Cumulus Lite Line 300 śpiwór puchowy komfort 4 stopnie C
Klasyczny, najpopularniejszy z modeli wiosenno-letnich. Odznacza się bardzo niską masą 620 g przy zastosowaniu zaawansowanej, trapezowej konstrukcji komór dającej mu dużą przewagę nad konkurencją. Wykonany ze sprawdzonej tkaniny Pertex Quantum, ważącej 35 g/m2. Jest to model, którego bardziej zagorzali zwolennicy Fast and Light używają nawet w lekkich warunkach zimowych.
Identyczny konstrukcyjnie jak śpiwór Lite Line 400, ale lżejszy i o mniejszej objętości po spakowaniu. Zajmuje zaledwie 1/6 objętości małego, dwudziestolitrowego plecaka. Nigdy i nigdzie nie będzie kłopotliwym przedmiotem w Twoim bagażu. Zaprzysięgli minimaliści będą całkowicie usatysfakcjonowani ponieważ mała masa nie wpłynęła wcale na komfort użytkowania. Nadzwyczajna tkanina Pertex Quantum jest bardzo lekka, miękka i miła w dotyku. Zamek z dwoma suwakami zapewnia wiele możliwości wentylacji i umożliwia połączenie z drugim śpiworem nawet innego typu. Konstrukcja trapezowa komór w wierzchniej części i fantastycznej jakości polski puch pozwolą przeciętnej osobie spędzić noc w komforcie nawet w temperaturze do 2 stopni poniżej zera. Ten śpiwór to doskonały wybór dla rowerzystów, świetnie tez nadaje się na wędrówki górskie od wiosny do jesieni.
DANE TECHNICZNE
- Masa całkowita: 640 g
- Masa puchu: 300 g
- Masa niewypełnionego śpiwora: 340 g
- Temperatura komfortowa: 4 st C
- Temperatura graniczna: 0 st C
- Temperatura ekstremalna: -15 st C
- Maksymalny wzrost użytkownika: 185 cm
- Długość: 202 cm
- Szerokość (góra/dół): 77/51 cm
- Wymiary pokrowca (wysokość/średnica): 22/16 cm
- Objętość pokrowca: 4,4 l
- Liczba komór puchowych: 34
CECHY PRODUKTU
- Tkanina: Pertex Quantum DWR, 35 g/m2
- Wypełnienie: Polski puch gęsi, 850 cuin
- Konstrukcja: Komory trapezowe
- Niezależnie wypełniany spód i wierzch śpiwora
- Rozdzielczy zamek YKK o długości 175 cm z dwoma samoblokującymi się suwakami
- Możliwość otwarcia i wentylacji dolnej części śpiwora
- Możliwość łączenia z innymi śpiworami, także z innymi modelami
- Tunel puchowy izolujący zamek
- Trójwymiarowy, dopasowany kaptur regulowany gumką ze stoperem
- Kieszeń wewnątrz śpiwora
- Dodatkowy, duży worek z siatki do przechowywania śpiwora w domu
Pochodzenie:
W produktach CUMULUS używamy puchu pochodzącego z Polski i środkowej Europy. Szczególnie polski puch jest wysoko ceniony. Tradycja hodowli gęsi w naturalnych warunkach, czyste środowisko, idealny klimat, zaplecze naukowo-badawcze (w Polsce publikuje się więcej prac naukowych na temat gęsi niż w jakimkolwiek innym kraju) sprawiają, że jest to najlepszy surowiec na świecie.
Właściwości puchu:
Puch pozyskiwany z upierzenia drobiu wodnego jest jednym z najbardziej zadziwiających produktów naturalnych. Pomimo ciągłych prób uzyskania syntetycznych włókien mogących konkurować z nim pod względem termoizolacyjności, lekkości i komfortu użytkowania, do dziś nie udało się przemysłowi nawet zbliżyć do poziomu tych parametrów jakie osiąga puch. Właściwie traktowany zachowuje swe fenomenalne możliwości znacznie dłużej niż najlepsze nawet włókniny syntetyczne. Jego sprężystość sprawia, że śpiwór wyjęty ze standardowego pokrowca powiększa swą objętość nawet 15-krotnie!
Proces technologiczny:
Puch, który używamy w kurtkach i śpiworach CUMULUS jest przygotowywany w skomplikowanym procesie polegającym na praniu, suszeniu i sortowaniu. W jego trakcie używa się środków odtłuszczających i antyalergicznych, a sterylność osiąga się poprzez suszenie w temperaturze do 140°C. Celem tych zabiegów jest uzyskanie surowca o założonym składzie, obojętnego biologicznie i odpowiednio wysokiej jakości.
JAK PRAĆ PRODUKTY PUCHOWE CUMULUS-OPIS PRODUCENTA:
Pranie produktów puchowych
Nie wiemy, dlaczego tak jest, ale w świadomości ludzi głęboko zakorzeniony jest mit, że produktów puchowych nie można prać. Otóż tak się składa, że nie tylko można, ale nawet trzeba. Po wielu nocach spędzonych w śpiworze, nie tylko tworzy się nieprzyjemny zapach. Do puchu przenika tłuszcz emitowany przez nasze ciało, który powoduje, że piórka coraz słabiej się rozprężają. Czysty puch znacznie lepiej się rozpręża i zdecydowanie ładniej pachnie.
Jak zatem się do tego zabrać? Na początek zaopatrzmy się w środek specjalnie przeznaczony do prania puchu. My polecamy dostępny także na naszej stronie Granger?s. Zdecydowanie zabronione jest użycie tradycyjnego proszku oraz płynów do płukania tkanin. Nasze śpiwory radzimy raczej prać ręcznie w wannie, a nie w pralce. Wannę należy napełnić w stopniu umożliwiającym zanurzenie śpiwora, a następnie dodać do niej ilość płynu opisaną przez producenta. Temperatura wody nie powinna przekraczać 35 °C. Śpiwór zanurzamy w wodzie w małym pokrowcu, a następnie pod wodą, ostrożnie wyjmujemy produkt: w ten sposób większość powietrza już została z niego ?wypompowana?, co oszczędza nam żmudnych prób usunięcia powietrza z każdej kolejnej komory, zanurzając śpiwór. Pierzemy śpiwór delikatnie. Proponujemy wymienianie wody ze środkiem do prania tyle razy, ile uznamy za stosowne, ale 1-4 razy powinny wystarczyć.
Śpiwór płuczemy tak długo i wytrwale, aż jesteśmy pewni, że nie ma w nim już ani grama mydlanej wody. W przypadku prania w pralce (czego nie polecamy), dla pewności wypłuczmy go kilka razy, a wirowanie ustawmy na najniższe obroty. Jeśli pierzemy ręcznie, po spuszczeniu wody nie należy wyżymać śpiwora, tylko po prostu zwinąć go tak jak np. karimatę, w celu maksymalnego wypompowania wody.
Jeśli suszymy produkt w suszarce automatycznej, przerwijmy ten proces kilka razy w celu rozerwania kulek, w jakie uformował się mokry puch. Wrzucenie do suszarki piłek tenisowych nieco pomoże, ale nie jest konieczne. Proces suszenia może trwać nawet parę godzin. Jeśli śpiwór suszymy tradycyjnie przez jego rozwieszenie, radzimy także kilkakrotnie w tym czasie rozrywać kulki, w jakie formuje się puch. Suchy puch nie ma prawa być uformowany w kulki. Pomaga rozłożenie śpiwora na ziemi i rozprowadzanie puchu uderzeniami otwartą dłonią. Jeśli rozwiesimy śpiwór, puch może schnąć 2-5 dni, w zależności od jego ilości.
W przypadku prania kurtek puchowych naszej produkcji bez obaw można użyć pralki.