Poza tym, pisalismy o aż trzech nominacjach do Grammy dla Justice, wielu pytało „Kto to, do cholery, sa ci Justice?!” Wyczerpujaca odpowiedz znajdziecie na stronach 69-71.

Poza tym, pochylilismy głowe nad postaciami: Tocadisco, Sandera van Doorna i Royksopp, pierwszy z nich własnie wydał autorski album, pozostali zrobia to już niebawem. Z krajowych rzeczy polecamy przeglad polskich twórców progressive, wywiad z Sonic Division i Modfunk, strone o wytwórni Pierogi Records, pojedynek Angelo Mike’a z Tiddey’em, a także porcje krótkich newsów i sylwetek, które w całosci poswiecamy Polakom. Odwiedzilismy także wiele klubów w całej Polsce, bylismy w Krakowie, Katowicach, Gdansku, Warszawie i Poznaniu, sprawdzilismy też co ciekawego miały w styczniu do zaoferowania najlepsze kluby na Slasku. Sa oczywiscie felietony, sa strony poswiecone sprawom technicznym, kolejny odcinek o produkcji muzyki plus pierwszy o tworzeniu setów w Abletonie. Prawie zapomniałbym o materiale na temat najpopularniejszego, elektronicznego sklepu z muzyka, czyli Beatportu – na te okolicznosc, na kilka pytan odpowiedział nam jeden z założycieli John Acquaviva.

Zapraszamy do lektury, wreszcie ruszyła nasza strona www.djmag.com.pl, gdzie bedziecie mogli wymieniac sie spostrzeżeniami, a także pobrac elektroniczna wersje magazynu. Przy okazji dziekujemy za wszystkie mejle, piszecie coraz dłuższe listy, co nas bardzo cieszy. Gdy tylko podczas lektury wpadnie Wam do głowy jakas uwaga, zastrzeżenie, czy propozycja – piszcie! Na koniec słowa Derricka May’a, przypominajace o tym, jak zaczeła sie historia elektronicznej muzyki tanecznej: „Techno to zawsze było myslenie na opak. Pójscie w lewo, zamiast w prawo. Tego typu proces. To było zawsze cos z zewnatrz, cos innego. Innego od wszystkiego, co dotad było tworzone w muzyce, ale też w sztuce, w całej kulturze. Nawet w matematyce, teoriach, w stylu życia. To było cos tylko naszego. Nasze podejscie, nasz sposób. Stworzylismy cos z niczego. To była muzyka stworzona z perspektywy młodego, czarnego człowieka. To była totalnie obca forma muzyczna, której nadejscia nikt sie nie spodziewał.” Wielu z Was proponuje, bysmy wiecej zajmowali sie historia, i te rade też wzielismy sobie do serca. Historia house, deep-house, acid-house, trance, drum’n’bass, analiza gatunków i podgatunków, to wszystko przed nami. Pozdrawiam muzycznie i życze dużo przyjemnosci!

Marcin Żyski / redaktor naczelny



Trzeci, archiwalny numer polskiego DJ Magazine z lutego 2008 roku.

Gazeta jest nowa, wysyłana bezpośrednio od wydawcy.



Dodano 2[zasłonięte]012-04 10:54
W dniach 30.04-06.05 wysyłki nie będą realizowane.