Do sprzedania super szybkie Danio KORALOWE Czerwone z własnej Hodowli, wielkość ok. 2,5 cm.
Posiadam większą ilość ryb niż wystawione.
Danio pręgowany - Brachydanio rerio. Jest rybą od dawna znaną akwarystom, została sprowadzona ze wschodnich Indii w 1905 roku prawdopodobnie do Niemiec. Każdy kto po raz pierwszy zobaczy ten gatunek zauważy niezwykłą ruchliwość, a także intensywne niebieskie i złote pasy. Samce są smukłe, ze złotym odcieniem, natomiast srebrzyste samice mają pełniejszy brzuch. Płetwy bezbarwne; ogonowa i odbytowa z błękitnymi podłużnymi pasami. W sprzedaży są odmiany komercyjnie wyhodowane, na przykład weloniastą o barwach formy dzikiej, złotą i weloniastą złotą. Zamieszkuje głównie strefę środkową do powierzchniowej w akwarium. Gatunek raczej odpowiedni dla początkujących akwarystów. Jest to piękna, krępa, pełna temperamentu, a przy tym spokojnie usposobiona ryba ławicowa. Uważany jeszcze niedawno danio lamparci za odrębną odmianę, obecnie okazał się modyfikacją genetyczną Danio pręgowanego.
Rodzina
Karpiowate
Pochodzenie
Strumienie i różnego rodzaju sadzawki na zachodnim wybrzeżu Indii oraz Sri Lanki.
Długość
Zazwyczaj do 10 cm.
Odżywianie
Zjada różnorodny pokarm. Szczególnie polecane są mrożone małe wodne bezkręgowce takie jak np.: larwy komarów i ochotek, dafnie. Chętnie zjada również pokarmy płatkowane i zielone. Pamiętajmy aby dieta była możliwie jak najbardziej urozmaicona.
Temperatura
Od 22 do 25 C.
Warunki hodowlane
Wymaga akwarium dużego. Potrzebuje przestrzeni i spokoju. Rośliny umieszczajmy z tyłu i po bokach akwarium. Najlepiej jak jedna lub dwie rośliny szerokolistne dotykają powierzchni dzięki czemu danio będzie mógł się pod nimi schować. Jest rybą skoczną dlatego akwarium powinno być przykryte pokrywą. Żyje w strefach od środkowej do powierzchniowej. Preferuje wodę o pH ok. 6,5 – 7,0; miękką do średnio twardej 6 – 15 n. Należy hodować minimum 4 osobniki.
Rozmnażanie
Do tarła wymaga zbiornika o pojemności od 50 do 200 litrów. Do tarła dobieramy 2 samce na jedną samicę. Ikrę składa na roślinach. Może wyprodukować nawet 300 jaj. Po tarle przenosimy rodziców. Wylęg następuje po około 1,5 doby. Przez pierwszych kilka dni młode karmimy bardzo drobnym żywym lub sztucznym pokarmem. Po około 3 dniach możemy podawać już larwy solowca.