Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ciekawy wagowy chodzik Gustav Becker ! Ideał !

16-01-2012, 16:31
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 2 499 zł     
Użytkownik CzasAntykow
numer aukcji: 2029969790
Miejscowość Śląsk
Wyświetleń: 158   
Koniec: 14-01-2012 16:00:01

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

allegro_Matii_Matii

 
Po wygraniu aukcji proszę o maila potwierdzającego zakup.
Automatycznie po zakończeniu aukcji otrzymacie Państwo maila z moimi danymi, informacją dotyczącą wysyłki zegara oraz nr konta bankowego.

Do każdego zegara dołączony jest paragon, na życzenie możliwość wystawienia f-vat.



Jeżeli nie posiadacie Państwo konta na allegro to proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Gadu Gadu: [zasłonięte]81104


 

E-mail: [zasłonięte]@gmail.com

 

Tel.kom.: 604[zasłonięte]372

Rodzaj odbioru zegara do uzgodnienia po wygraniu aukcji (odbiór osobisty, wysyłka).

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na wysyłkę to otrzymacie maila z cennikiem kilku opcji wysyłki, należy wybrać jedną opcje lub zaproponować formę wysyłki według uznania. 

    Zegary zapakowane są z najwyższa precyzją, w folie bąbelkową oraz styropian, tak aby podczas transportu nie uległy zniszczeniu.

         

Troszkę historii ...

Edward Gustav Becker (1[zasłonięte]819-18). Był twórcą przemysłu zegarmistrzowskiego na Dolnym Śląsku, swoją fabrykę wybudował w Świebodzicach. Praktykował za młodu u najlepszych zegarmistrzów w Europie, między innymi w Wiedniu, w Frankfurcie n/M, Dreźnie, Monachium i Berlinie. W Austrii, a dokładnie we Wiedniu w latach 1[zasłonięte]841-18, pracował jako pomocnik genialnego zegarmistrza Ph. Happachera, gdzie nabrał praktyki w konstrukcji oraz produkcji zegarów wahadłowych o napędzie obciążnikowym. Po odbyciu tej praktyki uznał swoją wiedzę i doświadczenie za wystarczające, by móc rozpocząć samodzielną działalność. Był już mistrzem zegarmistrzostwa. W stosunkowo młodym wieku, mając 28 lat przybył do Świebodzic. Był to rok 1847 . I 1 kwietnia tego właśnie roku w gazecie “Freiburger Amtsboten” (Nr 15, R. 6) pojawiła się reklama nowo otwartego zakładu zegarmistrzowskiego Gustava Beckera. W ciągu kilku lat, po pokonaniu wielu trudności Gustav Becker uruchamia fabrykę zegarów, której otwarcie datuje się na 2 maja 1850 r.

Po 2 zakład zegarmistrzowski GUSTAV BECKER otrzymał oficjalne wsparcie finansowe rządu i króla Fryderyka Wilhelma IV, co przełożyło się natychmiast na zwiększenie się produkcji. Do 1863 roku produkowano ponad 10 tysięcy zegarów, następne pięć lat przynosi dalsze 15 tysięcy sztuk wyprodukowanych zegarów, budzików i zegarków.

W 1875 roku, na jubileusz 25-lecia istnienia fabryki wyprodukowano 100-tysięczny egzemplarz zegara, a następny jubileuszowy 500-tysięczny egzemplarz zbudowano w 1885 roku.

Tenże właśnie zegar otrzymał w prezencie Bismarck. Uczczono tym samym jego 70-te urodziny. Milionowy zegar zbudowano w 1892 r

Doskonała jakość wykonania zegarów Beckera szybko znalazła uznanie na wielu wystawach zagranicznych i krajowych, zdobywając medale, m.in. w Londynie (1862), Paryżu (1867), Filadelfii (1872), Wiedniu (1873), Sydney (1879), Melbourne i Berlinie (1881), Amsterdamie (1883) oraz Antwerpii (1885).

Gustav BECKER to nietuzinkowa postać swoich czasów. To przykład przedsiębiorczości, konsekwencji w działaniu i operatywności. Niestety zmarł w wieku 66 lat 14 sierpnia 1885 roku pozostawiając po sobie ogromne dzieło w postaci fabryki zatrudniającej ponad 700 osób, produkującej zegary cieszące się uznaniem na całym świecie. Kierownictwo firmy obejmuje wówczas jego syn Paweł Albert Becker , który w 1890 założył oddział zakładu w Braunau w Czechach. Chcąc skopiować sukces mistrza , pracownicy fabryki podejmowali wielokrotnie próby usamodzielnienia się i zrzeszając się w formie spółek uruchamiali własną produkcję zegarów. W połowie lat 60 dziewiętnastego wieku powstało kilka fabryk , produkujących zegary . Z bardziej znanych ENDLER i Spółka w 1865 roku , GERMANIA w 1871 , WILLMANN i Spółka w 1872 roku czy te ż W. SABARTH w 1873. Wszystkie rozwijały myśl techniczną Gustava Beckera .

2 czerwca 1899 roku połączono kilka fabryk w jedną spółkę akcyjną o kapitale 2.700.000 marek. W skład nowej spółki weszły fabryki GUSTAV BECKER, A.WILLMANN i Spółka, CONCORDIA, GERMANIA , KAPELL i Spółka oraz CARL Bdhm.

Dopiero takie znaczące wydarzenia jak I Wojna Światowa pozbawiła zakłady rynki zbytu. Produkcję trzeba było przestawić na potrzeby wojska. Jednakże fabryka przetrwała ten okres czasu w dobrej kondycji i zaraz po wojnie odnowiła stare kontakty i rynki zbytu. Jednakże, w tym czasie pojawia się już ostra konkurencja ze strony wytwórców włoskich i japońskich oraz.... konkurencja krajowa . Bardzo silny ośrodek zegarmistrzowski lokuje się w Górach Szwarcwaldu i skutecznie konkuruje na terenie Europy z zakładami Beckera.

Co by nie mówić o narodzie niemieckim to nie można mu odmówić praktyczności. W roku 1927 , w czasie światowego kryzysu gospodarczego, konkurujące zakłady łączą się w „ZRZESZENIE” i już wspólnie, skutecznie konkurują na coraz szerszym światowym rynku produkcyjnym. Te zakłady to znana w Polsce doskonale firma Junghans oraz Hamburg-Amerikanische Uhrenfabrik i oczywiście Becker . Zrzeszenie nosi nazwę Vereinigte Freiburger Uhrenfabrik. Firmy działają wspólnie, ale wyroby sygnują nazwami własnymi. Inne większe zakłady , które pozostają samodzielne to Freiburger Uhrenfabrik Sölch & Co. oraz Silberberg Uhrenfabrik A. Eppner & Co.

W ten sposób fabryka dotrwała do czasów II Wojny Światowej i niestety poległa na fali zmian ustrojowych.



Mechanizm zegara jest wysokiej jakości  sygnowany  logiem Gustav Becker oraz nr, na tylnej płycie ponadto wybity jest medal. praz

Po przeglądzie zegarmistrzowskim, wyczyszczony i ustawiony co daje gwarancje sprawności na długie lata. 
 
Tarcza zegara porcealnowa, sygnowana w idealnym stanie.


Skrzynia zegara bardzo ciekawie wykonana prezentuje się bardzo stylowo.



Zegary, które znajdziecie Państwo na moich aukcjach nie wymagają najmniejszego wkładu, są poddane renowacji, zarówno skrzyni jak i mechanizmu i nadają się od razu do powieszenia w Państwa salonie lub gabinecie i przez długie lata będzie cieszył swym niepowtarzalnym urokiem.  

Każdy zegar sprzedawany jest z kluczykiem lub korbką w komplecie.


Proponuję wysyłkę zegara firma kurierską - na drugi dzień pa nadaniu paczka jest u adresata (nawet w dniach przedświątecznych !)- dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia zawartości paczki w obecności kuriera. Zegar na czas transportu jest tak zabezpieczony , że praktycznie nie ma możliwości jego uszkodzenia w transporcie, dodatkowo paczka jest ubezpieczona na 200% wartości zegara.