Drugi od góry wzmacniacz kina domowego Denona - AVC-11SR. Wyżej był tylko AVC-1SE.
Pełen opis i recenzja na Area DVD http://www.area-dvd.de/hardware/denonavca11sr.shtml - werdykt High-End klasse.
Pomnik techniki kina domowego sprzed czasów HDMI. Moc - "subtelne" 180 W na kanał (dla 6 Ohm obciążenia), o jakości konstrukcji i zdolności do oddania katalogowej mocy może świadczyć jego waga - 20,5 kg (!!!). W jego konstrukcji ciężko znaleźć cokolwiek plastikowego, metalowe są nawet pokrętłą i klapka, która ukrywa wszystkie przełączniki.
W swoich czasach posiadał wszystkie dekodery jakie istniały na rynku, oprócz standardowych Dolby Digital i DTS posiadał Dolby Digital EX, DTS ES Matrix 6.1, DTS ES Discrete 6.1 und Dolby ProLogic II, Miał również wbudowany słynny procesor Denona AL-24 oraz 32 bitowe procesory DSP Analog Devices - Sharc .
Posiadał również certyfikat THX w wersji Ultra.
Wzmacniacz posiadam od nowości, kupowałem go jako nowy. Niestety w 2010 roku zaczęło załączać się zabezpieczenie wzmacniacza przy podpięciu zestawy do prawego przedniego kanału. Po włączeniu wzmacniacza do prądu z podączonym głośnikiem na tym kanale jest krótki szelest i strzał w kolumnie. Potem wzmacniacz wyłącza się z mrugającą diodą standby, co oznacza właśnie załączenie się zabezpieczenia. Gdy jednak nie podepniemy zestawu głośnikowego do tego kanału (czyli np pracujemy w trybie pre-out z zewnętrznymi końcówkami mocy zasilającymi przód), a wykorzystujemy tylko wbudowane wzmacniacze dla pozostałych kanałów to wzmacniacz normalnie działa i zabezpieczenie się nie załącza.
W celu diagnozy czy przypadkiem zwarcia nie robi jakiś włos pozostały z plecionki kabla głośnikowego otworzyłem go, jednak nic takiego nie znalazłem. Wzmacniacz powędrował więc do pudła w oczekiwaniu na serwis. Niestety serwisu nigdy się nie doczekał, a obecne warunki lokalowe nie pozwalają mi na wstawienie aż tak dużego wzmacniacza. Wzmacniacz wystawiam więc na sprzedaż.
Przy wyciąganiu z pudła do zrobienia fotek wyszło również, że brakuje oryginalnych 4 śrubek większych i 4 mniejszych ( przykręcających obudowę z tyłu ). Oczywiście obudowa trzyma się na pozostałych 5 oryginalnych śrubkach. Gdybym pozostałe odnalazł poinformuje.
Osobie która wygra aukcję przekaże do niego manual serwisowy w postaci pliku PDF. Wg niego tranzystory końcówek mocy (gdyby okazało się, że ona są winowajcami) to Sankeny MP1715, MN1715. Są one dostępne u wielu sprzedawców na eBay-u w cenie 38 Euro za parę. Podkreślam jednak, że wzmacniacz jako taki nie jest w żaden sposób grzebany, nie było podejmowanych żadnych prób jego naprawy oprócz obejrzenia czy wewnątrz nie ma jakiejś żyłki z plecionki kabla głośnikowego. Tak więc ew. diagnoza i naprawa będzie leżała po stronie kupującego.
Do wzmacniacza posiadam:
Uwaga - jest to wzmacniacz kina domowego, nie zaś amplituner. Nie posiada on wbudowanego tunera, trzeba podłączyć tuner zewnętrzny. Producentowi chodziło o to, aby nie było żadnego wpływu elementów w.cz tunera na pracę sekcji audio, stąd brak wewnętrznego modułu radia.
Wizualnie jest w bardzo dobrym stanie, bez widocznych głębszych rys - posiada na górze jedynie odciski od stopek tunera jaki na nim stał. Zgodnie z tym co pisałem wcześniej brakuje kilku śrubek mocujących górną pokrywę. Zdjęcia są real photo, zaś to przedstawiające wnętrze pochodzi z momentu jego rozkręcenia kilka lat temu.
Sprzedaję go zgodnie z opisem jako uszkodzony. Możliwy odbiór osobisty w Łodzi lub wysyłka kurierem po wpłacie na konto.