Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Cichociemni z "Ospy" IPN komiks Birek

26-02-2015, 22:39
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 36 zł     
Użytkownik incal_com_pl
numer aukcji: 5035402034
Miejscowość Koluszki
Wyświetleń: 35   
Koniec: 26-02-2015 20:59:38

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rok wydania (xxxx): 2011
Cechy: kredowy papier
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

INCAL Odnajdź siebie w komiksie, znajdź komiks dla siebie

 

Cichociemni” – skoczkowie spadochronowi Armii Krajowej – byli elitą Polskich Sił Zbrojnych podczas II wojny światowej. Wśród 316 skoczków zrzuconych do Polski kilkudziesięciu związanych było rodzinnie lub zawodowo z zachodnią częścią województwa lwowskiego (dzisiejszym województwem podkarpackim).


Komiks „Cichociemni z Ospy” przedstawia losy 6 członków XI grupy zrzuconej do kraju w nocy z 1 na 2 września 1942 r. w ramach operacji pod kryptonimem „Smallpox” (ang. ospa). W dowodzonej przez kpt. Bolesława Kontryma ps. „Żmudzin” grupie znalazło się dwóch żołnierzy, których losy trwale związały z naszym regionem. Pierwszym z nich był por. Wacław Kopisto ps. „Kra”, który po powrocie w 1955 r. z zesłania w ZSRS mieszkał w Łańcucie. Drugim był urodzony w Izdebkach w powiecie brzozowskim por. Michał Fijałka ps. „Kawa”. Pozostałymi członkami grupy byli por. Mieczysław Eckhard ps. „Bocian”, por. Hieronim Łagoda ps. „Lak” oraz por. Leonard Zub-Zdanowicz ps. „Dor”. Komiks przybliża losy wszystkich uczestników operacji „Smallpox” od momentu powołania w szeregi „Cichociemnych”, przez szkolenie, zrzut, działalność bojową w czasie okupacji niemieckiej po dramatyczne przeżycia lat powojennych. W albumie zamieszczono również zarys dziejów formacji oraz biogramy bohaterów komiksu.

 

 

Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej (IPN).

 

scenarzysta: Wojciech Birek
rysownik: Mikołaj Birek
oprawa: miękka
ilość stron: 68
wymiary: 210 x 290 mm
rok wydania:

2011