Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dikotter-Wielki głód. Tragiczne skutki polityki

27-06-2015, 18:30
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 51 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 5401219126
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 2   
Koniec: 27-06-2015 18:20:05

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Dikotter-Wielki głód. Tragiczne skutki polityki
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]53649
Nr wydania: 1
Seria: HISTORIA/HISTORIE
Ilość stron: 552
Rok wydania: 2013
Wydawca: Czarne
Autor: Dikotter Frank
Stan: Nowa
Rodzaj okładki: Twarda

Opis książki

Język oryginału: angielski
Tytuł oryginału: Mao's Great Famine: The History of China's Most Devastating Catastrophe, 1[zasłonięte]958-19
"Książka Diköttera to wstrząsający zapis jednej z największych katastrof XX wieku — wielkiej klęski głodu w Chinach, będącej konsekwencją bezwzględnej polityki Mao Zedonga. W ramach kampanii, której hasłem było: więcej, lepiej, prędzej i taniej, Chiny miały stać się jedną z najprężniejszych gospodarek świata, jednak rezultaty okazały się tragiczne — ten „sen szaleńca” kosztował życie kilkadziesiąt milionów ludzi. Dikötter, któremu udało się dotrzeć do wielu niedostępnych dotąd dokumentów, opisuje ten wstrząsający okres historii najnowszej z naukową precyzją i pisarską swadą. Jego książka spotkała się ze znakomitym przyjęciem i otrzymała wiele wyróżnień i nagród, m.in. prestiżową BBC Samuel Johnson Prize for Non-Fiction, wyróżnienie w finale Nagrody. im Bernarda Schwartza 2011 przyznawanej przez Amerykańskie Towarzystwo Azjatyckie, była także książką roku 2011 według „The Independent”, „The Economist”, „The Sunday Times”, „The Daily Telegraph” i „New Statesman”.

„To metodyczne sprawozdanie z brutalnego kataklizmu będącego dziełem człowieka stanowi obowiązkową lekturę dla zrozumienia historii XX wieku”.
Ben Macintyre, przewodniczący jury BBC Samuel Johnson Prize 2011 for Non-Fiction


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


""Odważne badania (…). Druzgoczące w całym tego słowa znaczeniu"".
""The Economist""

""Wstrząsająca rekonstrukcja straszliwej tragedii, która przydarzyła się Chinom jako efekt Wielkiego Skoku, jest potwierdzeniem, że Mao Zedong był jednym z największych potworów w historii (…). Jednak ton, w jakim pisze Dikköter, pozostaje spokojny i wyważony. Autor pozwala swoim bohaterom mówić"".
„The Sunday Times”

""'Wielki głód' w bezprecedensowy sposób odsłania straszliwą historię"".
""The Independent""

""Wstrząsająca relacja"".
""Evening Standard""

""Skrupulatna analiza archiwów dokonana przez Franka Diköttera pokazuje, że skutkiem polityki Mao była największa na świecie klęska głodu wywołana przez człowieka"".
""Daily Express""

""Dikötter wykonał imponującą pracę (…) ukazując związek głodu z Wielkim Skokiem lat pięćdziesiątych oraz ’rewolucją kulturalną’ lat sześćdziesiątych. Dzięki niemu Chińczycy znają teraz imiona tych, którzy są temu winni, chociaż w wielu przypadkach na zadośćuczynienie jest już za późno"".
""The Sunday Times""

""(Mao) zostanie zapamiętany jako dyktator, który wywołał i nadzorował największą katastrofę humanitarną w dziejach świata"".
""The New York Review of Books""

""Odkrywając ogrom tego horroru, Dikötter napisał jedną z tych niewielu książek, którą każdy, kto chce zrozumieć wiek dwudziesty, po prostu musi przeczytać"".
""New Statesman""

""Dikötter drobiazgowo opowiada historię narodu, który został zmobilizowany do wcielenia w życie komunistycznej utopii. Błyskawiczna transformacja przemysłu i rolnictwa została jednak zaprzepaszczona przez jawną korupcję i niekompetencję władzy i kosztowała życie czterdzieści pięć milionów ludzi"".
""The Times""

""Potoczysty styl Diköttera sprawia, że relacja historyczna staje się emocjonującą lekturą"".
""Metro""

""Profesor Frank Dikötter przekopał się przez chińskie archiwa, żeby ujawnić nowe szokujące szczegóły i ukrywane dotąd fakty (…). Ta książka rzuca światło na wiele wydarzeń dotyczących głodu w Chinach, ale jej wielkie znaczenie polega również na tym, że przypomina nam, dlaczego powinniśmy zrewidować nasze rozumienie historii dwudziestego wieku"".
Jasper Becker, ""The Spectator""

""Dikötter koncentruje się na motywach działania i charakterze Mao i potwierdza, że był to sadysta, tchórz, człowiek bezduszny i mściwy"".
""The New Yorker""

""Mistrzowski portret brutalnego dworu Mao, oparty na najnowszych badaniach, napisany jednocześnie z niezwykłą narracyjną werwą, pokazuje wstrząsającą historię głodu, który zabił czterdzieści pięć milionów ludzi, choć wywołał go jeden człowiek"".
S. S. Montefiore
Zobacz także...