Autor: John Paul MuellerTłumaczenie: Adam Balcerzak, Marcin Jędrysiak, Tomasz WasilewskiISBN: 83-7197-641-0Tytuł oryginału: COM+ Developer's GuideFormat: B5, stron: 452Przykłady na ftp: 14 kB Data wydania: 08/2002
Dzięki tej książce odkryjemy świat modelu COM+ oraz zrozumiemy cel i zastosowanie różnych zawartych w nim technologii. Po lekturze zrozumiesz, że wiele z tej aury złożoności, która otacza COM+, bierze się jedynie z faktu konsolidacji technologii dostępnych obecnie w oddzielnych pakietach i wprowadzenia dodatkowych usprawnień, które ułatwiają tworzenie aplikacji COM w porównaniu ze stanem obecnym.
Szczegółem, który odróżnia tę książkę od innych, jest zbliżenie się do rzeczywistości przy prezentowaniu modelu COM+. Oznacza to pracę z rzeczywistymi przykładami programów, które powinny pomóc Ci szybciej rozpocząć pracę z COM+. Jednym z ważniejszych rodzajów aplikacji używanych w zastosowaniach biznesowych jest baza danych -- to właśnie aplikację tego typu stworzymy najpierw, a następnie będziemy ją usprawniać na wiele różnych sposobów. Przykładowa baza danych korzysta z wielu tabel. Prześledzimy dokładnie wszystkie etapy projektu wymagane do stworzenia zarówno samej bazy danych, jak i aplikacji zarządzającej nią. Część tego procesu będzie wymagała napisania i zastosowania komponentu działającego po stronie serwera, który nie tylko uprości etap tworzenia zapytań, ale również znacznie zredukuje ruch w sieci.
COM+ nie musi być puszką Pandory, pełną trudnych do zrozumienia technologii i narzędzi, która udaremni Twoją pracę. Ta książka pomoże Ci w poznaniu nowej i ekscytującej części Windows 2000. Nauczymy się wszystkiego, co COM+ może uczynić w kierunku przeskalowania Twoich aplikacji biurowych i sieciowych do zastosowania ich na poziomie sieci WAN oraz Internetu.
Książka ta ma trzy główne cele: nauczyć teorii COM+, pokazać sposoby wykorzystania modelu w środowiskach programistycznych (ogólnego przeznaczenia i firmowych) oraz zaprezentować przykładowe programy. Rozdziały 1. -- 6. opisują teorię modelu COM+ oraz szczegóły użytkowe. Natomiast rozdziały 7. -- 10. zawierają w pełni funkcjonalne przykłady programów.