Nasza hodowla www.biogospodarstwo.pl zlokalizowana w Czelinie k. Mieszkowic (woj. zachodniopomorskie) liczy ponad 200 szt matek (łań) danieli. Wraz z bykami, szpicakami i przychówkiem posiadamy zwykle ponad 350 szt zwierząt.Nasze stado podstawowe wywodzi się z najlepszych polskich i niemieckich hodowli (m.in. z populacji stada będącego niegdyś w specjalnym łowisku dostępnym wyłącznie dla najwyższych władz dawnej DDR).Dokładamy na bieżąco wiele starań, aby stale polepszać jakość naszego materiału hodowlanego, mając na względzie zarówno nakładane przez byki poroża, jak i osiągane przez zwierzęta masy ciała.
Oferujemy do sprzedaży daniele:- cielęta- byczki szpicaki 1-roczne- byki łopatacze- łanie zacielone
Proponujemy atrakcyjne ceny!Oferujemy najwyższej jakości zwierzęta w rozsądnej, realnej cenie, w przeciwieństwie do niektórych ofert pojawiających się na rynku, których ceny (rzekomo wynikające z niespotykanej jakości zwierząt) są po prostu oderwane od rzeczywistości. Nasza polityka cenowa pozwoli Ci założyć hodowlę bez zbędnego przeinwestowania!
Cena 400zł dotyczy 1 sztuki cielaka (byczka) do 1 roku życia. Zadzwoń lub napisz po więcej cen. Przy większych ilościach ceny negocjowane! Jesteśmy w stanie dopasować się do życzeń nabywcy co do umaszczenia zwierząt (ciemne, jasne).
UWAGA: daniele sprzedaje się zimą, w okresie od grudnia do lutego.
NA OBECNĄ CHWILĘ PRZYJMUJEMY OSTATNIE ZAMÓWIENIA W TYM SEZONIE!
Dysponujemy własnym, specjalistycznym transportem (przyczepa do przewozu zwierząt – do 40 szt danieli jednorazowo) z europejskim atestem weterynaryjnym na dalekie trasy, jesteśmy więc w stanie dostarczyć nasze zwierzęta pod dowolny adres w Polsce i Europie. Przy zakupie większej ilości naszych zwierząt, oferujemy transport “po kosztach”.W razie potrzeby, udzielamy porad i wsparcia początkującym hodowcom przy założeniu własnej hodowli.Zapraszamy do odwiedzin naszej fermy i sprawdzenia osobiście jakości naszej fermy, aby przekonać się, że warto z nami współpracować.
Tel: 0[zasłonięte]603-05-78 - Andrzej WoźniakMail: [zasłonięte]@biogospodarstwo.pl Czelin, gmina Mieszkowice, woj. zachodniopomorskie
Zimowe karmienie danieli. Oprócz stale dostępnego siana, wymagane jest dostarczenie niewielkiej ilości paszy treściwej (zboże). Kiedy nastanie mróz i zamarzną wodopoje, a brak jest śniegu, koniecznie należy podawać okopowe (buraki, marchew) jako źródło wody.
Jeśli mamy dostęp do naturalnej wody, nie ma konieczności korzystania z poideł. U nas w naturalnym zagłębieniu woda zbiera się po ulewnych deszczach i zalega długo w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych (tak, jak w bieżącym 2010 roku).
Daniele lubią naturalną wodę, lecz (tak jak i u nas przez większą część roku) radzą sobie doskonale bez niej, korzystając z ustwionych zbiorników - poideł.
Byk tuż przed wytarciem poroża ze scypułu.
Scypuł, czyli żywa tkanka pokrywająca poroże, zostaje wytarta przez byka po zakończeniu wzrostu poroża. Później, jesienią, przychodzi bekowisko, czyli czas rui.
Bekowisko trwa od połowy października do połowy listopada. W tym czasie byki staczają wiele walk, a najsilniejsze z nich zawłaszczają własne stadko łań.
Łanie, samice danieli, nie posiadają poroża.
Młode daniele rodzą się późną wiosną, w okresie maja i czerwca. Tuż po narodzinach maskują się w wysokiej trawie, dlatego niezbędne jest, aby na czas wykotów zapewnić danielom możliwość przebywania na obszarze porośniętym zróżnicowaną, niezbyt niską roślinnością.
Łania zwykle rodzi tylko jedno młode. Jednakże w przypadku dobrych warunków zdarza się, że rodzą się bliźnięta. Zanotowaliśmy u nas kilkanaście takich przypadków.
Posiadamy naprawdę mocno zróżnicowane stado danieli pod względem umaszczenia. Zdarzają się sztuki ciemne, czasem niemal czarne, jak również bardzo jasne, czasami całkowicie białe.
Jeden z naszych byków, wcale nie największy...
Daniele nie są wymagające pod względem jakości pastwiska. Doskonale radzą sobie na użytkach ekologicznych, suchych i piaszczystych, pod warunkiem nie przekraczania rozsądnej obsady zwierząt w przeliczeniu na ha.