Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Decydowanie publiczne Polska na tle innych państw

11-05-2014, 19:39
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 9.99 zł     
Użytkownik plusplusmaras
numer aukcji: 4203565535
Miejscowość Szczecin
Wyświetleń: 1   
Koniec: 11-05-2014 19:34:57

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2011
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Decydowanie publiczne Polska na tle innych państw członkowskich Unii europejskiej

 

 

Autorzy: Grzegorz Rydlewski
Wydawnictwo: Elipsa Dom Wydawniczy i Handlowy Włodzimierz Ulicki
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]15104
Stron: 342

 

W publikacji przedstawiono tematykę decydowania publicznego w Polsce w ujęciu funkcjonalnym, w sposób systemowy i całościowy, na tle innych państw członkowskich Unii Europejskiej, z uwzględnieniem uwarunkowań i kierunków zmian zachodzących w tej dziedzinie. W polu zainteresowań autorów z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego znalazły się w szczególności mechanizmy decyzyjne, błędy i napięcia towarzyszące decydowaniu oraz przesłanki i metody optymalnego wyboru.
Podstawą książki jest przekonanie, że w przestrzeni publicznej współczesnych państw dochodzi nieustannie do spotkania wartości, zasad, norm, procedur i wymogów charakterystycznych dla szeroko rozumianego decydowania politycznego oraz decydowania państwowego (w tym administracyjnego).
Praca ma charakter monograficzny. W rozdziałach wstępnych podjęto próbę ujęcia teoretycznego problematyki decydowania publicznego. W części drugiej poddano analizie rozwiązania i problemy związane z udziałem w decydowaniu publicznym parlamentu, głowy państwa, rządu i podmiotów administracji. samorządowej oraz kwestie decydowania w ramach instytucji demokracji bezpośredniej. W części końcowej pracy przedstawiono charakterystykę decydowania w sferze bezpieczeństwa wewnętrznego, polityki zagranicznej oraz relacji państwa z Unią Europejską.
Publikacja ta może być przydatna poznawczo - jako swego rodzaju kompendium decydowania, pokazujące jego różne przekroje, formy i uwarunkowania, oraz w badaniu konkretnych procesów decyzyjnych, a także w wymiarze praktycznym - jako przyczynek do doskonalenia jakości decyzji publicznych.