Redakcja: Gauthier Serge, Rossa-Neto Pedro
Oprawa: Miękka
Format: 16.5x23.5cm
Liczba stron: 300
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Demencja. Trafna diagnoza to zbiór ciekawych przypadków dotyczących objawów otępienia zarówno częstych, jak i rzadko spotykanych w praktyce klinicznej neurologa czy psychiatry.
W rozdziałach omówiono: skargi chorego, wywiad (w tym rodzinny), badania laboratoryjne (również ocenę zdolności poznawczych MMSE, MRI, EEG), rozpoznanie, dalszy przebieg choroby. Każdy przypadek zakończony jest dyskusją. W niektórych częściach zostały również omówione testy i badanie neuropatologiczne zilustrowane kolorowymi mikrofotografiami.
Celem książki jest wzmocnienie u Czytelników umiejętności diagnostycznych dzięki dokładnej analizie przedstawianych wzorców, przy użyciu współczesnych klasyfikacji rozpoznań i narzędzi.
Po lekturze Czytelnik będzie zdolny rozróżnić chorych wymagających wsparcia, dokładniejszego śledzenia rozwoju choroby lub natychmiastowego skierowania do specjalistycznych ośrodków.
Kochając osobę z demencją
Oprawa: Miękka
Format: 16.0x23.0cm
Liczba stron: 208
Rok wydania: 2013
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto cierpi razem ze swoim bliskim dotkniętym demencją. Książka jest pełna mądrości naukowca i ciepła terapeuty rodzinnego.
Dr Vern L. Bengtson, były prezes Amerykańskiego Towarzystwa Gerontologicznego
Ta książka wyraża uczucia i przeżycia opiekunów. Za ich sprawą osoby opiekujące się chorymi z demencją zyskują „przestrzeń” do wyrażania wielu swoich emocji.
Dr Peggye Dilworth-Anderson, Department of Health Policy and Management,
University of North Carolina-Chapel Hill
Znakomity i bardzo potrzebny poradnik przedstawiający sprawdzone strategie radzenia sobie z przewlekłym stresem i żalem. Pauline Boss wskazuje, jak zachować odporność podczas sprawowania opieki nad osobą cierpiącą na demencję. Niesie otuchę ludziom doznającym „niejednoznacznej straty”, kiedy chory jest obecny fizycznie, ale nieobecny psychicznie. Książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy zajmują się osobami z demencją: opiekunów, członków rodzin, przyjaciół, sąsiadów, a także i specjalistów. Opracowanie napisane zrozumiałym, przystępnym językiem jest oparte na solidnych badaniach i licznych doświadczeniach zdobytych w trakcie pracy klinicznej.
Pauline Boss jest emerytowanym profesorem Wydziału Socjologii Rodziny na Uniwersytecie Minnesota, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Amerykańskiego Towarzystwa ds. Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej