Crystal Relaxation
Daria Betańska
Od zarania dziejów dźwięk był stosowany w różnego rodzaju terapiach, którym poddawano ciało, ale i ducha. Starożytni Egipcjanie, Rzymianie, stosowali już przed czterema tysiącami lat muzykę do leczenia licznych dolegliwości, min. reumatyzmu. Obecnie liczne instytuty badawcze zgłębiaja temat oddziaływania fal dźwięku na organizm ludzki. Silny wkład maja również polscy naukowcy. Odkryto istotną rolę rezonansu fal dźwiekowych w procesie przywracania równowagi w ciele. Przepływ dźwięków przez komórki naszego ciała to rodzaj swoistego masażu. Jest to masaż na planie zarówno fizycznym, duchowym, umysłowym oraz emocjonalnym.
W publikacjach na temat oddziaływania dźwieku mis i gongów tybetańskich znajdujemy min. takie informacje o odnotowanych rezultatach ich stosowania:
- rozluźnienie napięć fizycznych w ciele
- zmniejszenie stanów lękowych
- wyrównanie cisnienia krwi
- regulacja przemiany materii
- zwiekszenie mechanizmów odpornościowych organizmu
- zwiększenie poziomu energii
- pobudzenie kreatywności
Zastosowanie w Tybecie oraz Nepalu mis i gongów sięga pięciu tysięcy lat wstecz. Do Europy zawitały natomiast dopiero pod koniec lat osiemdziesiątych, i od tego czasu stale rośnie zainteresowanie nimi. Tradycyjne misy wyrabiane są ręcznie ze stopu min. mosiądzu, złota, srebra, ołowiu, cynku, żelaza. Proces ten wymaga wielu godzin nieprzerwanej pracy rzemieślnika i odpowiednich warunków, nad którymi on czuwa.
Zapraszamy zatem do poddania się temu subtelnemu zabiegowi, który możemy odbyć w zaciszu swojego domu, gdzie czujemy się komfortowo oraz bezpiecznie. Wystarczy znaleźć wygodne, ciche miejsce, położyć sie swobodnie i pozwolić, by dźwięki przywracały harmonię.
Podarujmy sobie chwilę dla siebie - czyli relaks przy dźwiękach mis i gongów Tybetańskich.
Dźwięki mis, subtelna melodia dzwoneczków, silne brzmienie gongów stanowią wspaniałe tło dla odpoczynku i pełnego relaksu po ciężkim dniu. Mogą one dać odprężenie dla zmęczonych, zbyt napiętych mięśni oraz wyczerpanego długotrwałą pracą umysłu.
Dźwięki mis tybetańskich mogą stanowić doskonałe ułatwienie dla odbudowy naszego potencjału twórczego i przywrócenia utraconej w czasie pracy energii życiowej.
Nagranie składa się z czterech etapów. - Pierwszy jest zaproszeniem do relaksu i przygotowaniem do pełniejszego przeżycia przy późniejszym silnym brzmieniu gongów. - Drugi czyli brzmienie gongów otwiera kolejne drzwi do naszej podświadomości wydobywając z niej tkwiące tam rezerwy energii życiowej. Swoim kosmicznym brzmieniem prowadzi nas krok po kroku na spotkanie z samym sobą. Deszcz daje podstawę do oczyszczenia naszego ciała i umysłu z emocji i produktów zmęczenia oraz stresów. Po tym etapie czujemy się lżejsi i swobodniejsi w przeżywaniu doznań, które niosą ze sobą dźwięki. W czwartym etapie przy wysokich tonach dokonuje się znacznie głębsza relaksacja co może prowadzić do wizualizacji będących odbiciem naszych oczekiwań, dążeń i nie zawsze uświadamianych uczuć.
Gdy milkną misy, gongi i dzwoneczki możemy z większym potencjałem i jasnością umysłu udać się do swoich zajęć. Będziemy wypoczęci, pełni energii i kreatywności na dalszą część dnia lub na dzień następny. Tak będzie, jeśli słuchamy nagrania przed udaniem się na spoczynek. Wtedy podróż przez krainę dźwięków będzie wydłużona, a sny mogą dopomóc nam w rozwiązaniu wielu ważnych spraw.
Łączny czas płyty: 57 minut
|