Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Chemia organiczna część 3 Jonathan Clayden

15-06-2014, 14:21
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 79.50 zł     
Użytkownik SzokPark
numer aukcji: 4246964095
Miejscowość Jejkowice
Wyświetleń: 7   
Koniec: 15-06-2014 13:52:36

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2010
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

[zasłonięte]@wp.pl

 

tel. 666 [zasłonięte] 783

Przelew Bankowy PKO BP

971[zasłonięte] 247200[zasłonięte]402 [zasłonięte] 043125

lub

Płacę z Allegro

 

Poczta Polska - list polecony, paczki

Bezpiecznie – nadajemy tylko polecone przesyłki

Pełny regulamin na stronie

o mnie
Chemia organiczna część 3

 


Autor: Jonathan Clayden, Nick Greeves,

            Stuart Warren, Peters Wothers

Tłumacze:  J. Soroka, B. Bereza  

Wydawca: WNT

Oprawa: Miękka
Format: 21.5x27.5cm
Liczba stron: 360
Rok wydania: 2010
 


Część trzecią podręcznika „Chemia organiczna” rozpoczyna opis podstawowych zagadnień z zakresu planowania syntezy organicznej na bazie analizy retrosyntetycznej (syntony, dyskoneksja, przekształcenia grup funkcyjnych) zilustrowanych licznymi przykładami.
Następne rozdziały poświęcono tematyce stereoselektywności, stereospecyfiki i stereochemicznej kontroli reakcji. Omówiono w kolejności - stereoselektywność w reakcjach syntezy olefin, izomeryzację i względną trwałość izomerów E i Z, zastosowanie metod spektroskopowych do określenia struktury stereoizomerów oraz badania stereochemicznych aspektów reakcji, stereoselektywność reakcji związków cyklicznych, a ponadto diastereoselektywność, prochiralność i przewidywania stereoselektywności w reakcjach addycji do wiązań podwójnych sąsiadujących z asymetrycznym atomem węgla (modele Felkin-Anha i Huka).
W dwóch kolejnych rozdziałach opisano reakcje pericykliczne, w tym termiczne i fotochemiczne reakcje cykloaddycji, a na licznych przykładach zanalizowano zagadnienia ich stereospecyfiki oraz regio- i stereoselektywność w aspekcie kwantowo-mechnicznymi.
Podobnie zanalizowano reakcje sigmatropowe i elektrocykliczne.
W końcowej części ksiązki omówiono reakcje przegrupowania, fragmentacji, rodnikowe i reakcje karbonów oraz metody badań mechanizmów reakcji pod kątem ich kinetyki, termodynamiki i stereochemii.
Podręcznik jest przeznaczony dla szerokiego grona czytelników - studentów i doktorantów wydziałów chemicznych oraz pracowników naukowych uniwersytetów i politechnik tychże kierunków, a także innych ośrodków badawczych.