Disney’s Chicken Little to gra platformowo-zręcznościowa, przygotowana głównie z myślą o młodych posiadaczach konsol. Produkcja oparta jest w całości na bardzo zabawnym, animowanym filmie o tym samym tytule, za którego realizację odpowiada wytwórnia Walt Disney Pictures.
Historia przedstawiona w grze bezpośrednio bazuje na swoim kinowym odpowiedniku, aczkolwiek gracze znajdą tutaj również wątki poboczne, jakich na próżno szukać we wspomnianym obrazie. Disney’s Chicken Little opowiada o perypetiach tytułowego, małego kurczaka, żyjącego w mieście Oakey Oaks. Pewnego dnia nasz bohater z przeraźliwym krzykiem stwierdza, że „niebo się wali!”, kiedy w rzeczywistości uderzył go w głowę spadający z drzewa żołądź.
Po wyśmianiu przez innych, Chicken Little stara się odzyskać swoje dobre imię i w największym meczu baseballowego sezonu zdobywa najważniejsze punkty,
zapewniając swojej drużynie zwycięstwo i jednocześnie stając się bohaterem całego miasta. Zanim jednak udaje mu się nacieszyć sukcesem, niebo… faktycznie się zawala. Do Oakey Oaks przybywają obcy, którzy zaczynają siać olbrzymie spustoszenie. Tylko od naszego kurczaka i jego kompanii zależy, czy uda się powstrzymać najeźdźców z kosmosu.
W opisywanym tytule udostępniono do pokonania siedemnaście rozbudowanych poziomów (trafiamy do lokacji znanych z filmu, m.in. na rynek miasta, do wnętrza statku obcych, czy na pole kukurydzy). Podczas zmagań, gracze kierują poczynaniami jednej z czterech postaci, a do wyboru są: Chicken Little, Fish-Out-of-Water, Runt of the Litter i Abby Mallard. Rozgrywka wymaga od osób siedzących przed ekranem telewizora wykazania się refleksem (wskakiwanie na kolejne platformy, unikanie rozmaitych przeszkód, walka z przeciwnikami, etc.), a także sprytem (korzystanie z yo-yo, strzelanie z armaty, czy przebieranie się w kostiumy obcych) i inteligencją (np. można po drodze zebrać jet-pack, umożliwiający dostanie się do z pozoru nieosiągalnych miejsc na planszy). W czasie zabawy warto również zbierać porozrzucane na poszczególnych mapach żołędzie.
Efekty graficzne wzorowano na wspomnianym już powyżej obrazie kinowym. Rywalizacja toczy się w pełni trójwymiarowym środowisku. Kolejne wydarzenia prezentowane są z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP, czyli zza pleców prowadzonej postaci), aczkolwiek można dowolnie obracać kamerę. Wszystkie efekty wizualne, modele obiektów czy samych bohaterów wykonano z dużą dbałością o szczegóły. W angielskiej wersji gry umieszczono głosy aktorów, którzy brali udział w nagrywaniu partii wokalnych dla potrzeb filmu. Warto również wspomnieć o umieszczeniu w Disney’s Chicken Little najciekawszych, animowanych wstawek znanych ze srebrnego ekranu. Do tego wszystkiego dochodzi sześć mini-gier przeznaczonych dla dwóch osób.