Doskonałe narzędzie na start do przygody z muzyką rozrywkową.
To proste rozwiązanie dla osób nie dysponujących największym budżetem, a chcących grać muzykę.
Jak działa i wydobywa dźwięki gitara elektryczna?
Gitara elektryczna zamiast pudła rezonansowego posiada pełny blok najczęściej drewniany - stąd popularna w Polsce nazwa gitary elektrycznej - „deska". Ponieważ problem akustyczności w tym wypadku jest mało istotny, konstrukcja gitary elektrycznej uwzględnia przede wszystkim: mocny korpus, przykręconą do niego szyjkę, wzmocnioną prętem, a czasem i wstawkę z twardego drewna zapobiegającą skręcaniu się.
Szyjka, podobnie jak w gitarach akustycznych, jest wąska, a gryf zaokrąglony, ale na ogół ilość progów jest nie mniejsza niż 22, choć zdarza się też i więcej. Dostęp do najwyższych pozycji jest lepszy niż w gitarach elektryczno-akustycznych, nawet tych z wycięciem.
Gitary elektryczne charakteryzują się czystym „elektrycznym" dźwiękiem, jaskrawym w górze, głębokim w dole (oczywiście jest to uzależnione od ustawienia korekcji wzmacniacza). Instrumenty te nie ,,sprzęgają się" ze wzmacniaczem lak łatwo, jak gitary posiadające pudło rezonansowe, przez co łatwiej dźwięk przesterować i grać kontrolowanym sprzężeniem zwrotnym.
Dobrze współpracują ze wzmacniaczem dużej mocy, są wygodne, trwałe i łatwe w transporcie. Najlepiej też współpracują z różnego rodzaju przetwornikami dźwięku jak: wahwah, fuzz, flanger, chorus itp.
Zasada działania elektrycznej gitary:
Zasada działania gitary elektrycznej opiera się na przetwornikach elektromagnetycznych. Wewnątrz przetwornika znajdują się magnes sztabkowy lub pojedyncze magnesy w kształcie walca, a na karkas nawinięta jest cewka z bardzo cienkiego drutu.
Całość umieszczona jest tuż pod strunami. Wskutek drgań metalowych strun znajdujących się w stałym polu magnetycznym magnesów przetwornika w cewce indukuje się napięcie, które jako sygnał wyjściowy z gitary przekazywany jest do wzmacniacza, tam zaś przetwarzany i wzmacniany, często również poddany przesterowaniu.
W przypadku gitar elektrycznych, w których są dwie lub trzy przystawki, brzmienie można zmieniać za pomocą 3- lub 5-stopniowego przełącznika znajdującego się przy potencjometrach gitary. Przełącznika tego nie ma, gdy przystawka jest jedna.
Do grania na gitarze elektrycznej jest konieczny wzmacniacz mocy tzw. piec.
Dane Techniczne:
-Korpus: Lipa amerykańska
-Gryf: Klon
-Podstrunnica: Palisander
-Progi: 22
-Przystawki:1x Humbucker, 1x Single
-Potencjometry: 1 volume, 1 tone,
-Przełącznik: trój pozycyjny
-Klucze: Olejowe Chromowane
-Mostek: Vintage Tremolo (typu Fender + wajcha), mostek ruchomy
-Kolor: Czarny + Płomienie
P.S.
Wajcha – wykorzystywana do „ściągania strun” co skutkuje wytworzeniem charakterystycznego piskliwego dźwięku.
Mostek ruchomy znajduję się w gitarach z wajchą. Są na nim montowane struny ( jeden z końców). Mostek – w tym przypadku tremolo. Na nim są zamontowane struny. Ustawia się na nim menzurę i wysokość strun.