CZARNY PISTOLET DESERT EAGLE 1982 IZRAEL
Prezentowany model jest wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).
REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.
ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.
W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.
Producent: Denix Hiszpania (1123)
długość 27 cm
waga: 1,6 kg
Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Posiada również wyjmowany magazynek.
Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.
CIEKAWOSTKA:
W latach 80. modne był coraz silniejsze naboje i strzelająca nimi broń krótka - głównie rewolwery.
Przebojem wdarł się na ten rynek udany pistolet samopowtarzalny na najsilniejsze naboje rewolwerowe .357 i .44 Magnum: stworzony przez Jima Skilduma z firmy Magnum Research, ale produkowany przez IMI w Izraelu Orzeł Pustyni, Desert Eagle.
Użycie bardzo silnej amunicji zmusiło konstruktorów do zastosowania rzadkich i nietypowych w pistoletach rozwiązań. Broń działa na zasadzie wykorzystania energii gazów odprowadzanych z przewodu lufy. W momencie strzału gazy wyrzucają pocisk do przodu. Gdy minie on specjalny otwór z przodu lufy, część gazów przedostaje się i specjalnym przewodem trafia na tłok w komorze gazowej ułożonej poniżej. Ciśnienie w cylindrze gazowym wymusza przesunięcie zamka (a raczej suwadła, bo nie jest to typowy zamek) do tyłu. Odryglowanie następuje w momencie gdy pocisk już opuścił lufę, a ciśnienie gazów w przewodzie lufy spadło do bezpiecznych wartości. To niekonwencjonalne rozwiązanie okazało się konieczne z racji zastosowania nabojów dużej mocy. W typowych pistoletach monolityczny zamek po prostu zamyka komorę nabojową. W "Desert Eagle" zamknięcie polega jak w wielu karabinach na ryglowaniu przez obrót zamka, a dokładniej - obrót znajdującego się w jego wnętrzu cylindra. Większość dużych pistoletów posiada lufę ruchomą, natomiast przy zastosowaniu wyżej wymienionej metody można było wyposażyć "Desert Eagle" w lufę nieruchomą w stosunku do szkieletu, co zwiększa jego celność.
Częste występowanie tego pistoletu w grach i filmach jako "prawdziwej broni dla prawdziwych bohaterów" tłumaczy się jego wyglądem oraz niektórymi z jego cech, które determinują jego całkowitą nieprzydatność bojową (gabaryty, płomień wylotowy, odrzut, huk). Do dnia dzisiejszego Desert Eagle'a nie używa żadna formacja zbrojna ani policyjna na świecie.