Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CHARIO SYNTAR 520R / RATY 0% / AUTOR.DEALER

22-01-2012, 2:18
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 3 990 zł     
Użytkownik K-E-Z-A-R-D
numer aukcji: 2037497813
Miejscowość Starogard Gdański
Wyświetleń: 26   
Koniec: 18-01-2012 17:51:57

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Marka: Inni producenci
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Audio&Video

Tomasz Czerwiński
tel. kom.: 601 [zasłonięte]-802
Gadu-Gadu: [zasłonięte]75485

Kontakt ogólny:

e-mail: [zasłonięte]@kezard.com.pl
telefon: (58)[zasłonięte]561-47

Adres sklepu:
ul. Armii Krajowej 9B
83-200 Starogard Gdański

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10 - 18
Sobota: 10 - 14

Lokalizacja sklepu:


- Wysyłka za pobraniem
- Wysyłka po przelewie

Możliwości płatności:

- Przelew na konto (Millenium)
- Płatność przy odbiorze
- Gotówka

(dane potrzebne do wykonania
przelewu znajdują się
na stronie "O mnie")

  

UWAGA!

Kupując w naszym sklepie, kupujesz od legalnie działającej i zarejestrowanej firmy.


Kolumny podstawkowe
Chario Syntar 520R

Gwarancja 5 lat


 
Nasza cena: 3990,-

 

Cena za parę.


 


Syntar 520R
Kolumna podstawkowa - głośnik wysokotonowy z miękką kopułką Silver Soft Tweeter o średnicy 27 mm/200 mm głośnik niskośredniotonowy z polimerową membraną Double Flex 


Syntar to nowa seria firmy Chario, zastępująca dotychczasowe serie Silhouette, Silverette, Premium, Hiper, Piccolo Classic oraz Piccolo High Tech. Seria ta będzie dostępna w dwóch wariantach wykończeń:

  • w klasycznych obudowach, z krawędziami składanymi pod kątem 90 stopni,
  • w obudowach z naturalną okleiną, z zaokrąglonymi krawędziami z drewna (nazwa tej linii brzmi: Syntar R).

 

Po co dwa rodzaje wykończeń?
Zastosowanie dwóch rodzajów wykończenia w kolumnach Chario jest całkiem łatwe do zrozumienia, jeśli weźmiemy pod uwagę sukces dwóch starszych linii tego producenta – Silhouette i Silverette. Inżynierowie Chario, wykorzystując zdobyte przy nich doświadczenia chcieli przygotować nowy produkt, będący krokiem naprzód jeśli chodzi o badania nad akustyką, który byłby skierowany do tych samych odbiorców, co starsze linie. Stąd ostre krawędzie, podobne rozmiary i ten sam zakres cenowy. Można więc w prosty sposób łączyć w systemach wielokanałowych starsze i nowe kolumny. 
Chciano jednak w jakiś sposób zróżnicować wygląd kolumn z nowej serii tak, aby można ją było dopasować do różnego typu wnętrz, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Tak powstała seria Syntar R z okleiną z naturalnego drewna i drewnianymi elementami narożnymi. 

Skąd nazwa Syntar?
Nazwa Syntar ma swoją historię. Inżynierowie Chario dali nowej serii tę nazwę po to, aby podkreślić pomysł, z jakim została zaprojektowana. Seria Syntar pojawiła się po raz pierwszy dwadzieścia lat temu, odnosząc ogromny sukces, zarówno jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, jak i o reakcję specjalistycznych magazynów audio. Nazwa wzięła się z połączenia „SYNergistic” i „TARgets”, opisujących techniczne założenia serii. Nazwa ta wskazuje, że połączenie portu bas-refleksu i jego, definiowanej przez stopy, odległości od podstawy gwarantują taki sam dźwięk i takie same przetwarzanie basu w każdym pomieszczeniu i przy dowolnym ustawieniu kolumny. Stopy, wykonane ze specjalnego rodzaju gumy, absorbują znaczną część drgań generowanych przez głośniki.

Główne założenia konstrukcyjne
Badania nad otoczeniem akustycznym, studia nad psychoakustyką, analiza ludzkiej percepcji – wszystko to doprowadziło do powstania nowych membran głośników średniotonowych i niskotonowych. Kształt membran o nazwie Double Flex został dobrany mając na względzie naukowe przesłanki. Ma on na celu poprawę emisji energii przez membranę, zmniejszenie „nerwowości” dźwięku i mniejsze zmęczenie towarzyszące słuchaniu muzyki, przy lepszej definicji i analityczności dźwięku. Dopracowano także głośnik wysokotonowy, korzystając z doświadczenia zebranego przy głośnikach z serii Academy. Zmniejszono w nich zniekształcenia i w synergiczny sposób połączono z polimerowymi głośnikami niskośredniotonowymi.

Jak skonstruowana jest obudowa
Także obudowy zostały skonstruowane inaczej niż to się robiło w przeszłości. Nawet ostre krawędzie, składanych pod kątem 90 stopni wykonywane są przy wykorzystaniu zupełnie innej techniki niż do tej pory – obudowa jest przez to sztywniejsza i mniej podatna na drgania niż przy klasycznej technice. Podobnie jak wszystkie inne kolumny Chario, tak i seria Syntar jest ręcznie produkowana we Włoszech. Nowa seria będzie produkowana w nowej fabryce w Zogno, małym miasteczku blisko Bergamo, 20 km od kwatery głównej w Merate.

PRZETWORNIKI – krótkie wprowadzenie

Kolumny Chario korzystały zawsze z przetworników, których nie ma na rynku – wszystkie były projektowane w laboratoriach Chario i wykonywane w fabrykach Chario. Specjalną uwagę przyłożono także do dostawców poszczególnych elementów, z których potem składa się gotowy przetwornik. Wybrani podwykonawcy muszą ściśle trzymać się założeń i zaleceń Chario. Oznacza to, że każdy głośnik jest w 100% zgodny z zapotrzebowaniem i że żadnego nie można kupić na tzw. wolnym rynku. 
Głośniki niskośredniotonowe zastosowane w serii Syntar zostały od początku do końca zaprojektowane w laboratoriach Chario, osobiście przez ich szefa, pana Mario Marcello Murace, z parametrami Thiela i Smalla w roli głównej. Każdy podzespół, począwszy od aluminiowego karkasu cewki, aż do specjalnej harmonijki dolnego zawieszenia głośnika, przez wybór górnego zawieszenia, aż do molekularnego składu kleju i dobroci ruchomych części. Dotyczy to także magnesów AlNiCo, zniekształceń intermodulacyjnych i harmonicznych, najniższych w tym zakresie cenowym, osiągniętych dzięki membranom Double Flex. 
Wszystko to w połączeniu ze niezwykle dopracowaną zwrotnicą sprawia, że udało się w serii Syntar R osiągnąć nowy poziom w jakości dźwięku.
Polimerowe membrany Double Flex nie mają nakładki przeciwpyłowej – cała membrana wykonana jest z pojedynczego elementu. 

Głośnik wysokotonowy został opracowany bezpośrednio na bazie kopułki T32 (seria Academy) i ma identyczny kształt membrany. Ma średnicę 27 mm i wykonana jest z jedwabiu pokrytego aluminiowym pyłem. Ta konkretna technologia znacząco zmniejsza zniekształcenia harmoniczne – są najniższe w tej kategorii cenowej. Neodymowy magnes, aluminiowy karkas cewki umożliwiają znakomite wytracanie ciepła, ważne ze względu na niski punkt podziału zwrotnicy.

 

Specyfikacja techniczna - Syntar 520R
Sposób obciążenia głośnika niskotonowego: wentylowana NRS
Budowa: dwudrożna
Skuteczność: 90 dB (1 m/2,83 V rms)
Pasmo przenoszenia (-3 dB): 50-20 000 Hz
Punkt podziału zwrotnicy: 1330 Hz
Impedancja nominalna: 4 Ohm
Sugerowana moc wzmacniacza: 30-120 W
Wymiary (HxWxD): 413 x 265 x 280 mm

>>>> Produkty zakupione w sklepie Kezard, objęte są 12, 24, 36 lub 60 miesięczną gwarancją sklepu i gwarancją producenta

>>> Po licytacji towaru, przesłany zostanie do Państwa automatyczny mail potwierdzający przyjęcie zamówienia. Prosimy o odpowiedź na naszego mail`a celem potwierdzenia zakupu oraz określenia formy płatności.

>>> Jeżeli za zakup chcą Państwo otrzymać fakturę VAT, to prosimy o przesłanie mail`em pełnych danych firmy wraz z numerem NIP. Ceny na naszych aukcjach są cenami brutto.


SPRZĘT JEST ORYGINALNIE ZAPAKOWANY


[zasłonięte]@kezard.com.pl