Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dahrendorf Ralf Klasy i konflikt klasowy

31-01-2014, 7:31
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 39.99 zł     
Użytkownik hoflik
numer aukcji: 3914064126
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 2   
Koniec: 31-01-2014 07:39:10

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2009
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


Dahrendorf Ralf

Klasy i konflikt klasowy w społeczeństwie przemysłowym
 
  • REAL FOTO


 

  • MOŻLIWY ODBIÓR OSOBISTY W WARSZAWIE (na Ochocie, w okolicach Hal Banacha lub w innym miejscu - do ustalenia). ZAPRASZAM DO LICYTACJI!!!
  • ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA POZOSTAŁE AUKCJE!!!

  • STAN: oceniam na dobry (pieczątka/podpis - widoczne na zdjęciu ,podkreślenia ołówkiem - łatwo zetrzeć)
  • OPIS WYDAWCY (http://www.nomos.pl/products/154/p/545):

    Pojęcie klasy nigdy nie pozostawało neutralne przez dłuższy czas. Szczególnie w odniesieniu do istot ludzkich i ich sytuacji społecznej zawsze stanowiło ono swoisty punkt zapalny. Logik niczego nie ryzykuje, wyodrębniając „klasy” sądów czy kategorii; biolog nie musi się martwić o „klasyfikację” organizmów, które go interesują – jeśli jednak socjolog posługuje się pojęciem klasy, musi nie tylko dokładnie wyjaśnić, na który z wielu możliwych sposobów ma być ono rozumiane, ale także musi się spodziewać zastrzeżeń podyktowanych nie tyle wnikliwą analizą naukową, ile uprzedzeniami politycznymi.

     

    fragment książki, s. 15

     

    Współczesne teorie socjologiczne interpretują i wyjaśniają procesy społeczne zachodzące w czasie ostatnich kilkudziesięciu lat. Są one oparte na różnych modelach rzeczywistości społecznej. W serii WTS publikujemy najważniejsze dzieła reprezentujące funkcjonalistyczną, konfliktową i interpretatywną wizję świata społecznego. To właśnie ta współczesna klasyka pozwala nam lepiej rozumieć dzisiejszy i przyszły świat. 

     

    Prof. Janusz Mucha