D.A.P. dyfuzor
Głośne dźwięki związane z fajerwerkami, petardami, burzą mogą być przyczyną fobii dźwiękowej, która wyraża się następującymi objawami:
- drżenie, ślinienie się
- dyszenie, ukrywanie się
- szukanie właściciela
- chęć ucieczki
- wycie, szczekanie
D.A.P.® uwalniając feromony w naturalny i bezpieczny sposób pomaga łagodzić objawy niepokoju
D.A.P zastosowanie
DWA TYGODNIE PRZED WYDARZENIEM
W DNIU WYDARZENIA
- Pies powinien mieć pełen żołądek przez cały wieczór więc popołudniu podaj mu smaczną, bogatą w węglowodany karmę (np. Calm) z dodatkiem witaminy B6. By pies miał dobry apetyt, nie należy karmić go wcześniej tego dnia. Jeżeli zwyczajową reakcją psa na sytuacje stresowe są biegunka lub wymioty skontaktuj się z nami lub ze swoim lekarzem weterynarii.
-
- Jeżeli błyski fajerwerków są widoczne w twoim mieszkaniu, wprowadź psa do zaciemnionego pokoju. Przynieś tam również jego ulubione zabawki.
-
- Włącz rytmiczną muzykę, nie koniecznie bardzo głośną, najlepiej utwory z wyraźnym bębnieniem.
-
- Nie zwracaj uwagi na hałas i zajmij swojego psa aktywną zabawą. Nie okazuj swojego zaniepokojenia i zachowuj się tak jakby nic się nie działo.
-
- Nie karz psa jeśli jest przestraszony. Karanie potwierdzi tylko, że jest się czego bać.
-
- Nie okazuj zbytniej troski i nie głaszcz psa. Pies odczyta to jako nagrodę, która wzmocni jego stresową reakcję.
PO WYDARZENIU
Fobia dźwiękowa – skuteczność D.A.P®
Badania skuteczności przeprowadzono w Anglii, gdzie D.A.P.® jest powszechnie stosowanym preparatem w sezonie pokazów fajerwerków. Właściciele 30 psów wykazujących objawy stresu w czasie pokazów fajerwerków pogrupowali objawy według częstotliwości ich występowania i stopnia nasilenia. Dwa tygodnie przed corocznym pokazem fajerwerków w mieszkaniach właścicieli badanych psów włączono dyfuzory D.A.P.®. Po tym pokazie właściciele ocenili zaobserwowane zmiany w występowaniu i nasileniu objawów klinicznych (rys. 1) Po zastosowaniu dyfuzorów D.A.P.® znacznie spadło nasilenie objawów i częstotliwość występowania 9 z 14 objawów.
70% właścicieli było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z efektów działania (wykres nr 2) Ponadto 80% wyraziła chęć ponownego zastosowania D.A.P.® w przyszłości
|
Sheppard G. and Mills: The Veterinary Record (2003) Vol 152, 432-436 |
3 postacie ADAPTIL (D.A.P.)
dyfuzor |
spray
|
zapasowy wkład do dyfuzora |
|
|
|
Data ważnościczerwiec 2013
Więcej o działaniu preparatów feromonowych dla psów i kotów, inne możliwe zastosowania, wyniki badań naukowych dotyczące skuteczności feromonów oraz ulotki dotyczące preparatów ADAPTIL (D.A.P) i Feliway znajdziecie Państwo na: www.wet-feromony.pl
Uwaga: firma CEVA przeprowadza zmianę nazwy produktu. D.A.P. zmienia się w ADAPTIL.
Nie zmieniają się ani forma, ani skład preparatu.
Umarł król! Niech żyje król! :)