Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

diuretyk HYDROCHLOROTIAZYD (mega rzeżba)

31-10-2014, 19:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 25 zł     
Użytkownik adamekhwdp1
numer aukcji: 4708675224
Miejscowość Kalisz
Licytowało: 1    Wyświetleń: 50   
Koniec: 31-10-2014 19:00:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Diuretyki to natychmiastowa utrata wagi! Chcesz uzyskać maksymalne wyrzeźbienie i oddzielenie mięśni. Być może nie zamierzasz w najbliższej przyszłości startować w zawodach kulturystycznych, ale chciałbyś wyglądać dobrze na plaży. Skupienie się wyłącznie na obniżeniu zawartości tłuszczu jest celem godnym pochwały. Jednak nawet jeśli zawartość tłuszczu spadnie poniżej 10% procent, Twoje mięśnie będą mogły być nadal trudne do zauważenia. Aby uzyskać maksymalną rzeźbę mięśni musisz zredukować zarówno tłuszcz podtkankowy, jak i zawartość wody.


Diuretyki działające na kanalik kręty drugiego rzędu:

Tiazydy

 

Mechanizm działania:

Tiazydy blokują kanał dla Na+ i Cl- znajdujący się w błonie kanalika dalszego. Wnikanie jonów Na+ przez ten kanał jest uwarunkowane gradientem ich stężenia, zapewnianym, przez działanie pompy sodowo-potasowej po drugiej stronie komórki nabłonka kanalika. Pompa ta, przy udziale energii z ATP wypompowuje jony Na+ z komórki. Powoduje to, że ich stężenie jest mniejsze w komórce niż na zewnątrz w wyniku czego możliwe jest bierne wnikanie jonów Na+ przez wspomniany kanał. Zablokowanie kanału dla jonów sodu nie wpływa na działanie pompy sodowo-potasowej, zatem leki te nie hamują przemieszczania jonów K+ do komórki i ich wydostawania się do światła kanalika. Jest to zatem kolejna grupa diuretyków powodująca utratę potasu.

W dużych dawkach mogą hamować anhydrazę węglanową podobnie jak acetazolamid.

Poza działaniem moczopędnym, tiazydy wykazują też działanie rozkurczające na naczynia krwionośne. Powodują zatem obniżenie oporów naczyniowych, i co za tym idzie, ciśnienia tętniczego krwi.

Przykłady:

butiazyd, chydrochlorotiazyd

 

 

Stosowanie:

 

 

Ze względu na działanie rozszerzające naczynia stosuje się je powszechnie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, najczęściej w połączeniu z lekami oszczędzającymipotas, takimi jak inhibitory konwertazy angiotensyny. Są również używane w leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnością krążenia oraz w diagnostyce, do rozpoznawania moczówki prostej z towarzyszącą jej utratą płynów przez pocenie.