Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CHARLIE CHAPLIN [DVD]+[KSIĄŻKA]

26-01-2012, 21:50
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik drake2
numer aukcji: 2030460819
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 15   
Koniec: 30-01-2012, 18:05
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


warunki wysyłki za pobraniem:
  • jeśli masz conajmniej 5 punktów w Allegro
  • jeśli adres wysyłkowy jest taki sam jak adres z ustawień Allegro
  • jeśli komentarze kupującego są tylko pozytywne
  • jeśli wartość zamówienia (bez kosztów wysyłki) przekracza 20 zł

Charlie Chaplin [DVD]+[KSIĄŻKA]

drake2
opis:

Na płycie znajduje się 5 wczesnych filmów Chaplina z muzyką skomponowaną przez Krzesimira Dębskiego. Książeczka zawiera wywiad z Krzesimirem Dębskim, biografię Chaplina autorstwa Jacka Szczerby oraz opis projektu

Pięć filmów zebranych na naszym DVD pochodzi z lat 1915-17.

Są dowodem na nieograniczoną gagowo-slapstickową wyobraźnię Chaplina. Za rywala ma on tu zawsze ogromnego Erika Campbella, a nagrodą jest dlań przychylność Edny Purviance.

W „Charlie na planie filmowym” (1916, dla wytwórni Mutual) Chaplin wrzuca oponentów do filmowej zapadni, albo obrzuca ich tortami.

W „Ulicy Spokojnej” (1917, dla Mutual), jako policjant, zaprowadza porządek na najniebezpieczniejszej ulicy w mieście (giganta-rozrabiakę usypia gazem z latarni ulicznej).

W„Charlie ucieka” (1917, dla wytwórni Mutual) Chaplin jest skazańcem, który ucieka z więzienia. Chcąc pozbyć się pasiastego mundurka, kradnie przypadkowemu mężczyźnie strój kąpielowy. Udając pływaka ratuje od utonięcia dwie kobiety.

W „Charlie na kuracji” (1917, dla Mutual) przywozi do uzdrowiska walizkę pełną trunków (jej zawartość ląduje w źródle i wszyscy kuracjusze się upijają), nie może okiełznać drzwi obrotowych i ucieka przed masażystą-sadystą.

A w „Charlie na wrotkach” (1916, dla Mutual) jest kelnerem, który najpierw doprowadza do szału klientów i resztę obsługi lokalu, a potem, jeździ na wrotkach i podaje się za arystokratę.

Wszystkie te filmy oprawił muzyką Krzesimir Dębski (m.in. autor ścieżki dźwiękowej do „Ogniem i mieczem”).

Jak do tego doszło? Otóż hollywoodzka firma „Limelights” (czyli „Światła rampy”), w której większościowe udziały mają spadkobiercy Chaplina, rozpisała konkurs na muzykę do 16 wczesnych, niemych fabuł Charliego. Wystartował w nim ponoć sam Michael Nyman („Fortepian”), ale wygrał właśnie Dębski. Podobno zdecydował o tym głos córki Chaplina - Geraldine, której przypadł do gustu nostalgicznie słowiański ton kompozycji polskiego muzyka.

Płyta zawiera 5 filmów:

1. Charlie na planie filmowym - 23 min 50 s

2. Ulica spokojna - 19 min 47 s

3. Charlie ucieka - 20 min 13 s

4. Charlie na kuracji - 20 min 22 s

5. Charlie na wrotkach - 23 min 40 s

region: 2
format obrazu: 4:3
dodatki: bezpośredni dostęp do scen
stan płyty: Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)
Dane kontaktowe:

e-mail: [zasłonięte]@dvdmax.pl

tel.: +48 63 [zasłonięte]243 88 | +48 63 [zasłonięte]242 20
poniedziałek - piątek od 9:00 do 17:00
UWAGA!
Kupujący kupując ten produkt jednocześnie upoważnia sprzedającego do zawarcia umowy na usługi pocztowe w imieniu i na rzecz kupującego.