Cholestone - Podwyższony poziom cholesterolu w znacznej części populacji to często efekt niewłaściwej diety oraz predyspozycji genetycznych. W dłuższej perspektywie czasu taki stan rzeczy może nieść ze sobą ogromne ryzyko. Poprzez odpowiednią dietę, styl życia oraz stałą kontrolę naszego zdrowia możemy uczynić wiele dobrego dla naszego organizmu. Składniki Cholestone skutecznie wspierają utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia.
|
Cholesterol to jedna z substancji produkowanych przez nasz organizm, której potrzebujemy w ściśle określonych ilościach. Stanowi składnik każdej komórki, jest również podstawowym elementem wielu hormonów (w tym płciowych).
W osoczu krwi cholesterol występuje w powiązaniu z białkami w postaci lipoprotein. O stopniu ryzyka rozwoju miażdżycy decyduje ilość cholesterolu w poszczególnych frakcjach:
• lipoproteiny o małej gęstości LDL i lipoproteiny o bardzo małej gęstości VLDL – oznaczają tzw. „zły” cholesterol, który zwykle odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych;
• lipoproteiny o wysokiej gęstości HDL to tzw. „dobry” cholesterol, który jest kierowany z tkanek do wątroby.
Cholesterol LDL nasila, podczas gdy HDL blokuje odkładanie się tłuszczów w ścianach naczyń krwionośnych. Dlatego też z punktu widzenia naszego zdrowia, nie wystarczy śledzenie ogólnego poziomu cholesterolu – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy wartościami „dobrego” i „złego” cholesterolu.
Poziom cholesterolu w organizmie w dużej mierze zależy od predyspozycji
|
genetycznych, ale znaczący wpływ mają również inne czynniki, na które mamy wpływ. Należą do nich niezdrowa dieta (uboga w błonnik, zawierająca zbyt duże ilości tłuszczów nasyconych, itp.), siedzący tryb życia, nadmierne spożycie alkoholu, jak również stres. Składniki aktywne produktu Cholestone znacznie wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Olej lniany – to jeden z najbogatszych naturalnych źródeł kwasów omega-3. Korzystnie wpływa na poziom cholesterolu i lipidów we krwi. Pektyny z jabłek to z kolei rozpuszczalny w wodzie błonnik, który bierze udział w utrzymywaniu prawidłowego poziomu cholesterolu. Czosnek również pozytywnie oddziałuje na poziom lipidów we krwi. Lecytyna z kolei odgrywa ważną rolę w metabolizmie tłuszczów. Witaminy C i E uczestniczą w ochronie wielonienasyconych kwasów
tłuszczowych przed atakiem wolnych rodników. Chrom korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.
Cholesterol LDL nasila, podczas gdy HDL blokuje odkładanie się tłuszczów w ścianach naczyń krwionośnych. Dlatego też z punktu widzenia naszego zdrowia, nie wystarczy śledzenie ogólnego poziomu cholesterolu – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy wartościami „dobrego” i „złego” cholesterolu.
Cenny skład Cholestone
Olej lniany
Bogate źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera w dużych ilościach zarówno przedstawicieli z rodziny omega-3 (kwas ?- inolenowy), jak i z grupy omega-6 (kwas linolowy). Kwasy z rodziny omega-3, poza udziałem w procesach metabolicznych organizmu, odgrywają istotną rolę w profilaktyce chorób układu krążenia: obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają skłonność do zakrzepów oraz regulują poziom tłuszczów we krwi.
Antyoksydanty
Podstawowa ochrona przed utlenianiem tłuszczów. Pracują jak chemiczne oczyszczacze - wyłapują wolne rodniki, zanim te mają szansę uszkodzić komórki. Witamina C oszczędza zapas witaminy E, ponieważ posiada zdolność regeneracji witaminy E z jej formy utlenionej. W ten sposób mieszanina tych dwóch witamin wywiera silniejsze działanie antyoksydacyjne, niż każda z nich zastosowana osobno.
Czosnek
Zwiększając ilość "dobrego" cholesterolu HDL w stosunku do "złego" - LDL, zapobiega tworzeniu się blaszki miażdżycowej na ściankach naczyń krwionośnych.
Lecytyna
Dzięki właściwościom emulgującym, jest niezbędna w metabolizmie tłuszczów.
Chrom
Odgrywa istotną rolę w gospodarce tłuszczowej organizmu. Obniża poziom cholesterolu całkowitego i trójglicerydów, zwiększając jednocześnie stężenie "ochronnego" HDL. Korzystnie wpływa również na procesy metaboliczne w tkance tłuszczowej.
Pektyny z jabłek
Znakomicie wiążą i wydalają nadmiar tłuszczów przyjętych z pożywieniem. Eliminuje to wzrost ich bezwzględnych wartości we krwi i jednocześnie sprawia, że organizm do przemian metabolicznych wykorzystuje tkankowe zapasy. W efekcie obniża się ogólny poziom lipidów we krwi. Pektyny poprawiają pracę jelit i tworzą korzystne środowisko dla rozwoju „przyjaznych” bakterii. Świetnie pochłaniają wodę, tworząc masę, która wywołuje uczucie sytości.
Zobacz również inne suplementy pomocne w problemach trawiennych