Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Czarter jachtów motorowych bez uprawnień

31-07-2014, 9:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 500 zł     
Użytkownik bartek-bialy
numer aukcji: 4431206457
Miejscowość Ustrobna
Wyświetleń: 126   
Koniec: 31-07-2014 08:54:26
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wynajem jachtów motorowych (hausbotów) bez uprawnień

Pierwsza i jedyna profesjonalna flota hausbotów
na obszarze Pętli Żuław i Kanału Ostródzko-Elbląskiego




Witam Serdecznie na pokładzie Żeglugi Wiślanej!

Łukasz KrajewskiMoim celem jest udostępnienie zwykłym ludziom, wodniakom i tym którzy nic wspólnego z wodą nie mieli, możliwości poznania polskich śródlądowych szlaków wodnych z pokładu hausbota, czyli prostego w obsłudze jachtu motorowego, którym podróż zapewnia zarazem komfort i bezpieczeństwo oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń!
Zmiana przepisów dotyczących wymaganych uprawnień do prowadzenia łodzi motorowych umożliwiła nam wypożyczanie jachtów bez patentów. Dlatego przed rejsem organizujemy kompleksowe, kilkugodzinne szkolenie, po którym można samodzielnie prowadzić jacht. Czarterujący otrzymuje również dokładne mapy i locje szlaku wraz z cennymi wskazówkami organizacyjnymi i turystycznymi.
Z przyjemnością i dumą przedstawiam pierwszy zaprojektowany i zbudowany w naszej własnej stoczni jacht motorowy klasy Vistula Cruiser 30. Nasz hausbot to sposób na aktywny, rodzinny wypoczynek!

Łukasz Krajewski
pionier hausbotingu w Polsce, twórca i właściciel Żeglugi Wiślanej

Czartery jachtów motorowych (hausbotów)

- nowoczesna flota hausbotów
- wynajem bez uprawnień i bez skippera
- kompleksowe szkolenie przed rejsem
- pełen komfort i bezpieczeństwo
- setki kilometrów bezpiecznych dróg wodnych




ZAPRASZAMY
na nasza stronę internetową
www.zeglugawislana.pl

PROPONOWANE TRASY

1. PĘTLA ŻUŁAW: Rybina - Elbląg - Malbork - Gniew - Tczew - Gdańsk - Rybina, ok. 200 km, idealne na 7 dni

2. PĘTLA ŻUŁAW + KANAŁ OSTRÓDZKO-ELBLĄSKI (tylko do remontowanej części):
Rybina - Elbląg - Kanał Ostródzko-Elbląski - Elbląg â�� Gdańsk - Rybina, ok. 230 - 300 km,
możliwe w 7 dni, idealne na 14 dni

3. NOWOŚĆ!!! DOLNA WISŁA:*
Rybina - Grudziądz - Bydgoszcz i/lub Toruń - Grudziądz - Gdańsk - Rybina,
ok. 250 km (część) - 500 km, możliwe w 7 dni, idealne na 14 dni
UWAGA! Wariant One-Way: Toruń i/lub Bydgoszcz - Grudziądz - Gdańsk - Rybina
ok. 225 km, idealne na 7 dni
*czarter pod określonymi warunkami - szczegóły biuro Żeglugi Wiślanej

ŻUŁAWY. Uroda Żuław delty Wisły nie jest zwykła. Jest ukryta, zakodowana w krajobrazie. Każdy jego element i szczegół jest ważny i niezbędny dla osiągnięcia spójności i harmonii. Wierzby i topole odparowują wodę z pól i rowów, lipy ozdabiają cmentarze i przydomowe parki. Drogi i rowy przecinają pola i łąki prostokątnie, aby oszczędzić miejsce pod uprawy. Unoszone i obracane mosty oddają statkom pierwszeństwo przed samochodami. Domy stoją na piaszczystych pagórkach - terpach - zabezpieczone od zalania. Nad podcieniami suszy się pszenica pod przyszłoroczne zasiewy. Śluzy i wrota sztormowe chronią kanały i rzeki od gwałtownych wezbrań. Stacje pomp pracując dzień i noc regulują wahania wody na polderach. Żuławy są wspólnym dziełem człowieka, jego twórczych zabiegów, i królowej polskich rzek - Wisły. Nie ma w Polsce drugiej takiej krainy, tak godziwie odpłacającej się za mądre gospodarowanie, sprawną technikę i wysoką kulturę rolną. Nie ma regionu o tak niezwykłym krajobrazie, przyrodzie, historii i dziedzictwie kulturowym.

KANAŁ OSTRÓDZKO-ELBLĄSKI: Niezwykle ciekawy pod względem hydrotechnicznym i historycznym (z unikatowym na skalę światową systemem pochylni do transportu łodzi) i możliwością dotarcia do Ostródy oraz Jeziora Jeziorak i Iławy. Przemieszczanie się kanałem za pomocą pochylni dostarcza wielu emocji. Na jednym z odcinków kanału na przestrzeni 9,6 kilometra statek jest transportowany przez pięć kolejnych pochylni na specjalnej platformie poruszającej się po szynach. W ten sposób pokonuje 2300 metrów suchego, porośniętego trawą lądu wznosząc się z pasażerami na pokładzie na wysokość blisko 100 m.

DOLNA WISŁA: W dolnym odcinku "strome skarpy doliny Wisły, przebijającej się przez pomorskie moreny, koncentrują nurt i tworzą mu pyszne, zielone ramy, wypracowane snycerskim dłutem geologii polodowcowej. Drobne strumienie zerodowały stoki wysoczyzny, żłobiąc liczne parowy, kotły, wąwozy. W nich małe rezerwaty przyrody, chroniące ciepłolubną florę stepową... Z lasów pozostały szczątki, niewielkie kępy, ale ich drzewostan składa się z malowniczych lip, grabów, jesionów i wiązów. Wierzby zostały na Mazowszu", z którego jednak rozpoczynamy drugi etap podróży, by wkrótce wkroczyć na tereny przez stulecia zajmowane przez Zakon Krzyżacki. "Są to piękne ziemie. Powiedzmy szczerze i bez szowinistycznego zacietrzewienia, że przyozdobili je także ci okrutni Krzyżacy, bo umieli ładnie budować z cegły oraz wpasowali do gotyku pewne elementy architektury orientalnej, podpatrzone w Ziemi Świętej. Sprawiedliwie wyrzuciliśmy ich z Pomorza, ale oddajmy też sprawiedliwość urodzie ich zamków, które od dawna zrosły się z polskim pejzażem".