Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DEZERTER Decydujące stracie *Deuter *PUNK *RP

04-06-2014, 22:56
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 28 zł     
Użytkownik PunkShopPL
numer aukcji: 4215102161
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 2   
Koniec: 04-06-2014 21:26:03

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Opakowanie: w folii
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

PAMIĘTAJ: wzięcie udziału w aukcji jest równoznaczne z akceptacją naszego regulaminu!

UWAGA: w przypadku naszych aukcji wypełnienie formularza wysyłki jest OBOWIĄZKOWE!
Oferta | O Nas | Kontakt | Komentarze | Regulamin | Wysyłka | Płatności



    01. Wschodni front 3'12
    02. Nikt nie mówił, że będzie lekko 3'05
    03. Koszmar 4'53
    04. Okruchy dla biednych 4'18
    05. W czasie i przestrzeni 3'47
    06. Pojeby Dezerter 1'50
    07. Umieraj powoli 3'56
    08. Radykalna impreza taneczna 2'16
    09. Herezja Dezerter 3'50
    10. Jesteś potrzebny 4'19
    11. Dzień upiornych duchów 3'19
    12. Kapitalizm-kanibalizm 3'35
    13. Anarchista 5'00

        1. DEZERTER Deuter
        2. KSU Nasze słowa
        3. APTEKA Menda
        4. TZN XENNA Ciemny pokój
        5. WŁOCHATY Zmowa



          DEZERTER DECYDUJĄCE STARCIE
          NR. KAT: MYSTCD 228 *** EAN: 590[zasłonięte][zasłonięte]78758 *** CD / DIGIPACK
          28 PLN

          Wydawca: Mystic Production
          Rok wydania:
          2013 / REC.2001
          Nośnik:
          CD / DIGIPACK


          „Decydujące starcie” to dziesiąty album Dezertera z 2000 roku.
          Żadna płyta tego zespołu nie brzmi identycznie jak poprzednia, choć wszystkie obracają się w kręgu tej samej stylistyki hardcore/punk.
          Płyta szokowała wówczas pojawieniem się w punkrockowych utworach loopów i klawiszy. Jednak poza tym eksperymentem album utrzymany był w klasycznym stylu Dezertera i zawierał agresywne, energetyczne piosenki, z prowokującymi tekstami komentującymi zdegenerowanie klasy politycznej, przemoc na ulicach, coraz powszechniejsze w Polsce nierówności kapitalizmu i konsumpcyjny styl życia lansowany przez korporacje.
          Po upadku komuny Dezerter bez trudu utrzymał punkową czujność :)
          Pół żartem pół serio symbolem tego wszystkiego była okładka płyty z filmową Godzillą skutecznie pustoszącą ulice Warszawy.



          UWAGA - LEGAL !!!
          KUPUJESZ U NAS = KASA DLA ARTYSTY



          DEZERTER


          Zespół powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład to: Robert „Robal” Matera – gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty i Darek „Stepa” Stepnowski – bas. Po pewnym czasie dołączył Darek „Skandal” Hajn – voc. Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi), a swój debiut koncertowy miała na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 r. W stanie wojennym SS-20 został zmuszony zmienić nazwę i już jako DEZERTER udał się w trasę koncertową z zespołami: TZN Xenna i Deuter (słynna Rock Galicja’82).
          Pod koniec 1983 roku Dezerter nagrał singla dla Tonpressu: „Ku przyszłości” (4 utwory: „Ku przyszłości”, „Spytaj milicjanta”, „Szara rzeczywistość”, „Wojna głupców”). Jednak brak możliwości nagrania pełnej płyty skłoniły muzyków do założenia własnego miniwydawnictwa Tank Records. Jego nakładem ukazały się dwie kasety: „Jeszcze żywy człowiek” (koncert z Jarocina’84) i „Izolacja” (koncert Dezertera z Hybryd plus utwory nowofalowych zespołów radzieckich). W 1985 roku ukazały się dwie składankowe płyty: „Fala”, na której obok m.in. utworów Siekiery, Kryzysu czy Izraela, znalazły się też utwory Dezertera: „Nie ma zagrożenia” i „Plakat” oraz „Jak punk to punk”, na której pojawiły się piosenki „Nie ma nas” i „Uległość”.
          Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland”. Dzięki operatywności ówczesnego menedżera grupy – Maćka Chmiela – w 1987 r. został nagrany pierwszy (ocenzurowany) LP „Kolaboracja”.
          Rok 1989 to kolejna płyta „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Szwajcarii, Niemczech, Francji, Holandii, Japonii. Dwa lata później ukazał się album „Blasfemia”, a w 1993 r. „Jak powstrzymałem III wojnę światową” – zbiór archiwalnych nagrań Dezertera oraz cztery piosenki z udziałem Katarzyny Nosowskiej. Latem 1994 roku Dezerter (w składzie: Robert Matera i Krzysiek Grabowski) nagrał album „Ile procent duszy?”.
          W tym samym roku powstał film o grupie: „Dezerter – nie ma zagrożenia” (zrealizowany przez Pawła Konnaka). Kolejna płyta zespołu: „Deuter” (1995) to przypomnienie utworów zespołu Deuter zaśpiewanych przez Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Kolejne albumy to: „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997) i „Decydujące starcie” (2001).
          Rok 2002 obfitował w ciekawe koncerty, z których najważniejsza była trasa po Belgii, Holandii i Anglii z francuskim zespołem La Fraction. Największym wydarzeniem w jej trakcie był wspólny występ w londyńskiej Astorii dla kilku tysięcy osób. Na większości koncertów w 2002 r. gościnnie występowała Katarzyna Nosowska. W tym roku ukazały się również kompaktowe wznowienia archiwalnych płyt zespołu.
          W czerwcu 2004 r. ukazała się płyta: „Nielegalny zabójca czasu”. W kwietniu 2005 r. ukazało się pierwsze w historii zespołu DVD. Płyta zawiera zapis koncertu na X Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Zamieszczono na nim również wywiad z zespołem ilustrowany archiwalnymi materiałami.
          24 kwietnia 2006 miał swoją premierę dwupłytowy album „Punk’s Not Jazz”, na którym zebrane zostały najpopularniejsze piosenki Dezertera. Wydawnictwo związane było z 25. urodzinami zespołu.
          W maju 2009 r. zespół zarejestrował piosenkę „Śpiew murów” do słów Tadeusza Gajcego, która ukazała się na płycie „Gajcy” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, przypominającej wiersze poety w aranżacjach polskich zespołów alternatywnych.
          . Nowy album zatytułowany „Prawo do bycia idiotą” ukazał się w październiku 2010 i była promowana jesienną trasą koncertową. Album otrzymał Fryderyka 2011 (w kategorii „Album Roku: Rock”). W listopadzie 2011 światło dzienne ujrzała płyta Jeszcze Żywy Człowiek (historyczne nagrania z Jarocina 1984).



          WSZYSTKIE WYSTAWIONE PRODUKTY SĄ NOWE I ORYGINALNE
          ZAPRASZAM NA NASZE INNE AUKCJE NA STRONACH:

          ROCKERSPUBL - (RAP / HIPHOP / LOUNGE / CLUB / AMBIENT / ELEKTRONIKA / JAZZ / TECHNO)

          ROCKERSPOLAND - (PUNK / METAL / ROCK / TECHNO / POST / DUB / REGGAE)

          DEZERTER Decydujące stracie *Deuter *PUNK *RP