Chór Dana - Niezapomniane Przeboje lat 30 Vol.3 (4 CD)
Wydawnictwo 4ever Music poleca państwu zestaw dwóch wcześniej wydanych albumów muzycznych z nagraniami z lat 30-tych XX wieku. Solenizanci lubią dni imienin. Kiedyś oczekiwali na gości przychodzących bez zaproszenia. Przyjaciele zjawiali się z życzeniami, prezentami dlatego, że pamiętali. Obyczaje się zmieniają. Dzisiaj zaprasza się wybrane osoby na określony dzień i godzinę. Biesiaduje się przy obfitym stole intonując setki razy "Sto lat" zakłócając oglądanie seriali telewizyjnych pozostałym gościom.Dawno, dawno temu... bawiono się przy muzyce. Polskie Radio nadawało świetne koncerty muzyki tanecznej, a przy gramofonach z przebojowymi płytami można było tańczyć do rana. Obie płyty CD zawierają piosenki z imionami modne w latach trzydziestych XX wieku. Wiele imion używa się do dzisiaj, więc płyty mogą stać się oryginalnymi prezentami imieninowymi. Księgi imion podają, że pierwsze miejsca w Polsce zachowują imiona: Anna (od średniowiecza), Maria i Katarzyna, Jan, Stanisław i Andrzej. Aby Państwu ułatwić poznanie treści piosenek podajemy fragmenty tekstów z kilkoma imionami: Hanka, Marysia, Jadzia, Barbara, Irena, Jola, Zosia.
Co nam zostało z tych lat? Bardzo wiele wspaniałych piosenek Władysława Dana (Daniłowskiego). Setki utworów: lirycznych, miłosnych, żartobliwych, patriotycznych, satyrycznych, śmiesznych i smutnych. Teksty do piosenek pisali znakomici autorzy, przede wszystkim Julian Tuwim a także Jerzy Jurandot, Marian Hemar, Zenon Friedwald, Aleksander Jellin, Ludwik Szmaragd, Konrad Tom, Emanuel Schlechter i inni. Dan stał się wspaniałym ambasadorem polskiej kultury muzycznej, literackiej i wykonawczej.Cała Polska śpiewała przez 10 lat piosenki ulubionego zespołu i słuchała popisów w stylu "The rewelers".Chór Dana, miał okazję poznać rewelacyjny zespół rewelersów w 1936 roku w czasie pierwszej podróży do Stanów. Na statku "Ile de France" spotkali zespół "The Mills Brothers" pierwszy w świecie zespół amerykańskich rewelersów.
Jak doszło do debiutu Chóru Dana 18 maja 1929 roku w rewii "Gabinet figur wo(j)skowych" w teatrze "Qui Pro Quo". W katedrze Św.Jana w Warszawie śpiewał kwintet męski. Byli to panowie: Wincenty Nowakowski liryczny tenor (inkasent w Kasie Chorych), Mieczysław Vogel, piękny metaliczny baryton (kasjer kolejowy) późniejszy Fogg, Tadeusz Bogdanowicz aksamitny bas (sierżant WP), dwóch tenorów: Aleksander Kruszewski (kasjer kolejowy) i Zachariasz Papiernik (sierżant WP). W 1935 roku Wincentego Nowakowskiego zastąpił tenor Tadeusz Jasłowski. Tenorzy Kruszewski i Papiernik opuścili zespół w 1930 roku. Przyjęto lwowiaka Adama Wysockiego. Wielomiesięczna praca i talent twórczy Dana przyniosły wspaniałe wyniki. Dyrektor teatru "Qui pro quo", Jerzy Boczkowski zaproponował nowemu chórowi trzy występy próbne. Chór Dana odniósł wielki sukces został zaangażowany na stałe. Na premierze warszawiacy wystąpili jako chór z Argentyny "Coro Agentino V.Dano". Zaśpiewali oryginalne hiszpańskie tango "Plegaria" oraz dwa stylowe utwory kompozycji Dana "Siempre Querida" i "Liana". Konfernansjerkę prowadzili Niusia Nobisówna (przyszła żona Dana) i Konrad Tom.
Śpiewanie do mikrofonu nie było sprawą łatwą, ale Chór Dana pokonał wszystkie trudności. Pierwsze swe płyty nagrali w sali Doliny Szawajcarskiej dla wytwórni "Syrena". Do sukcesu chóru przyczyniła się również Ordonka, na której życzenie Chór Dana śpiewał z nią przeboje takie jak "Milongera", "Uliczka w Barcelonie" z tekstami Michała hrabiego Tyszkiewicza, przyszłego męża artystki. W roku 1931 nowi gwiazdorzy piosenki nagrali w studiu berlińskim dźwięk do filmu "1O z Pawiaka" - piosenkę "Flisacy" (tekst o trzech zaborach Stanisława Biernackiego-Stacha). Motyw tej piosenki nucony przez Papieża Jana Pawła II ukazał się na płycie w U.S.A., ale kompozytor nie został podany, pochodzenie muzyki określono jako ludowe.
Wysyłka po 23.04.12
CD 1: Piosenki dla solenizantów
1. Ada to nie wypada
2. Czy tutaj mieszka panna Agnieszka
3. Panna Andzia ma wychodne
4. Barbara
5. Bianka
6. Diana
7. Ewelina
8. Dobosz Grześ
9. Hanko
10. Irena
11. Jadzia
12. Jakubek
13. Panie Janie
14. A czemu Jurku
15. Joanna
16. Czy umiesz gwizdać Joanno ?
17. Jola Jola !
18. Donna Kaśka
19. Lolita
20. Ach Ludwiko !
21. Maruszka
CD 2:
1. Maniusiu, Ach !
2. Marianna
3. Marysia
4. Natasza
5. Nikodem
6. Nino, ach uśmiechnij się
7. Rebeka
8. Robert i Bertrand
9. Rose Marie
10. Stachu !
11. Tamara
12. Violetta
13. To jest Wacuś
14. Waleria
15. Wańka
16. Panna Weronika
17. Gdzie idziesz Wojtuś ?
18. Wanda
19. Gdy panna Zuzanna gra na fortepianie
20. Co temu winien Zygmuś, że jest taki śliczny
21. Oczy mojej Zosi
CD 3: Chór Dana
1. Szkoda chwil, szkoda dni, szkoda lat
2. Wesele kontrabasu z gitarą
3. Wesoły tramp
4. Niebieska bluza
5. Przygody
6. W niedzielę
7. Trzy świnki
8. Panna Anna
9. Kiedy Kuba gra na tubie
10. Polowanie na tygrysa
11. Murzynek Jim
12. Nie pieprz Pietrze
13. Czerwony kapturek
14. Serce drga
15. Argentyna
16. Kocha, lubi, szanuje
17. Co dla nas
18. Ostatnia jazda
19. Awantura
20. Czy umiesz gwizdać Joanno
21. Ameryka
22. Capri
23. Daniada
CD 4:
1. Deszcz
2. Godzina szczęścia
3. Jesienne tango
4. Jest tylko jedna miłość
5. Nie chcę wiedzieć
6. Nie mogę żyć bez Ciebie
7. Czy przyjdzie
8. Serce
9. Serenada
10. Smutne tango
11. Romans hiszpański
12. Szumi las
13. To ostatnia niedziela
14. Cicho grajcie mi znów
15. Zawsze
16. Pod samowarem
17. Nobody But You
18. Bajka
19. Księżyc nad Tahiti
20. Zdawało mi się
21. Przysięgnij mi
22. Maleńka Jenny
23. Ostatni uśmiech
24. Lwowska Polka
25. Oj dana, dana