Kaligrafia chińska
Wydanie obcojęzyczne: polski, chiński
RM
Oprawa: Miękka
Format: 20.5x25.5cm
Liczba stron: 80
Wydanie: 1
ISBN:
[zasłonięte]978-8343-570-5
Kto choć raz nie marzył, by spokojnie, za jednym pociągnięciem pędzelka nakreślić te dziwne i wspaniałe zarazem chińskie znaki?
Kaligrafowanie pierwszych znaków to także obcowanie z ponad tysiącletnią tradycją i opanowanie technik władania pędzelkiem.
W tym podręczniku nauki mistrza Ouyang Jiaojia z Szanghaju zostały podzielone na około 20 lekcji i podane bardzo przystępnym językiem. Krok po kroku, dzięki jasnymi objaśnieniom i ćwiczeniom, zapoznajemy się ze stylem kaligrafii kaishu (pismo proste i regularne). Od niego biorą się style wolne i kursywne, których przykłady współczesnych autorów znajdziemy na końcu książki.
Wejście w ten cudowny świat, to ogromna przyjemność poznawania nowej sztuki.
Język chiński Pomocnik handlowy
Wydanie obcojęzyczne: polski, chiński
Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 200
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
ISBN: [zasłonięte]978-83-18135-2
Książka zawiera podstawowe wiadomości i praktyczne wskazówki dla osób zainteresowanych współpracą handlową z Chinami. Przedstawia powszechnie spotykane etapy transakcji handlowych ze stroną chińską – od zapytania o dostępność i cenę, negocjacje cenowe, zamówienie i konstruowanie kontraktu, odprawę i spedycję towaru aż po jego odbiór. Dodatkowo prezentuje: schemat organizacji przedsiębiorstwa, listę najczęściej spotykanych pozycji zawodowych i słowniczki (polsko-chiński, chińsko-polski), gromadzące przedstawione w książce słownictwo. Książka jest wzbogacona o płytę CD z wymową.
Każda z lekcji składa się z dwóch czytanek: dialogu i formy pisanej – listu, maila czy wypełnionego formularza oraz ich transkrypcji i polskiego tłumaczenia. Druga z czytanek opatrzona jest ponadto wyjaśnieniami, co do wymogów formalnych dla korespondencji pisemnej ze stroną chińską. Obie czytanki opatrzone są tabelami z nowymi słówkami wraz z ich wymową i tłumaczeniami. Na końcu każdej z lekcji zawarte są informacje związane z praktycznymi aspektami danego etapu transakcji (np. nazwy form płatności czy rodzaje cen w spedycji) bądź z powiązanymi z treścią lekcji aspektami kultury chińskiej (np. odpowiednie zwracanie się do chińskiego partnera biznesowego).
Chiński nie gryzie
(CD-Audio)
Innowacyjny kurs od podstaw. Aktywna nauka słownictwa, pisma i gramatyki za pomocą ćwiczeń
Wydanie obcojęzyczne: chiński, polski
Edgard
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 16.5x23.5cm
Liczba stron: 184
ISBN:
[zasłonięte]978-8388-069-2
CHIŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- poznajesz chińskie pismo,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo.
Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka chińskiego na poziomie komunikacyjnym.
Książka opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: około 90 najpopularniejszych zagadnień, materiały dla początkujących do nauki pisma, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik.
GRATIS płyta CD Audio z nagraniami profesjonalnych lektorów pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu.
Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że chiński nie gryzie!
Fiszki Starter chiński
Cztery Głowy
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Format: 08.5x17.5cm
Liczba stron: 300
ISBN:
[zasłonięte]978-8343-119-0
Oryginalne FISZKI dla początkujących pozwalają szybko i skutecznie opanować ponad 500 słów i zwrotów oraz podstawy gramatyki.
Najnowsze wydanie zawiera:
300 trwałych kartoników
300 plików mp3 do pobrania
pudełko do nauki w formie quizu (MEMOBOX)
program do nauki online
oraz praktyczne etui
Chińszczyzna po polsku
Praktyczna gramatyka chińska tom 2
Wydanie obcojęzyczne: chiński
Oprawa: Miękka
Format: 16.0x23.5cm
Liczba stron: 252
ISBN:
[zasłonięte]978-83008-36-0
Pierwszy w Polsce podręcznik gramatyki chińskiej składający się z dwóch tomów, których autorką jest Adina Zemanek - magister filologii chińskiej i doktor etnologii, koordynator lektoratów chińskiego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowca-metodyk w Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie".
Książka powstała z myślą nie tylko o studentach i kursantach Instytutów Konfucjusza i szkół językowych, lecz także o wszystkich osobach uczących się języka chińskiego z lektorem lub we własnym zakresie. Publikacja stanowi zbiór obszernej wiedzy i doświadczenia autorki popartych trzyletnim pobytem na stypendiach językowo-badawczych w ChRL oraz uczestnictwem w szkoleniach z metodyki nauczania języka chińskiego na Wschodniochińskim Uniwersytecie Pedagogicznym w Szanghaju i Uniwersytecie Pekińskim.
Prezentowany tom drugi omawia trudniejsze, należące do ponadpodstawowego poziomu kompetencji językowej, zagadnienia komplementów i różnych rodzajów czynności (czynność dokonana, w trakcie trwania i czynność postrzegana jako doświadczenie przeszłe), stronę bierną oraz podstawowe sposoby wyrażania porównań.
Chińszczyzna po polsku jest zaadresowana do wszystkich osób uczących się języka chińskiego, pragnących zdobyć lub uzupełnić wiedzę na temat jego gramatyki. W dwóch odrębnych tomach omówiono wszystkie zagadnienia poruszane w podręcznikach do nauki języka chińskiego na poziomie podstawowym i niższym średnim, których opanowanie jest niezbędne, aby poprawnie komunikować się w różnych sytuacjach życia codziennego. Szczegółowe wyjaśnienia, przejrzysty i atrakcyjny układ graficzny, obecność transkrypcji fonetycznej i polskich tłumaczeń wszystkich chińskich zdań i wyrazów, a także ćwiczenia dołączone do każdego rozdziału, ułatwiają samodzielną pracę z książką.
Podręcznik ten nie ma na celu stopniowego wprowadzania w tajniki gramatyki chińskiej, lecz został zaplanowany jako kompendium wiedzy, z którego można korzystać według potrzeb, w dowolnej kolejności. Dobór materiału i strukturę każdego tomu ustalono według dwóch kryteriów:
- rosnący stopień złożoności przedstawionych zagadnień
- spójność, umożliwiająca szybkie znalezienie poszukiwanej kwestii dzięki umieszczeniu podobnych zjawisk w tej samej części książki.
Chińszczyzna po polsku Tom 1
Praktyczna gramatyka języka chińskiego
Wydanie obcojęzyczne: chiński, polski
Oprawa: Miękka
Format: 16.0x23.5cm
Liczba stron: 355
ISBN:
[zasłonięte]978-83008-34-6
Pierwszy w Polsce podręcznik gramatyki chińskiej, przeznaczony nie tylko dla studentów i kursantów Instytutu Konfucjusza i szkół językowych lecz także dla wszystkich osób uczących się języka chińskiego z lektorem lub we własnym zakresie.
- Klarowne i szczegółowe wyjaśnienia.
- Liczne i ciekawe przykłady zawierające słownictwo przydatne w codziennym życiu.
- Uwzględnione różnice w stosunku do gramatyki języka polskiego.
- Rady, jak uniknąć błędów, które często popełniają Polacy.
- Liczne i różnorodne ćwiczenia wraz z kluczem odpowiedzi.
- Wszystkie przykłady zaopatrzone w transkrypcję fonetyczną i tłumaczenia na język polski.
- Słowniczek stosowanych terminów gramatycznych oraz indeksy umożliwiające szybkie wyszukiwanie informacji.
Chińszczyzna po polsku. Praktyczna gramatyka języka chińskiego […] stanie się niewątpliwie lekturą obowiązkową […], z pewnością ucieszy coraz liczniejsze w Polsce osoby interesujące się Chinami, ich kulturą i językiem oraz pomoże im osiągnąć lepsze rezultaty w nauce języka chińskiego na poziomie podstawowym i średnim.
(z recenzji dr hab. Ireny Kałużyńskiej, Zakład Sinologii Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego)
Adina Zemanek magister filologii chińskiej i doktor etnologii. Języka chińskiego uczy od 2001 roku. Jest koordynatorem lektoratów chińskiego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ i wykładowcą-metodykiem w Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie”. Spędziła trzy lata na stypendiach językowo-badawczych w ChRL, uczestniczyła też w szkoleniach z metodyki nauczania języka chińskiego na Wschodniochińskim Uniwersytecie Pedagogicznym w Szanghaju i Uniwersytecie Pekińskim.