Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Dżawad Nurbachsz JEZUS W OCZACH SUFICH

27-04-2015, 10:08
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 20 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 20 zł     
Użytkownik StationNord
numer aukcji: 5275203826
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 9    Licytowało: 1    Wyświetleń: 4   
Koniec: 27-04-2015 10:13:39

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Książka rekomendowana przez Navis Nord, Stadion Nord

„Jezus daje przykład prawdziwego wyzwolenia z więzów utartych obyczajów, ślepego naśladownictwa i nawyków (…). Toteż poeta tłumaczy:

Wszak od Ducha Bożego zdobycze te płyną,

A przyniósł je Duch Święty.


Owe zdobycze tutaj wymienione oznaczają trzeźwość, nie przywiązanie i wyzwolenie się z niewoli wielkości oraz obyczaju. Wszystko to reprezentuje chrześcijaństwo, jak również konsekwentne jednoczenie się z jakościami ducha klasztorem Boskiej Istoty w Świętej Jedni. Ów trud został przedstawiony właśnie przez Jezusa (…). Żaden
z wcześniejszych proroków, choćby nawet obsypany cudami doskonałości, nigdy nie osiągnął Jego poziomu. Stąd też biorą się słowa proroka Mahometa: >>Spośród wszelakich mężów ja sam jestem najbardziej spokrewniony z Jezusem, jako że żaden inny prorok nie zajął miejsca pomiędzy Nim a mną>>.”

(Fragment książki)

JEZUS CHRYSTUS – jest dla wyznawców sufizmu, jednego z nurtów islamu, prorokiem pokrewnym wręcz samemu Mahometowi. Zdaniem sufich określone upostaciowienie Chrystusa przynależy do najskrytszego wymiaru Wszechogarniającej Jedni Bożej Istoty. Stąd też Chrystusa określa się mianem Ducha Bożego (Ruho`llah).

Czyż zatem można uważać, że chrystianizm i islam (a zwłaszcza sufizm) to religie antagonistyczne? I czy mają jakiekolwiek uzasadnienie pojawiające się tu i ówdzie – aż po dziś dzień – teorie głoszące „świętą wojnę” i konfrontację obu tych wyznań?

Oto problemy, na jakie Czytelnikowi może dać odpowiedź niniejsza praca.

Dr Dżawad Nurbachsz urodził się w Kerman w Iranie. Do czasu odejścia na emeryturę pełnił funkcję Dziekana Wydziału Psychiatrii na uniwersytecie w Teheranie. Opublikował wiele prac z dziedziny psychiatrii, pisał również na temat Sufizmu.

Dr Nurbachsz był Mistrzem sufickiego zakonu Nimatullahi.