|
|
KIELISZEK NA JAJKO
FASON IWONA 0013
POLSKIEJ FIRMY CHODZIEŻ S.A.
Fabryka porcelany powstała w 1896 roku - założył ją Hermann Heim. W 1901 roku właściciel zmuszony został do ogłoszenia upadłości. Fabryka została przymusowo wystawiona na sprzedaż. Kupił ją kupiec niemiecki z Hamburga, przekształcił ją w spółkę akcyjną z ograniczoną odpowiedzialnością. Od 1907 roku wprowadził produkcję porcelany elektrotechnicznej. W 1920 roku fabryka została wykupiona z rąk niemieckich właścicieli przez Bank Handlowo - Przemysłowy z Poznania. Nowi właściciele wypuścili akcje, których większość nabył Stanisław Burtan z Krakowa. Na początku 1962 roku Zakłady Porcelitu rozpoczęły budowę nowego zakładu porcelany, który został oddany do eksploatacji w grudniu 1965 roku. Nowy zakład usytuowany został 5 km od centrum Chodzieży. W październiku 1964 nastąpiło połączenie zakładów w jedno przedsiębiorstwo Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży. W związku z reorganizacją przemysłu szklarskiego i ceramicznego z dniem 1.01.1973 roku ChZPiP przestały być samodzielnym przedsiębiorstwem i weszły jako jeden z 13 zakładów w skład nowo utworzonego przedsiębiorstwa - kombinatu pod nazwą Zjednoczone Zakłady Ceramiki Stołowej Cerpol z siedzibą w Wałbrzychu. W listopadzie 1991 roku wyłączono z produkcji zakład porcelitu. Z dniem 7 marca 1992 roku powstały w wyniku przekształcenia Chodzieskich Zakładów Porcelany i Porcelitu -Zakłady Porcelany i Porcelitu Chodzież S.A. Po przekształceniu w 1992 roku przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa Porcelana Chodzież weszła w 1994 roku do programu Narodowych Funduszy Inwestycyjnych (VI NFI Magna Polonia). W roku 1998 akcje Porcelany zostały odkupione od VI NFI przez VII NFI im. Kazimierza Wielkiego. Z dniem 1 lipca 2000 roku zakład nr 1 został sprzedany firmie Stamar z Wejherowa - Od września 2002 roku Zakłady Porcelany i Porcelitu Chodzież S.A. są w grupie firm Pana Mariana Kwietnia.
|
Przedmiotem aukcji jest oryginalny kieliszek na jajko Chodzież Iwona 0013. Wykonany z wysokiej jakości porcelany przez polskie Zakłady Porcelany Stołowej Chodzież S.A.. Fason cieszący się niesłabnącą popularnością od dziesiątek lat. Klasyczny kształt świetnie wygląda zarówno w bogatych zdobieniach jak i w delikatnej złotej linii.
|
- waga: 70 g; - kolor: biały; - zdobienie: 0013-różyczka; Kod produktu: 801[zasłonięte]300320. Nie nadaje się do zmywarki. Nie nadaje się do mikrofalówki. Biała porcelana dekorowana.
|
W swojej stałej ofercie posiadamy wszystkie serwisy i pojedyncze elementy z fasonu Iwona o zdobieniu różyczka. link
Zapewniamy o ciągłości sprzedaży oferowanych wzorów, co daje gwarancję dokupienia w przyszłości dodatkowych elementów z wybranych przez Państwa dekoracji.
Kupując produkty na naszych aukcjach macie Państwo pewność, że jest to towar oryginalny najwyższej jakości, nowy, nieużywany i zgodny z opisem oraz zamieszczonymi zdjęciami.
Nasze paczki są starannie zapakowane w grube kartony i folię bąbelkową. Paczki są oklejone naklejką "UWAGA SZKŁO". Wszystkie przesyłki są ubezpieczone a wszelkie koszty ewentualnych stłuczek pokrywamy my.
domowe-inspiracje prezentuje wyroby polskiej marki Chodzież S.A., które goszczą i zaspokajają najbardziej wyrafinowane gusta w domach kilkudziesięciu państw świata.
|
|