Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

DEMOKRACJA POLSKA 1[zasłonięte]989-20

21-06-2015, 15:17
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł     
Użytkownik bazar-wiedzy
numer aukcji: 5114454534
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 5   

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2003
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Polecamy książki dla fachowców w najtańszych cenach na Allegro

Pamiętaj zawsze możesz do nas zadzwonić
786 [zasłonięte] 370
/ w dni powszednie od 10 do 17 / lub napisać
[zasłonięte]@ksiegarnia-fachowa.pl

 

 

 


DEMOKRACJA POLSKA 1[zasłonięte]989-20


WIATR J. RACIBORSKI J. BARTKOWSKI J. FRĄTCZAK-RUDNICKA B. KILIAS J.

 

SCHOLAR , 346 STRON, A5,

 

Książka jest plonem pracy badawczej zespołu pracowników Zakładu Socjologii Polityki Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorzy w sposób systematyczny omawiają kluczowe procesy, które doprowadziły do zaistnienia w Polsce demokratycznego systemu politycznego i jego konsolidacji. Starają się odpowiedzieć na stale wracające pytania: jaki to splot procesów, wydarzeń krajowych i międzynarodowych doprowadził do zaistnienia demokracji w Polsce? Kto właściwie w Polsce rządzi i czy system rządów jest politycznie i ekonomicznie efektywny? Jaki był społeczny i ekonomiczny kontekst przemian? Jak zorganizowane jest państwo i co z tego wynika dla obywateli? Czy samorząd terytorialny okrzepł i stanowi już dojrzałą formę demokracji lokalnej? Dlaczego partie polityczne są słabe a system partyjny jest niestabilny? Co Polacy sądzą o funkcjonowaniu demokracji w Polsce i czy akceptują jej wartości i reguły? Jakie czynniki determinują preferencje wyborcze i dlaczego tylko mniejsza część społeczeństwa bierze systematycznie udział w głosowaniach? Czy idea narodowa jest nadal żywa i jak jest wykorzystywana w polityce?

Nie są to wszystkie ważne pytania wynikające z doświadczeń 14 lat funkcjonowania demokracji, ale te wydają się najważniejsze dla wyjaśnienia konstrukcji ładu politycznego w Polsce.