Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Czarny Bogusław - Podstawy ekonomii

19-05-2014, 18:36
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 84 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4256547528
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 2   
Koniec: 18-06-2014 18:24:05

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Czarny Bogusław - Podstawy ekonomii
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]08185
Wymiar: 16.5x23.5cm
Nr wydania: 3
Seria: -
Ilość stron: 690
Ocena: -
Waga: 0,97 kg
Indeks: 519[zasłonięte]01449KS
Rok wydania: 2010
Autor: Czarny Bogusław
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa
Wydawca: PWE

Opis książki


Podręcznik składa się z trzech części: Wprowadzenia do ekonomii, Mikroekonomii i Makroekonomii. Wprowadzenie do ekonomii obejmuje rozdziały Co to jest ekonomia? oraz Narzędzia ekonomisty. Tytuły tych rozdziałów mówią wszystko o ich treści.
Mikroekonomia zaczyna się omówieniem podstawowego mechanizmu, którego działanie rozstrzyga „co, jak i dla kogo wytwarza gospodarka?”, czyli rynku (Rynek). Następnie po kolei badam zachowania konsumenta (Konsument) i producenta (Producent). Kolejne trzy rozdziały poświęcam formom rynku (Formy rynku), czynnikom produkcji, czyli pracy, kapitałowi i ziemi (Praca, kapitał, ziemia) oraz ryzyku (Ryzyko). Dopiero tak uzbrojony przystępuję do analizy mikroekonomicznych funkcji państwa (Państwo) w gospodarce. Makroekonomię — tradycyjnie — rozpoczyna rozdział Mierzymy dochód narodowy. Następnie w rozdziale Wydatki a wielkość produkcji w gospodarce analizuję zależność PKB od wielkości zagregowanych wydatków w gospodarce. Dwa kolejne rozdziały poświęcam rynkowi pieniądza (Rynek pieniądza) i rynkowi pracy (Rynek pracy). Dalej następuje opis wahań wielkości produkcji w gospodarce zamkniętej (Wahania wielkości produkcji w gospodarce zamkniętej), która w krótkim okresie zachowuje się „po keynesowsku”, a w długim „klasycznie”. Na zakończenie omawiam wybrane aspekty działania takiej właśnie gospodarki, czyli inflację, gospodarkę otwartą i wzrost gospodarczy (Inflacja, Gospodarka otwarta i Wzrost gospodarczy).
W Podstawach ekonomii podkreślam praktyczne zastosowania ekonomii. Bardzo zależy mi na zwięzłości i prostocie wykładu. Zastosowanie matematyki ograniczam do minimum. Wszędzie, gdzie to możliwe, omawiane zależności ilustruję liniami prostymi. Polskie nazwy uzupełniam odpowiednikami angielskimi. Chcę w ten sposób ułatwić studentom pracę z zachodnimi podręcznikami.
Pisałem z myślą o różnych Czytelnikach. Na ekonomicznych studiach dziennych Podstawy ekonomii mogą zastąpić książki przetłumaczone z języków obcych. Poza wykładem zasad ekonomii dostarczą Czytelnikowi informacji o polskiej gospodarce i „ramach instytucjonalnych”, w których odbywa się gospodarowanie w naszym kraju. Podręcznik może być również używany na studiach zaocznych.
Sprzyja temu jego zwięzłość i włączenie do każdego rozdziału bardzo wielu rozwiązanych zadań (typu prawda/fałsz, problemowych, testowych), które dobrze sprawdziłem na zajęciach. Naturalnie, Podstawy ekonomii mogą być podręcznikiem także na różnych studiach uzupełniających i specjalnych.
Chciałem również ułatwić samokształcenie osobom nieodbywającym formalnych studiów (samouków zachęcam do analizy zestawu oryginalnych kolokwiów i egzaminów z podstaw ekonomii w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej).
W Internecie można znaleźć wspierający ten podręcznik serwis edukacyjny http://www.podstawyekonomii.pl/. Zawiera on m.in. wiele dodatkowych studiów przypadków; ich lektura i dyskusja odbywają się bezpośrednio na zajęciach. Głównym zadaniem tych prac jest osadzenie wykładanej teorii w realiach prawdziwej gospodarki (oczywiście, najczęściej chodzi o gospodarkę polską). To właśnie dzięki wykorzystaniu studiów przypadków i wielu zadań spotkanie ze studentami nie musi przybierać formy pasywnego wykładu, lecz może polegać wyłącznie na analizie starannie wybranych problemów, do rozwiązania których słuchacze przygotowali się wcześniej.
Zobacz także...