Autor: Daniel Passent
Tytuł: Choroba dyplomatyczna
Stron: 376
Rok wydania: Warszawa 2002
Wydawca: Iskry
Format: 15 cm x 24 cm
Waga: 0,80 kg
Okładka: twarda z obwolutą
Stan: 5,00 w skali od 1,00 do 5,00, b. dobry, jak nowa
Cena okładkowa: powyżej 50 zł
/// dyplomacja, III RP, stosunki polityczne, Ameryka Południowa ///
Antek ma pryszcze. Bolek ma pretensje. „Kup Teraz”. Masz książkę.
„Choroba dyplomatyczna” to bardzo barwna, czasami uszczypliwa opowieść o blaskach i cieniach życia polskiego ambasadora w Chile od 1996 roku. Dało mu to możliwość opisania tego kraju, ale z dystansu, spojrzeć na polską politykę, jej ludzi, mechanizmy oraz związane z tym absurdy. Kiedy dziennikarz o przenikliwym spojrzeniu i ostrym piórze staje się dyplomatą powstaje z tego zajmująca książka. Ilustrowana ponad 100 zdj. cz-białymi oraz kolorowymi.
"Choroba dyplomatyczna" Passenta to książka, którą się czyta jednym tchem tak, jak jego wcześniejsze felietony. Dla mnie, niezwiązanego z żadną grupą polityczną, jest to książka bardzo cenna, w której w sposób bardzo osobisty i emocjonalny znany felietonista opisuje swój kawałek ciekawego życia w polskiej dyplomacji współczesnej. Jego wspaniały język przybliża różne ciekawe momenty w jego życiu jako dyplomaty. Opisuje w sposób swarliwy (jego charakterystyczny styl), a zarazem humorystyczny swoją przygodę w dalekim Chile, przybliżając przeciętnemu czytelnikowi ten daleki, a zarazem piękny kraj. Pokazuje nam, jak dużo łączy nas z Chilijczykami, przybliżając nam historię oraz współczesność tego kraju. Książka wzbogacona jest wieloma zdjęciami i ich opisami, co jeszcze bardziej podnosi wartość relacji Passenta. Jego osobiste refleksje stwarzają niepowtarzalne ciepło, które odczuwa się czytając tę książkę. Dziwię się panu Maciejowi Rybińskiemu - recenzentowi tak szacownego pisma, jak "Rzeczpospolita", że odebrał tę książkę tylko jako wyliczankę nazwisk. W jego recenzji wyczuwa się dużą niechęć recenzenta do autora. Uważam, że Rybiński nie przeczytał książki całej, a ograniczył się tylko do przestudiowania i to z kalkulatorem w ręce, ile razy i kto został wymieniony przez pana Passent. Uważam, że od recenzenta Rzeczpospolitej przeciętny polski czytelnik powinien uzyskać bardziej obiektywną ocenę. Przeciętny Polak czuje się już tą - nieraz głupią - walką polityczną zmęczony, oczekuje naprawdę uczciwej oceny. Według mnie "Choroba dyplomatyczna" jest książką dobrą. Na pewno nie stracicie czasu, poznając życie polskiego ambasadora, znanego felietonisty, a jednocześnie poznacie Chile, które może się stać krajem Wam bliskim.
1). Kupuj więcej niż jedną rzecz zapłacić mniej za przesyłkę.
2) Licytowana rzecz ma dobry sejwink, warta pieniędzy. Nie kupuj na „wariata”, niech kupi ten komu się przyda.
3). Im wcześniej przelew dotrze tym przesyłka szybciej wpadnie w skrzynkę.
4). Przy braku przelewu do 10 dni wystawiam negatywny komentarz na Allegro. Brak zamknięcia transakcji w długim terminie.
5). Proszę dokonać opisanych wpłat na konto. Następnie proszę o e-mail, przyspieszy wysyłkę. Pamiętaj o podaniu opcji dostawy.
6). Indywidualnie informuję o kosztach nadania kilku przedmiotów i zagranicznego. Inne taryfy opłat. Note. When you send a package overseas air fares are other postal charges. Individually inform you about the cost of foreign shipping.
Dobra okazja, warta pieniędzy.
Licytuj, bo ktoś cię uprzedzi i możesz żałować straconej, cennej publikacji!!
Bum-Bum-Bum!
Miło o prezencie tu pamiętać!
Radość wielka czeka cię, gdy z marszu kupisz mnie!