|
|
SIDE A
A1. Intro – 0:49
A2. Twoje prawa – 2:37
A3. Społeczne role – 3:20
A4. Zabójca czasu – 2:40
A5. Atak aniołów – 2:42
A6. Depresja – 3:03
A7. Głód – 3:12
A8. Monument – 3:13
SIDE B
B1. Skaza – 3:46
B2. Ulica bankowa – 2:42
B3. Większość – 4:23
B4. Oni – 2:52
B5. Sztuka życia – 3:04
B6. Strażnik moralności – 3:20
|
|
|
|
|
|
|
DEZERTER NIELEGALNY ZABÓJCA CZASU
NR. KAT: 25961 *** EAN: 500[zasłonięte][zasłonięte]00259 *** LP
UWAGA - LEGAL !!!
KUPUJESZ U NAS = KASA DLA ARTYSTY
|
38.00 PLN |
|
Wydawca: Pasażer
Rok wydania: 2010 / REC.2004
Nośnik: LP
|
|
Dezerter nie nagrywa już niestety płyt tak często jak kiedyś, dlatego każda jest wydarzeniem. Zaskakujące jak niewiele z nich pojawiło się na winylu. Nadrabiając tę zaległość proponujemy winylową wersję ich przedostatniego albumu z 2004 roku.
„Nielegalny zabójca czasu”, kiedy się ukazał, był czymś w rodzaju „Ile % duszy?” w latach 90-tych. Zestawem fajnych, agresywnych, stricte punkrockowych kawałków, zagranych bez eksperymentowania, za to, z jak zawsze celnymi i prowokującymi do myślenia tekstami. Inteligencja i krytyczne spojrzenie na rzeczywistość to była zawsze mocna strona tego zespołu.
Tak też jest na dwunastej studyjnej płycie prawdopodobnie najważniejszej, polskiej kapeli punkrockowej.
Nowy mastering, oryginalna okładka
|
DEZERTER
Zespół powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład to: Robert „Robal” Matera – gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty i Darek „Stepa” Stepnowski – bas. Po pewnym czasie dołączył Darek „Skandal” Hajn – voc. Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi), a swój debiut koncertowy miała na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 r. W stanie wojennym SS-20 został zmuszony zmienić nazwę i już jako DEZERTER udał się w trasę koncertową z zespołami: TZN Xenna i Deuter (słynna Rock Galicja’82).
Pod koniec 1983 roku Dezerter nagrał singla dla Tonpressu: „Ku przyszłości” (4 utwory: „Ku przyszłości”, „Spytaj milicjanta”, „Szara rzeczywistość”, „Wojna głupców”). Jednak brak możliwości nagrania pełnej płyty skłoniły muzyków do założenia własnego miniwydawnictwa Tank Records. Jego nakładem ukazały się dwie kasety: „Jeszcze żywy człowiek” (koncert z Jarocina’84) i „Izolacja” (koncert Dezertera z Hybryd plus utwory nowofalowych zespołów radzieckich). W 1985 roku ukazały się dwie składankowe płyty: „Fala”, na której obok m.in. utworów Siekiery, Kryzysu czy Izraela, znalazły się też utwory Dezertera: „Nie ma zagrożenia” i „Plakat” oraz „Jak punk to punk”, na której pojawiły się piosenki „Nie ma nas” i „Uległość”.
Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland”. Dzięki operatywności ówczesnego menedżera grupy – Maćka Chmiela – w 1987 r. został nagrany pierwszy (ocenzurowany) LP „Kolaboracja”.
Rok 1989 to kolejna płyta „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Szwajcarii, Niemczech, Francji, Holandii, Japonii. Dwa lata później ukazał się album „Blasfemia”, a w 1993 r. „Jak powstrzymałem III wojnę światową” – zbiór archiwalnych nagrań Dezertera oraz cztery piosenki z udziałem Katarzyny Nosowskiej. Latem 1994 roku Dezerter (w składzie: Robert Matera i Krzysiek Grabowski) nagrał album „Ile procent duszy?”.
W tym samym roku powstał film o grupie: „Dezerter – nie ma zagrożenia” (zrealizowany przez Pawła Konnaka). Kolejna płyta zespołu: „Deuter” (1995) to przypomnienie utworów zespołu Deuter zaśpiewanych przez Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Kolejne albumy to: „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997) i „Decydujące starcie” (2001).
Rok 2002 obfitował w ciekawe koncerty, z których najważniejsza była trasa po Belgii, Holandii i Anglii z francuskim zespołem La Fraction. Największym wydarzeniem w jej trakcie był wspólny występ w londyńskiej Astorii dla kilku tysięcy osób. Na większości koncertów w 2002 r. gościnnie występowała Katarzyna Nosowska. W tym roku ukazały się również kompaktowe wznowienia archiwalnych płyt zespołu.
W czerwcu 2004 r. ukazała się płyta: „Nielegalny zabójca czasu”.
W kwietniu 2005 r. ukazało się pierwsze w historii zespołu DVD. Płyta zawiera zapis koncertu na X Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Zamieszczono na nim również wywiad z zespołem ilustrowany archiwalnymi materiałami.
24 kwietnia 2006 miał swoją premierę dwupłytowy album „Punk’s Not Jazz”, na którym zebrane zostały najpopularniejsze piosenki Dezertera. Wydawnictwo związane było z 25. urodzinami zespołu.
W maju 2009 r. zespół zarejestrował piosenkę „Śpiew murów” do słów Tadeusza Gajcego, która ukazała się na płycie „Gajcy” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, przypominającej wiersze poety w aranżacjach polskich zespołów alternatywnych. .
Nowy album zatytułowany „Prawo do bycia idiotą” ukazał się w październiku 2010 i była promowana jesienną trasą koncertową. Album otrzymał Fryderyka 2011 (w kategorii „Album Roku: Rock”). W listopadzie 2011 światło dzienne ujrzała płyta Jeszcze Żywy Człowiek (historyczne nagrania z Jarocina 1984).
|
|
WSZYSTKIE WYSTAWIONE PRODUKTY SĄ NOWE I ORYGINALNE
|
|
ZAPRASZAM NA NASZE INNE AUKCJE NA STRONACH: |
SEEYOUSOONpl - (DUBSTEP / ELEKTRONIKA / IDM / AVANT / FUNK / SOUL / GROOVE / POST-ROCK / INDIE / SYNTH / DISCO WAVE / WITCH-HOUSE)
PUNKSHOPpl - (PUNK / ROCK / DUB / REGGAE / SKA)
MELISSA69pl - (METAL / DOOM / STONER / NOISE / INDUSTRIAL / DRONE)
RockersWINYL - (WSZYSTKO ale TYLKO na WINYLU)
rockers_pl - (ELEKTRONIKA / POST ROCK / AVANT / POP)
ROCKERSPUBL - (RAP / HIPHOP)
ROCKERSPOLAND - (PUNK / ROCK / DUB / REGGAE / SKA)
ROCKERSpl - (RÓŻNOŚCI czyli POZOSTAŁE)
|
|