Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Demokracja zasady, procedury, instytucje Bankowicz

01-02-2015, 19:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 34 zł     
Użytkownik Sanarksiegarnia
numer aukcji: 4956623476
Miejscowość SANOK
Wyświetleń: 1   
Koniec: 01-02-2015 18:43:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2006
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


 

e-mail: [zasłonięte]@gmail.com
tel: 510 [zasłonięte] 753








Stron: 201
Format: 15.0x23.0cm
Rok wydania: 2006
Oprawa: Miękka



Demokracja zasady, procedury, instytucje

Bankowicz Marek

Książka poświęcona jest niezwykle ważnemu zagadnieniu demokracji w interesującym i zrozumiałym kontekście praktyki politycznej. Autor przedstawia konkretne aspekty funkcjonowania demokratycznego państwa i polityki, przeciwstawiając je systemom niedemokratycznym. Książka pomaga zrozumieć nie tylko podstawy funkcjonowania ustroju demokratycznego, ale także mechanizmy jego działania.

'Winston Churchill powiedział kiedyś żartobliwie, ale z dużą dozą słuszności, iż „demokracja jest najgorszą formą rządu, z wyjątkiem wszystkich znanych do tej pory ustrojów'. Czyli - nie będąc rozwiązaniem doskonałym - jest jednak najlepszym, jakim posługiwała się ludzkość w swej historii. Najpełniej olbrzymią wartość demokracji rozpoznać może ten, komu przyszło żyć w systemie niedemokratycznym. Karl R. Popper pisał: „Ktokolwiek żyje w warunkach innej formy władzy, którą jest zawsze dyktatura niedająca się usunąć bez rozlewu krwi, ten będzie wiedział, że demokracja, choćby niedoskonała, stanowi coś, o co walczyć trzeba i za co, jak myślę, warto umierać'.
(fragment książki)

Marek Bankowicz (1960) – politolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor m.in. książek: Kulisy totalitaryzmu (Kraków 1995), Systemy władzy państwowej Czechosłowacji i Czech (Kraków 1998), Fenomen demokracji (Kraków 1999) oraz Demokraté a diktátoň (Praga 2002). Jest współautorem i redaktorem naukowym monumentalnej Historii politycznej świata XX wieku (Kraków 2004)







© PanelReklamowy