Przedmiotem aukcji jest środek chwastobójczy
CHWASTOX EXTRA 300SL
POJEMNOŚĆ 5L - CENA 65ZŁ
WYSTAWIAMY F-VAT
514-[zasłonięte]-465
NIE PRZEPŁACAJ KUP JUŻ TERAZ
W OFERCIE RÓWNIEŻ
CHWASTOX TRIO 5L - 165ZŁ
CHWASTOX EXTRA 10L -135ZŁ
CHWASTOX TURBO 10L -240ZŁ
CHWASTOX TURBO 5L 129ZŁ
ROUNDUP,RANDAP 5L-95ZŁ
GLEAN 75WG 100G- 190ZŁ
MUSTANG FORTE 195SE -70ZŁ
ROFOSAT 20L - 265ZŁ
ROFOSAT 5L -75ZŁ
LENTIPUR FLO 500 5L - 169ZŁ
KUP JESZCZE PO STARYCH CENACH, NIE CZEKAJ OFERTA WAŻNA DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
WYSYŁKA KURIEREM DPD 24H( KOSZTY PRZESYŁKI DOTYCZĄ PACZKI DO 30KG)
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYSŁANIA POCZTĄ POLSKĄ (WAGA PACZKI DO 5KG 15ZŁ, PRZY WPŁACIE NA KONTO)
PONIŻEJ KARTA CHARAKTERYSTYKI
Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych, zbożach z wsiewką roślin motylkowych, trawach nasiennych, ziemniaku, lnie, sadach drzew ziarnkowych i pestkowych oraz na terenach przeznaczonych pod uprawę użytków zielonych i na eksploatowanych użytkach zielonych.
Zawartość substancji aktywnej:
Zezwolenie MRiRW Nr 13/2003 z dnia 13.06.2003 r. Zmienione decyzją MRiRW Nr R-319/2004 z dnia 21.09.2004 r. oraz decyzją MRiRW Nr R-99/2007 z dnia 29.03.2007 r.
Działa szkodliwie po połknięciu.
Uwaga!
DZIAŁANIE NA CHWASTY Środek pobierany jest poprzez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu roślin i ich zamieranie. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.
Chwasty wrażliwe np.: dymnica pospolita, gorczyca polna jaskier polny, komosa biała, kurzyślad polny, mak polny, mięta polna, poziewnik szorstki, rzodkiew świrzepa, sporek polny, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz obrotny. Chwasty średnio wrażliwe np.: chaber bławatek, mniszek pospolity, ostrożeń polny, skrzyp polny, szczaw kędzierzawy. Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, krwawnik pospolity, jaskier rozłogowy, pokrzywa zwyczajna, przetaczniki, przytulia czepna, rdesty, chwasty rumianowate.
ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
Uwaga W jęczmieniu ozimym i życie środek stosować najlepiej jesienią ze względu na fazę rozwojową chwastów. Można także stosować mieszaniny z innymi środkami: Chwastox Extra 300 SL 1,5 l/ha + Apyros 75 WG 13,3-20 g/ha (tylko w pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym, stosować wiosną od początku fazy krzewienia /4-5 liści/ do jej końca). W pszenicy ozimej w celu zapobiegania wyleganiu stosować w końcu fazy krzewienia w dawce: Chwastox Extra 300 SL 3-3,5 l/ha + Cycocel 460 SL 3-3,5 l/ha (w odmianach pszenicy skłonnych do wylegania) lub Chwastox Extra 300 SL 3-3,5 l/ha + Cycocel 460 SL 2-3 l/ha (w odmianach pszenicy mniej podatnych na wyleganie)
Uwaga Wyższe dawki środka stosować w przypadku silnego zachwaszczenia i w starszych fazach rozwojowych chwastów.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
NASTĘPSTWO ROŚLIN W przypadku konieczności zaorania plantacji potraktowanej środkiem (w wyniku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki), po wykonaniu uprawy przedsiewnej można uprawiać inne rośliny z wyjątkiem gatunków specjalnie wrażliwych na środek np. pomidor, buraki.
OKRES KARENCJI (okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru roślin przeznaczonych do konsumpcji): NIE DOTYCZY.
OKRES PREWENCJI DLA LUDZI, PSZCZÓŁ (okres zapobiegający zatruciu): NIE DOTYCZY.
OKRES PREWENCJI DLA ZWIERZĄT (okres zapobiegający zatruciu): 21 dni.
UWAGA Na teren potraktowany środkiem nie wpuszczać zwierząt gospodarskich, a szczególnie bydła mlecznego, przez 21 dni od dnia zabiegu.
PRZECIWWSKAZANIA Nie stosować środka:
Podczas stosowania środka nie dopuścić do: • znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne, • nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.
SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem) i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.
MYCIE OPRYSKIWACZA Ze względu na bardzo dużą wrażliwość niektórych roślin uprawnych nawet na znikome ilości środka bardzo ważne jest dokładne wymycie opryskiwacza po zabiegu, zwłaszcza przed użyciem w innych roślinach uprawnych niż zalecane.
SPOSÓB MYCIA
PRZECHOWYWANIE Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. Przechowywać z dala od źródeł ciepła. Przechowywać wyłącznie w oryginalnym opakowaniu w temperaturze nie niższej niż 0°C i nie wyższej niż 30°C. Przechowywanie i transport środka w temperaturze poniżej 0°C może spowodować jego skrzepnięcie lub częściowe wykrystalizowanie. Zmiany te są odwracalne, ustępują całkowicie po stopniowym doprowadzeniu produktu do temperatury co najmniej +30°C i wymieszaniu. Chronić przed dziećmi. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt.