Crimson Skies: High Road to Revenge to kontynuacja wydanej w 2000 roku słynnej gry akcji. Pierwsza część Crimson Skies ukazała się na komputery osobiste, omawiany sequel powędrował z kolei wyłącznie na konsolę Xbox. Mamy tu do czynienia z niezbyt skomplikowanym symulatorem, w którym bierzemy udział w widowiskowych powietrznych pojedynkach. Produkcją i wydaniem High Road to Revenge zajął się koncern Microsoft. Warto jednocześnie zauważyć, iż posiada ona wyjątkowo rozbudowany tryb multiplayer. Przy jednej konsoli może spotkać się maksymalnie czterech graczy. Zabawa odbywa się wtedy na podzielonym ekranie. Nieporównywalnie ciekawiej prezentują się jednak pojedynki sieciowe, w których bierze udział nawet 16 osób. Gracze mogą oczywiście wybierać pomiędzy wieloma różnymi trybami zabawy, między innymi klasycznym Deathmatchem.
Akcja opisywanej gry (podobnie jak w przypadku pierwszej części Crimson Skies) rozgrywa się w alternatywnej wersji rzeczywistości. Mamy lata trzydzieste XX wieku. W zaprezentowanych przez grę realiach istotną rolę odgrywają statki powietrzne, w tym ogromne Zeppeliny. Po raz kolejny wcielamy się w postać powietrznego pirata – Nathana Zachary’ego. Tym razem pragnie on pomścić śmierć jednego ze swych bliskich przyjaciół.
Właściwa rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony sposób do wspomnianej już wcześniej pierwszej części Crimson Skies. Wykonujemy różnorakie misje, mające na celu likwidację wyznaczonych jednostek, czy chociażby ochronę sojuszniczych maszyn. Nie zabrakło również etapów o charakterze typowo szpiegowskim. Główny bohater w trakcie zabawy może zasiąść za sterami jednej z dziesięciu powietrznych maszyn. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż zaprezentowane myśliwce mają nieco futurystyczny charakter. To samo tyczy się montowanego na nich dodatkowego uzbrojenia. Na samych misjach możliwości gry się nie kończą. Gracz dodatkowo nagradzany jest za wykonywanie karkołomnych akrobacji oraz wyszukiwanie cennych bonusów.
High Road to Revenge jest przede wszystkim niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, tak więc pilotaż powietrznych maszyn nie sprawia zazwyczaj większych problemów. Warto jednocześnie zauważyć, iż otoczenie jest nadzwyczaj interaktywne. Gracz może na przykład niszczyć wybrane naziemne konstrukcje w celu pozbycia się określonych jednostek czy odcięcia posiłkom jedynej drogi do celu. Wizualnie opisywana strzelanka prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Powietrzne pojedynki mają zazwyczaj wyjątkowo dynamiczny przebieg. Nie zabrakło również wielu efektownych eksplozji. (źródło:www.gry-online.pl)