Donald Duck: Quack Attack (gra występuje również pod tytułem Donald Duck: Goin' Quackers)to wyjątkowo prosta w obsłudze zręcznościówka, stworzona w głównej mierze z myślą o najmłodszych posiadaczach konsol. W trakcie zabawy wcielamy się w postać doskonale znanego wszystkim Kaczora Donalda. Postać ta wielokrotnie pojawiała się choćby w kreskówkach Disney’a. Opisywana zręcznościówka początkowo ukazała się na konsolę Dreamcast. Z czasem przeniesiono ją jednak na PlayStation 2 oraz Gamecube’a. Obie wersje Quack Attack prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Tyczy się to zarówno jakości oprawy audiowizualnej, jak i przebiegu właściwej rozgrywki. Warto jednocześnie nadmienić, iż Quack Attack powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.
Zaprezentowany przez producentów wątek fabularny nie jest zbyt rozbudowany, aczkolwiek w przypadku tego typu produkcji nie odgrywa zazwyczaj istotnej roli. Kaczor Donald tym razem wyrusza na ratunek lokalnej fotoreporterce o imieniu Daisy. Została ona porwana przez złego czarnoksiężnika Merloka. Jak można się domyślić, główny bohater będzie musiał pokonać kilkanaście zróżnicowanych obszarów, zanim będzie mógł stoczyć ostateczny pojedynek ze wspomnianym magiem.
Producenci Quack Attack przygotowali w sumie cztery zróżnicowane krainy, które podzielono na 24 odrębne poziomy. Co więcej, pod koniec każdego z tych światów tytułowy bohater będzie musiał stoczyć stosunkowo wymagający pojedynek z bossem. Właściwa rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony do tego typu produkcji sposób. Donald eksploruje kolejne plansze, likwidując przy tym napotykane potwory. Do dyspozycji gracza oddano bogaty wachlarz ciosów, dzięki którym można w miarę szybko pozbyć się podsyłanych przez Merloka przeciwników. Główny bohater musi również zbierać różnorakie przedmioty, wskakiwać na wyższe platformy, czy też brać udział w niezbyt wymagających minigrach.
Oprawa wizualna Quack Attack pod względem czysto technicznym wypada dość przeciętnie, należy bowiem mieć na uwadze fakt, iż gra ta została przeniesiona z konsoli Dreamcast. Jak na klasyczną platformówkę przystało, tytuł ten może się natomiast poszczycić wyjątkowo zróżnicowanym otoczeniem. Na uwagę zasługuje także szczegółowa animacja zachowań tytułowego bohatera.