Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Charytatywna Kubuś Autyzm DVD FRIDA Salma Hayek

18-01-2012, 9:27
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 4.50 zł     
Użytkownik skrzypcia13
numer aukcji: 2044270774
Miejscowość Otrębusy
Wyświetleń: 6   
Koniec: 18-01-2012, 0:22

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Licencja do wypożyczania: nie
Aktor - odtwórca głównej roli: Salma Hayek 
Rodzaj wydania: Wydanie z gazety
Polska wersja językowa: napisy,

info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witamy na naszej stronie



Nasze aukcje mają status aukcji charytatywnych nadanych przez Allegro, za co gorąco dziękujemy.

Wszystkie przedmioty i usługi, które na nich wystawiane są z naszych domowych zasobów, wynikiem naszej pracy albo zostały podarowane przez Osoby życzliwe Kubusiowi, Osoby wspierające nas w walce o jego zdrowie, najcenniejszy dar jaki można otrzymać.

Wszystkie przychody z aukcji zasilą subkonto Kubusia w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i w całości zostaną przeznaczone na jego rehabilitację i leczenie.

Kubuś jest dotknięty autyzmem, urodził się jako wcześniak w 34 tygodniu, tj. w ósmym miesiącu ciąży, uznawanym za najgorszy miesiąc na narodziny, ze względu na większe zaburzenia w rozwoju organizmu.

Autyzm został u niego zdiagnozowany w wieku 3 lat. Najpierw był szok, a potem mobilizacja do działania. Z autyzmu można wyjść na tyle, aby funkcjonować normalnie w społeczeństwie – dla wielu obserwatorów bez znamion choroby. Wymaga to jednak wiele pracy i niestety pieniędzy.

Tak naprawdę nie wiemy jak Kubuś widzi i czuje świat. Czy widzi twarze ludzi, czy może są one bezkształtną masą, może tylko bez wyrazu, ale z takim samym skutkiem widziane – bez znaczenia i potrzeby zapamiętania. Kuba mimo prawie 6 lat nadal nie mówi, nie wiemy jeszcze co jest tego przyczyną, choć nad tym ciągle pracujemy. Może zamiast słów słyszy szelest albo bełkot? Możemy się tylko domyślać.

Kubuś wymaga intensywnej terapii, leczenia farmakologicznego, drakońskiej diety bezmlecznej, bezcukrowej i bezglutenowej. Stosowanie wielokierunkowego leczenia, przeprowadzanie wielu badań daje Kubusiowi szansę na normalne funkcjonowanie w przyszłości.

Wczesna diagnoza przy kompleksowym, wprowadzanym oczywiście sukcesywnie i zgodnie z możliwościami dziecka, leczeniu rokuje wyleczenie. Kubuś dzięki naszym, lekarzy i terapeutów staraniom, robi postępy, ma duże szanse na pójście do normalnej szkoły i na wyleczenie.

Prosimy więc, o wsparcie i pomoc w walce o jego przyszłość. Tylko nasza determinacja, wytrwałość i pomoc Życzliwych Ludzi daje mu szansę. Może będzie zwariowanym informatykiem z dziwactwami, będzie chodził do pracy, założy rodzinę. Pragniemy tego bardzo.

Dlatego też ze wszystkich sił podjęliśmy walkę z tą chorobą. Gorąco wierzymy, że uda nam się go „wyprowadzić” z choroby. Sami jednak nie damy rady, stąd nasza prośba o pomoc. Kubuś robi duże postępy – ma szansę!!!, ale nie możemy przerwać kompleksowego leczenia.



Przyłączcie się do pomocy.

Więcej o Kubusiu na jego stronie: www.kuba.skrzecz.pl.



Pomóc można poprzez:

  • zakup przedmiotów bądź usług na aukcjach Allegro
  • zostawienie zakupionych przedmiotów do dalszej licytacji,
  • przesyłanie do nas „fantów”, przedmiotów do licytacji na adres:

    Anna Skrzecz
    Ul. Natalińska 5
    05-805 Otrębusy

  • przekazanie 1% swojego podatku na leczenie Kubusia:

    Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste i poza wpisaniem w formularzu PIT-rocznym:

    nazwy fundacji: Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”,
    nr KRS fundacji: 000[zasłonięte]7904;
    - oraz w pozycji „informacje dodatkowe” w drugim wierszu: Skrzecz Jakub Feliks, 4928 (znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego) dla poszczególnych formularzy odpowiednio:
    PIT-36 – poz. 309; PIT-36L – poz. 109; PIT-37 – poz. 128; PIT-38 –poz. 62 oraz PIT-28 – poz. 133;

    nic nie trzeba robić – pieniądze prześle Urząd Skarbowy do Fundacji.

    Przykład - PIT-37



    przekazanie bezpośredniej darowizny na konto Kubusia w Fundacji:



    Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”
    ul. Łomiańska 5
    01-685 Warszawa
    PEKAO S.A. Oddział 1 w Warszawie
    nr konta: 13 1240 [zasłonięte] 1[zasłonięte]0371110 [zasłonięte] 176008

    z dopiskiem: cele statutowe (4928)

    Dziękujemy za każdą formę pomocy.
    Jesteśmy wdzięczni, że nie jest Państwu obojętny los naszego synka i wspieracie nas całym sercem.


    PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST


    FILM DVD

    FRIDA 

    reżyseria: Julie Taymor
    występują: Salma Hayek, Alfred Molina, Valeria Golino, Mía Maestro, Roger Rees, Diego Luna, Patricia Reyes Spíndola, Margarita Sanz, Geoffrey Rush, Amelia Zapata, Alejandro Usigli, Lucia Bravo
    czas trwania: 117 min
    język: angielski, polski (lektor)
    napisy: polskie 

    Pełna pasji opowieść o burzliwym romansie głośnej malarki Fridy Kahlo z jej mentorem - potem mężem - Diego Riverą. Fascynacja Fridą Kahlo rosła w miarę jak odkrywano jej złożoną osobowość. Jej walka, cierpienie, wiara, miłość, jej burzliwy związek z Riverą, rewolucyjne poglądy i niezwykły styl jej malarstwa, stworzyły podstawę prawdziwej legendy. Za swą bohaterkę ogłosił ją amerykański ruch feministyczny. Nawet świat mody nie oparł się tej fasynacji lansując modę na "piękną, aztecką dziewczynę". Dziś twórczość Fridy Kahlo, uważana jest w Meksyku za skarb narodowy, wyraża zarówno dumę z kultury narodowej Meksyku jak i osiągnięć sztuki tego kraju.


    Płyta w bardzo dobrym stanie, płyta była przechowywana w dużym segregatorze dlatego sprzedawana jest w plastikowym pudełku, kartonowa kopertka zaginęła w akcji :) (jak na zdjęciu).

    Płyta jest darem od Wspaniałego Allegrowicza
    o nicku asiejda,
    który wsparł nas licznymi darami na aukcje!

    Bardzo dziękujemy za wsparcie oraz liczne dary na kubusiowe aukcje!!


    Zapraszam też na inne nasze aukcje. Namawiam do zakupu jednego z PLUSZAKÓW – to mała rzecz, ale nowa dla Twojego dziecka. Zakupując małego Misia, Pieska czy Kaczuszkę pomożesz Kubusiowi w walce z autyzmem i jednocześnie zafundujesz frajdę swojemu dziecku!

    Tak wiele możesz zrobić za tak niewiele…

    Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie o mnie.

    W przypadku zakupu paru przedmiotów z naszych aukcji można negocjować koszty przesyłki.

    Po wygraniu aukcji (w ciągu 7 dni od wygrania aukcji) proszę o kontakt z informacją, czy chcą Państwo otrzymać zamówiony towar, czy pomoc jest symboliczna i zostawicie przedmiot do dalszej licytacji. Wówczas podamy dokładne wskazówki dotyczące wpłaty.

    W miarę możliwości prosimy o korzystanie z „Płacę z Allegro”, gdyż przesyłkę będziemy mogli wysłać już po otrzymaniu potwierdzenia przez Allegro.

    W przypadku płatności przelewem prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu, gdyż wpłaty na koncie Fundacji księgowane są z bardzo dużym opóźnieniem, nawet kilkutygodniowym. W przypadku braku potwierdzenia przelewu przedmiot będziemy mogli wysłać dopiero po otrzymaniu spisu wpłat z Fundacji.


    Zapraszamy na pozostałe nasze aukcje