Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Charytatywna Kubuś OSŁONKA NAKŁADKA NA PASY TWEETY

24-01-2014, 21:13
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 24,90 zł     
Użytkownik skrzypcia13
numer aukcji: 3891609639
Miejscowość Otrębusy
Wyświetleń: 7   
Koniec: 24-01-2014 20:15:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Producent: Inne
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Witamy na naszej stronie

Nasze aukcje mają status aukcji charytatywnych nadanych przez Allegro, za co gorąco dziękujemy.

Wszystkie przedmioty i usługi, które na nich wystawiane są z naszych domowych zasobów, wynikiem naszej pracy albo zostały podarowane przez Osoby życzliwe Kubusiowi, Osoby wspierające nas w walce o jego zdrowie, najcenniejszy dar jaki można otrzymać.

Wszystkie przychody z aukcji zasilą subkonto Kubusia w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i w całości zostaną przeznaczone na jego rehabilitację i leczenie.

Kubuś jest dotknięty autyzmem, urodził się jako wcześniak w 34 tygodniu, tj. w ósmym miesiącu ciąży, uznawanym za najgorszy miesiąc na narodziny, ze względu na większe zaburzenia w rozwoju organizmu.

Autyzm został u niego zdiagnozowany w wieku 3 lat. Najpierw był szok, a potem mobilizacja do działania. Z autyzmu można wyjść na tyle, aby funkcjonować normalnie w społeczeństwie – dla wielu obserwatorów bez znamion choroby. Wymaga to jednak wiele pracy i niestety pieniędzy.

Tak naprawdę nie wiemy jak Kubuś widzi i czuje świat. Czy widzi twarze ludzi, czy może są one bezkształtną masą, może tylko bez wyrazu, ale z takim samym skutkiem widziane – bez znaczenia i potrzeby zapamiętania. Kuba mimo prawie 6 lat nadal nie mówi, nie wiemy jeszcze co jest tego przyczyną, choć nad tym ciągle pracujemy. Może zamiast słów słyszy szelest albo bełkot? Możemy się tylko domyślać.

Kubuś wymaga intensywnej terapii, leczenia farmakologicznego, drakońskiej diety bezmlecznej, bezcukrowej i bezglutenowej. Stosowanie wielokierunkowego leczenia, przeprowadzanie wielu badań daje Kubusiowi szansę na normalne funkcjonowanie w przyszłości.

Wczesna diagnoza przy kompleksowym, wprowadzanym oczywiście sukcesywnie i zgodnie z możliwościami dziecka, leczeniu rokuje wyleczenie. Kubuś dzięki naszym, lekarzy i terapeutów staraniom, robi postępy, ma duże szanse na pójście do normalnej szkoły i na wyleczenie.

Prosimy więc, o wsparcie i pomoc w walce o jego przyszłość. Tylko nasza determinacja, wytrwałość i pomoc Życzliwych Ludzi daje mu szansę. Może będzie zwariowanym informatykiem z dziwactwami, będzie chodził do pracy, założy rodzinę. Pragniemy tego bardzo.

Dlatego też ze wszystkich sił podjęliśmy walkę z tą chorobą. Gorąco wierzymy, że uda nam się go „wyprowadzić” z choroby. Sami jednak nie damy rady, stąd nasza prośba o pomoc. Kubuś robi duże postępy – ma szansę!!!, ale nie możemy przerwać kompleksowego leczenia.Przyłączcie się do pomocy.

Więcej o Kubusiu na jego stronie: www.kuba.skrzecz.pl.Pomóc można poprzez:

 • zakup przedmiotów bądź usług na aukcjach Allegro
 • zostawienie zakupionych przedmiotów do dalszej licytacji,
 • przesyłanie do nas „fantów”, przedmiotów do licytacji na adres:

  Anna Skrzecz
  Ul. Natalińska 5
  05-805 Otrębusy

 • przekazanie 1% swojego podatku na leczenie Kubusia:

  Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste i poza wpisaniem w formularzu PIT-rocznym:

  nazwy fundacji: Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”,
  nr KRS fundacji: 000[zasłonięte]7904;
  - oraz w pozycji „informacje dodatkowe” w drugim wierszu: Skrzecz Jakub Feliks, 4928 (znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego) dla poszczególnych formularzy odpowiednio:
  PIT-36 – poz. 309; PIT-36L – poz. 109; PIT-37 – poz. 128; PIT-38 –poz. 62 oraz PIT-28 – poz. 133;

  nic nie trzeba robić – pieniądze prześle Urząd Skarbowy do Fundacji.

  Przykład - PIT-37  przekazanie bezpośredniej darowizny na konto Kubusia w Fundacji:  Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”
  ul. Łomiańska 5
  01-685 Warszawa
  PEKAO S.A. Oddział 1 w Warszawie
  nr konta: 13 1240 [zasłonięte] 1[zasłonięte]0371110 [zasłonięte] 176008

  z dopiskiem: cele statutowe (4928)

  Dziękujemy za każdą formę pomocy.
  Jesteśmy wdzięczni, że nie jest Państwu obojętny los naszego synka i wspieracie nas całym sercem.


  PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST  OSŁONKA / NAKŁADKA NA PASY
  TWEETY

  Długość: 22,5 cm

  Kup osłonkę, a przyczynisz się do zdrowia Kubusia!
  Nakładka na pasy chroni ciało Twojego dziecka przed otarciami pasów. Do tego zabawny wzór z bajki.

  Poczuj Magię w Swoim Sercu...

  Kubuś każdego dnia zmaga się ze swoją chorobą, bardzo ciężko pracuje, by zrozumieć otaczający go świat: ludzi, ich zachowania...
  Kupując na naszych aukcjach przyczyniasz się do jego postępów i szczęśliwego życia!

  Czy wiesz, że...
  jedną z cech autyzmu jest nadwrażliwość słuchowa? Są dzieci, które wiedzą/słyszą, o czym rozmawiają sąsiedzi, gdy my nawet nie mamy pojęcia, że oni w ogóle rozmawiają...

  Osłonka jest darem od Osoby o Wielkim Sercu!
  Z całego serca dziękujemy za liczne dary na nasze aukcje!
  Dobro zawsze powraca!!!


  Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie o mnie.

  W przypadku zakupu paru przedmiotów z naszych aukcji można negocjować koszty przesyłki.

  Po wygraniu aukcji (w ciągu 7 dni od wygrania aukcji) proszę o kontakt z informacją, czy chcą Państwo otrzymać zamówiony towar, czy pomoc jest symboliczna i zostawicie przedmiot do dalszej licytacji. Wówczas podamy dokładne wskazówki dotyczące wpłaty.

  W miarę możliwości prosimy o korzystanie z „Płacę z Allegro”, gdyż przesyłkę będziemy mogli wysłać już po otrzymaniu potwierdzenia przez Allegro.

  W przypadku płatności przelewem prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu, gdyż wpłaty na koncie Fundacji księgowane są z bardzo dużym opóźnieniem, nawet kilkutygodniowym. W przypadku braku potwierdzenia przelewu przedmiot będziemy mogli wysłać dopiero po otrzymaniu spisu wpłat z Fundacji.


  Zapraszamy na pozostałe nasze aukcje