|
|
|
01. Wstęp - Zadyma
02. Musisz Być Kimś
03. Tworzycie Nowy System
04. Salwador
05. Nienawiść I Wojna
06. Kto?
07. TV Show
08. XXI Wiek
09. Kloss 1
10. Szwindel
11. Szara Rzeczywistość
12. Urodziłem Się 20 Lat Po Wojnie
13. Nowe Wiadomości
14. Atomowa Śmierć
15. Nie Ma Zagrożenia
16. T.
17. Poroniona Generacja
18. Ku Przyszłości
19. Pasterz
20. Fabryka
21. Spytaj Milicjanta
22. Plakat
23. Kloss 2
24. Niewolnik
25. Rebeliant
26. Rejestr Wariatów
27. Wojna Głupców
28. Postęp
29. Musisz Być Kimś
|
|
- APTEKA Od pacyfizmu...
- ANALOGS XIII Ballady...
- DEZERTER Deuter
- DEFEKT MUZGÓ Lekcja historii
- GAGA / ZIELONE ŻABKI
|
|
|
|
|
DEZERTER JESZCZE ŻYWY CZŁOWIEK
NR. KAT: MYSTCD 194 *** EAN: 590[zasłonięte][zasłonięte]78752 *** CD / DIGIPACK
|
25.00 PLN |
|
Wydawca: Mystic Production
Rok wydania: 2011
Nośnik: CD / DIGIPACK
|
|
Kultowy koncert z 1984 roku z Jarocina dotychczas wydany tylko na kasecie teraz w wersji kompaktowej !!!!
Dezerter ukończył pracę nad rekonstrukcją materiału z koncertu w Jarocinie z 1984 roku. Udało się odnaleźć i zmontować cały występ, w tym awanturę między zespołem a organizatorami festiwalu. Materiały pochodzą z dwóch źródeł: taśmy magnetofonowej podłączonej do konsolety oraz kasety magnetofonowej nagranej “z powietrza”. Jakość nagrań jest na tyle zadowalająca, że możliwe było zaprezentowanie wszystkich utworów (26 piosenek) i elementów happeningu. W sumie ponad 70 minut materiału.
Materiał nosi tytuł „Jeszcze żywy człowiek” i miał premierę w 1984 roku w nielegalnym wydawnictwie Tank Records (powołanym przez zespół) na kasecie magnetofonowej. Autoryzowany nakład owej kasety to paręset sztuk. Kolejne kopie były wykonywane przez fanów zespołu.
Ponieważ jest to pierwszy i jednocześnie świetny, długogrający materiał Dezertera, otacza go szczególny szacunek. Dla tych, którzy nie znają tego koncertu, nadarza się okazja przekonać, że polski punk rock był wówczas w doskonałej formie. Mimo ograniczeń i cenzury Dezerter nie szczędził razów systemowi, czym wzbudzał podziw wśród “młodych gniewnych”.
Z powodów niezależnych od zespołu materiał jest technicznie niedoskonały. Jednak ze względu na jego wielką wagę historyczną wart jest wznowienia w postaci cyfrowej.
|
DEZERTER
Zespół powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład to: Robert „Robal” Matera – gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty i Darek „Stepa” Stepnowski – bas. Po pewnym czasie dołączył Darek „Skandal” Hajn – voc. Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi), a swój debiut koncertowy miała na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 r. W stanie wojennym SS-20 został zmuszony zmienić nazwę i już jako DEZERTER udał się w trasę koncertową z zespołami: TZN Xenna i Deuter (słynna Rock Galicja’82).
Pod koniec 1983 roku Dezerter nagrał singla dla Tonpressu: „Ku przyszłości” (4 utwory: „Ku przyszłości”, „Spytaj milicjanta”, „Szara rzeczywistość”, „Wojna głupców”). Jednak brak możliwości nagrania pełnej płyty skłoniły muzyków do założenia własnego miniwydawnictwa Tank Records. Jego nakładem ukazały się dwie kasety: „Jeszcze żywy człowiek” (koncert z Jarocina’84) i „Izolacja” (koncert Dezertera z Hybryd plus utwory nowofalowych zespołów radzieckich). W 1985 roku ukazały się dwie składankowe płyty: „Fala”, na której obok m.in. utworów Siekiery, Kryzysu czy Izraela, znalazły się też utwory Dezertera: „Nie ma zagrożenia” i „Plakat” oraz „Jak punk to punk”, na której pojawiły się piosenki „Nie ma nas” i „Uległość”.
Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland”. Dzięki operatywności ówczesnego menedżera grupy – Maćka Chmiela – w 1987 r. został nagrany pierwszy (ocenzurowany) LP „Kolaboracja”.
Rok 1989 to kolejna płyta „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Szwajcarii, Niemczech, Francji, Holandii, Japonii. Dwa lata później ukazał się album „Blasfemia”, a w 1993 r. „Jak powstrzymałem III wojnę światową” – zbiór archiwalnych nagrań Dezertera oraz cztery piosenki z udziałem Katarzyny Nosowskiej. Latem 1994 roku Dezerter (w składzie: Robert Matera i Krzysiek Grabowski) nagrał album „Ile procent duszy?”.
W tym samym roku powstał film o grupie: „Dezerter – nie ma zagrożenia” (zrealizowany przez Pawła Konnaka). Kolejna płyta zespołu: „Deuter” (1995) to przypomnienie utworów zespołu Deuter zaśpiewanych przez Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Kolejne albumy to: „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997) i „Decydujące starcie” (2001).
Rok 2002 obfitował w ciekawe koncerty, z których najważniejsza była trasa po Belgii, Holandii i Anglii z francuskim zespołem La Fraction. Największym wydarzeniem w jej trakcie był wspólny występ w londyńskiej Astorii dla kilku tysięcy osób. Na większości koncertów w 2002 r. gościnnie występowała Katarzyna Nosowska. W tym roku ukazały się również kompaktowe wznowienia archiwalnych płyt zespołu.
W czerwcu 2004 r. ukazała się płyta: „Nielegalny zabójca czasu”.
W kwietniu 2005 r. ukazało się pierwsze w historii zespołu DVD. Płyta zawiera zapis koncertu na X Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Zamieszczono na nim również wywiad z zespołem ilustrowany archiwalnymi materiałami.
24 kwietnia 2006 miał swoją premierę dwupłytowy album „Punk’s Not Jazz”, na którym zebrane zostały najpopularniejsze piosenki Dezertera. Wydawnictwo związane było z 25. urodzinami zespołu.
W maju 2009 r. zespół zarejestrował piosenkę „Śpiew murów” do słów Tadeusza Gajcego, która ukazała się na płycie „Gajcy” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, przypominającej wiersze poety w aranżacjach polskich zespołów alternatywnych. .
Nowy album zatytułowany „Prawo do bycia idiotą” ukazał się w październiku 2010 i była promowana jesienną trasą koncertową. Album otrzymał Fryderyka 2011 (w kategorii „Album Roku: Rock”). W listopadzie 2011 światło dzienne ujrzała płyta Jeszcze Żywy Człowiek (historyczne nagrania z Jarocina 1984).
|
|
WSZYSTKIE WYSTAWIONE PRODUKTY SĄ NOWE I ORYGINALNE
|
|
ZAPRASZAM NA NASZE INNE AUKCJE NA STRONACH: |
ROCKERSPUBL - (RAP / HIPHOP / LOUNGE / CLUB / AMBIENT / ELEKTRONIKA / JAZZ / TECHNO)
ROCKERSPOLAND - (PUNK / METAL / ROCK / TECHNO / POST / DUB / REGGAE)
|
|