Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Chemiczne źródła prądu elektrycznego INPE 42

14-02-2014, 11:36
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 13 zł     
Użytkownik ksiazka_gliwice
numer aukcji: 3945511752
Miejscowość Gliwice
Wyświetleń: 8   
Koniec: 14-02-2014 09:08:58

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Podręcznik INPE dla elektryków. Zeszyt 42

Chemiczne źródła prądu elektrycznego

Michał Świerczewski

 
rok wydania: 2013
stron:
format: B5
oprawa: miękka
wydawnictwo: COSiW SEP
 
Rozwój elektroniki użytkowej i profesjonalne i stale zwiększająca się liczba jej użytkowników oraz elektroniki i automatyki elektroenergetycznej, np. UPSów, przemienników częstotliwości, spowodował zapotrzebowanie na bardzo wydajne i niezawodne przenośne Źródła energii, charakteryzujące się dużą trwałością i wysoką gęstością energii. Rośnie też zapotrzebowanie na źródła energii dla szybko rozwijającej się grupy nowych odbiorników, pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Wszystkie te potrzeby są zaspokajane przez chemiczne źródła energii elektrycznej, od pojedynczych paluszkowych baterii i akumulatorów powszechnie stosowanych w elektronice użytkowej przez akumulatory rozruchowe w samochodach, po akumulatory dużej mocy trakcyjne do pojazdów elektrycznych i baterie akumulatorów stacjonarnych przeznaczone do celów przemysłowych i energetycznych. Chemiczne źródła prądu i powszechność ich użytkowania stwarzają poważne zagrożenie skażenia środowiska naturalnego przez pierwiastki i ich związki występujące w ogniwach galwanicznych. Duże zagrożenie środowiska i zdrowia powodują zwłaszcza metale ciężkie zawarte w ogniwach zarówno pierwotnych, jak i wtórnych. Dlatego też, baterie po zużyciu stają się odpadem niebezpiecznym i wymagane jest ich specyficzne traktowanie i w następstwie recykling. Zawartość w materiałach elektrod ogniw takich pierwiastków i ich związków, jak kadm, rtęć, ołów jest ograniczona restrykcyjnymi normami do niezbędnego minimum ale mimo to muszą one być po zużyciu w odpowiedni sposób przechowywane i neutralizowane.
W publikacji przywołano najważniejsze przepisy i regulacje związane z użytkowaniem i bezpiecznym utylizowaniem nowoczesnych ogniw i baterii.
[od Wydawcy]