Sklep Muzyczny PASJA
02-587 Warszawa, ul. Wiktorska 7/11
tel./fax +48 22[zasłonięte]880-00
Numer konta:
08 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 490392
Możliwość zakupu na raty
DIGITECH SYNTH WAH
Synth Wah Envelope Filter Filtr obwiedni Synth Wah nie należy do tych efektów, które zmuszają nas do bezsensownych prób modyfikacji tylko jednego brzmienia.
Zespół firmy DigiTech konstruując efekt Synth Wah? otworzył nowy rozdział w dziedzinie filtrów obwiedni.
Ten efekt cechuje się aż siedmioma różnymi typami brzmień do wyboru, włączając w to filtry obwiedni, brzmienia syntezatorowe oraz brzmienia z efektem przemiatania.
To urządzenie daje Ci tonę różnych brzmień za złotówkę.
Kontrola efektu składa się z gałek: Sens, Control, Range i Type.
Gniazda wyjściowe to Normal (bez efektu) i Effect (z efektem).
7 różnych brzmień filtra obwiedni i syntezatorowych
Możliwość regulacji filtra oraz pasma roboczego
Wyjście Normal/Dry oraz Effect
Potęga multimodelowania w kompaktowych efektach brzmieniowych
Synth Wah jest najbardziej funkcjonalnym filtrem obwiedni dostępnym na rynku. Tym, co odróżnia Synth Wah, jest obecność w jednej obudowie siedmiu różnych filtrów obwiedni. Niezwykle szeroka paleta brzmień od klasycznego filtra obwiedni do syntezatorowych przebiegów z dodatkową modulacją sprawia, że Synth Wah jest najbardziej wszechstronny w swojej klasie. Wybranie różnych brzmień filtru obwiedni w efekcie Synth Wah jest bardzo proste. Obracając jedynie gałką Type możemy wybrać brzmienia Envelope Up, Envelope Down, Synth 1, Synth 2, Filter 1, Filter 2 oraz Auto Wah. Na dodatek wszystkie te efekty są studyjnej jakości.
Mix - ta gałka służy do miksowania sygnału podstawowego z sygnałem zmodyfikowanym.
Range - ta gałka służy do określenia intensywności efektu.
Wyjścia
Znajdziemy tu dwa gniazda zamiast jednego. Gniazdo normalne (Dry) jest przeznaczone do podłączenia efektu bezpośrednio do wzmacniacza gitarowego. Jeśli korzystamy tylko z tego gniazda, przełącznik nożny będzie działał jak typowy wyłącznik efektu. Jeśli będziemy korzystać z obydwu gniazd wyjściowych, do gniazda normalnego będzie przesyłany jedynie sygnał podstawowy, natomiast do gniazda efektu będzie przesyłany sygnał zmodyfikowany. Idealnym rozwiązaniem jest więc połączenie gniazda wyjściowego normalnego z gniazdem wejściowym wzmacniacza gitarowego, natomiast gniazda wyjściowego efektu z konsoletą mikserską lub z drugim wzmacniaczem gitarowym. Mamy wówczas możliwość miksowania sygnału podstawowego ze wspaniałym brzmieniem syntezatorowym z Synth Wah. Emulator kolumny głośnikowej CIT? działa jedynie na wyjściu efektu.
Sens - ta gałka służy do określenia progu granicznego czyli wartości sygnału, przy której nastąpi aktywacja efektu.
Type - ta gałka służy do wybrania jednego z siedmiu trybów pracy Synth Wah.
Korpus wykonany z solidnego metalowego odlewu.
Łatwa wymiana baterii.
Żywy zielony kolor zgniecionego insekta.
Kilka znakomitych ustawień efektu Synth Wah
Za pomocą gałki Type możemy wybrać jeden siedmiu trybów pracy filtra obwiedni. Gałkami Mix/Lvl range oraz Sens ustawiamy odpowiednie dla nas brzmienie. Poniżej znajduje się kilka wspaniałych ustawień efektu Synth Wah, które pomogą ci rozpocząć własne poszukiwania.
Wybór CIT - Cechy Emulatora Kolumny Głośnikowej
W odróżnieniu od innych efektów kompaktowych dostępnych na rynku, efekty serii DigiTech X posiadają opcję pracy wyjścia sygnału z włączonym emulatorem kolumny głośnikowej DigiTech CIT? cechującym się pracą w całym zakresie audio. Emulator pozwala na uzyskanie charakterystyki brzmieniowej gitarowej kolumny głośnikowej typu British 4×12. Emulatora tego możemy użyć do zmiany charakterystyki brzmienia podczas gry bezpośrednio przez system nagłośnieniowy PA. Układ emulatora doskonale sprawdza się też w przypadku podłączenia efektów kompaktowych bezpośrednio do wejścia liniowego kanału miksera urządzenia rejestrującego lub do wzmacniacza słuchawkowego. Korzystając z emulatora CIT? możemy podłączyć na przykład konkurencyjne efekty, szczególnie typu distortion, w naszym łańcuchu efektów przed Twoim efektem X Series, który ma włączony emulator kolumny głośnikowej CIT, a następnie wszystko bezpośrednio podłączyć do miksera lub przedwzmacniacza słuchawkowego. W takiej konfiguracji brzmienie powinno być znakomite. Włączenie emulatora kolumny głośnikowej CIT? jest bardzo proste. Najpierw musimy połączyć wyjście efektu Synth Wah? z wejściem liniowym miksera lub wejściem przedwzmacniacza mikrofonowego. Następnie włączamy funkcję wyciszenia kanału (mute). Wówczas wciskamy i przytrzymujemy przełącznik nożny i włączamy zasilanie efektu. Przełącznik nożny przytrzymujemy jeszcze przez trzy sekundy. Ta procedura powoduje włączenie CIT. Następnie wyłączamy wyciszenie kanału miksera, uderzamy w struny gitary i możemy usłyszeć ciepłe brzmienie płynące z głośników lub słuchawek. Jeśli będziemy chcieli wyłączyć emulator kolumny głośnikowej (np. gdy chcemy podłączyć efekt do wzmacniacza gitarowego) po prostu musimy wyłączyć i ponownie włączyć zasilanie efektu.
W przypadku wysyłki paczki za pośrednictwem firmy kurierskiej, uprzejmie prosimy o otworzenie jej w obecności kuriera. W przypadku jej widocznego uszkodzenia należy niezwłocznie sporządzić protokół uszkodzenia i przesłać nam pocztą e-mail lub fax-em, dzięki temu będziemy mogli domagać się odszkodowania od firmy kurierskiej, a uszkodzony przedmiot bez problemu wymienimy na nowy.
|