Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CUDA ŚWIATA + GÓRY ŚWIATA + CUDA ALP+LATARNIE

28-01-2012, 8:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 79.90 zł     
Użytkownik dyktanda-zbiory
numer aukcji: 2023823093
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 7   
Koniec: 27-01-2012 10:14:24

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha





 

 

ZESTAW 4 ALBUMÓW :

 

 

 

 

Cuda świata

Najpiękniejsze budynki i budowle

 

Cuda świata -  PRACA ZBIOROWA

 

 

Wydawnictwo: Dragon
Oprawa: twarda
Stron: 112
Wymiary: 245x335


 

 Seria albumów Imagine przybliża Czytelnikom fascynujący świat przyrody, najpiękniejsze zakątki naszego kraju oraz wybitne dzieła architektury.

 

Atlasy tematyczne to usystematyzowane kompedia wiedzy o florze i faunie, ekologii i ochronie przyrody, zawierające najważniejsze informacje na temat środowiska przyrodniczego Polski.

 

Doskonałe zdjęcia polskich fotografów prezentują zróżnicowane piękno naszych krajobrazów - od bałtyckich wydm po wysokogórski świat Tatr.

Albumy Imagine to także wędrówki tematyczne do najpiękniejszych zabytków świata, europejskich stolic, a także polskich zamków i cudów natury.

 

 

 

 


 

 

Góry świata

Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy

Góry świata -  PRACA ZBIOROWA

 

 

 

 

 

 

Wydawnictwo: Dragon
Oprawa: twarda
Stron: 112
Wymiary: 245x340

 

 

 

 

 

Album zawiera opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących gór Ziemi. To ekscytująca podróż przez wszystkie kontynenty, dostarczająca wiele emocji i wrażeń estetycznych, ale także wiedzy o odległych zakątkach naszego globu oraz procesach geologicznych, dzięki którym powstały prawdziwe cuda natury - niedostępne szczyty, postrzępione turnie, potężne wielokilometrowe masywy i pasma górskie.

 

 

 

Cuda Alp - Marek Zygmański

Cuda Alp

Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy

Marek Zygmański

 

 

 

Wydawnictwo: Dragon
Oprawa: twarda
Stron: 112
Wymiary: 245x330

 

 

 

 

Alpy są kolebką wielu sportów i zabaw, znanych obecnie na całym świecie. Poza alpinizmem,
narciarstwem alpejskim, kanioningiem, sportową speleologią, bobslejami czy kajakarstwem górskim panują tu dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa, wspinaczki sportowej i lodowej, wędkarstwa oraz kolarstwa górskiego. Ale z regionem niezmiennie kojarzą się przede wszystkim takie dyscypliny, jak wspinaczka w terenach lodowych, skalnych i mikstowych, turystyka wysokogórska, a przede wszystkim narciarstwo zjazdowe.

Nie sposób wyczerpująco opisać tak ogromny, zróżnicowany, bogaty w historię i fascynujące zjawiska przyrodnicze obszar, jakim są Alpy. Mają one dla Europy ogromne znaczenie historyczne, gospodarcze i naukowe, a także wypoczynkowo-sportowe. Stare kurorty i uzdrowiska do dziś mają wielu wielbicieli oraz entuzjastów, ale wobec lawinowo rosnącej liczby nowych ośrodków wypoczynkowych musiały rozszerzyć swoją ofertę. Dlatego wybudowano dziesiątki kolejek linowych ułatwiających uprawianie narciarstwa, turystyki, alpinizmu, lotniarstwa i kolarstwa górskiego, wytyczono atrakcyjne trasy zjazdowe, powstały też pola golfowe, baseny, korty tenisowe, lodowiska i przygotowane tereny wspinaczkowe. Osoby preferujące spokojniejszy urlop mają do dyspozycji kąpieliska lecznicze, ścieżki spacerowe, widokowe trasy kolejowe oraz bogaty kalendarz imprez kulturalnych. Trudno wyobrazić sobie Alpy bez zawodów sportowych: od najważniejszych o randze pucharu świata czy mistrzostw Europy po masowe, dostępne dla wszystkich biegi, rajdy i wyścigi. Dzięki niezwykle bogatej ofercie każdy znajdzie tu możliwości wypoczynku zgodne ze swoimi potrzebami i zawartością portfela

 

 


 

 

 

Latarnie morskie świata

Marcin Pielesz

 

 

 

 

 

Latarnie morskie świata - Marcin Pielesz

 

Wydawnictwo: Troy
Oprawa: twarda
Stron: 112
Wymiary: 240x330

 

 

 

Pierwotnie do nawigacji wykorzystywano punkty orientacyjne w terenie, takie jak wzgórza czy wyspy. Gdy to nie wystarczało, zaczęto stosować sztuczne znaki świetlne w postaci płonących stosów drewna. Początkowo rozpalano je w najróżniejszych miejscach, a potem przeniesiono na nadbrzeżne wzniesienia. W pierwszym okresie funkcjonowania świetlnych znaków nawigacyjnych do rozniecenia ognia używano drewna, a czasami zamiennie świec i lamp oliwnych. Prawdziwy przełom w tej dziedzinie nastąpił po zastosowaniu urządzeń działających w oparciu o fale radiowe, czyli radiostacji, radiolatarni i radaru. Mimo tak wielu nowoczesnych rozwiązań latarnie morskie wciąż nie wychodzą z użycia. Perspektywa powrotu do tradycyjnego sposobu rozpalania ognisk na skałach jest, co prawda, tylko mrzonką, ale sentymentalna wizja `wieży świetlnej` potrafi rozpalić umysł niejednego wilka morskiego. 18 sierpnia 2002 r. na wniosek angielskiej organizacji kultywującej dziedzictwo i tradycje morskie obchodzono na całym świecie I Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Od tej pory świętuje się go dorocznie w trzecią niedzielę sierpnia.