Z DZIEJÓW DAWNEGO NAŁĘCZOWA. W 125-tą rocznicę powstania Zakładu Leczniczego i oddania źródeł mineralnych do użytku publiczności. Zbiorowe wydawnictwo historyczno-pamiątkowe o Nałęczowie i jego okolicach z działem statystyczno-naukowym i literackim, pod naczelną redakcją Zdzisława KOŻUCHOWSKIEGO i kierownictwem literackim Mieczysława ROGALSKIEGO. Nałęczów 1925 Nakładem Sp. Akc. "Zakładu Leczniczego Nałęczów". Druk J.Świętoński i S-ka Warszawa, Kopernika 34. W formacie 8-ki (23,5x16cm.), stron 331, fotografie, tabele, druk na świetnym papierze satynowanym, oprawa introligatorska z lat 60-70-tych XX wieku, płótno bordowe z zachowaną oryginalną okładką wydawniczą, stan zachowania bardzo dobry!!!
Treść publikacji składa się z trzech części: Pierwsza - Historyczno-naukowa poświęcona jest omówieniu Zakładu i jego walorów, przedstawia pracowników, lekarzy, gości uzdrowika. Pisze o życiu społecznym i kulturalnym miasta.
Częśc druga - Literacka, to fragmenty literackie o Nałęczowie spisywane przez twórców tej miary co Stefan Żeromski, Antoni Bogusławski, Jan Lemański i inni.
Część trzecia - Informacyjno-statystyczna to tabelaryczne dane dotyczące warunków klimatycznych kurortu, lista lekarzy, ordynatorów i dyrektorów Zakładu.