Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CIEŃ POD BLOKIEM MIRONA BIAŁOSZEWSKIEGO Strachota

28-02-2012, 12:40
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 12.99 zł     
Użytkownik aknoli23
numer aukcji: 2070290391
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 26   
Koniec: 30-01-2012 19:03:50

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

CIEŃ POD BLOKIEM
MIRONA BIAŁOSZEWSKIEGO

Juliusz Strachota


Zawsze oglądałem go z okien podstawówki. W pewnym momencie stał się dla mnie miejscem totalnie magicznym. Białoszewski już dawno nie żył, ale dalej istniał blok-bohater. Strasznie trudno było się do niego dostać, bo były już wtedy domofony, pozamykane klatki. Musiałem się dogadać z dozorcą, który oczywiście pamiętał Białoszewskiego; mówił, że to był świr, który miał okna zamalowane na czarno... Wpuszczał mnie do środka, a ja przechadzałem się korytarzem na jedenastym piętrze, który łączył wszystkie klatki, czytałem Białoszewskiego i wyglądałem przez okno, tak jak on sobie wyglądał.
Juliusz Strachota

"Ta proza to piękna neuroza. Najmniejsza ojczyzna niskich wieżowców".
Paweł Dunin-Wąsowicz

Juliusz Strachota (1979) - pisarz, autor zbioru opowiadań "Oprócz marzeń warto mieć papierosy" (Warszawa 2006). Studiował kulturoznawstwo i fotografię. Pracuje jako copywriter. Warszawiak z Saskiej Kępy, obecnie mieszka w krakowskiej Nowej Hucie.


Wydawnictwo Korporacja Ha!art, 2009

format: 11 X 18 cm, stron 132

KSIĄŻKA NOWA

W przypadku zakupu większej ilości książek - jeden koszt wysyłki,
proszę podać tytuły książek, wówczas podam dokładny koszt przesyłki