PRZEDMIOT AUKCJI
______________________________________________
Celownik kolimatorowy WALTHER COMPETITION I
OPIS PRZEDMIOTU
_______________________________________________
Celownik kolimatorowy to urządzenie celownicze z prostym układem elektronicznym. Kolimator taki zastępuje tradycyjną muszkę i szczerbinkę. Patrząc przez zamontowany na pistolecie kolimator widzimy czerwoną kropkę, która jest wyświetlana na soczewce celownika. Podczas celowania ta kropka musi się znaleźć na obiekcie do którego celujemy. Kolimatory skonstruowano dla celów wojskowych z myślą o maksymalnym skróceniu czasu celowania. Jest to bardzo ważny czynnik w taktyce posługiwania sie bronią.
Od jakiegoś czasu są specjalne kolimatory przeznaczone także do wiatrówek krótkich, a także długich. Kolimatory nie posiadają powiększenia obrazu, dlatego też najlepiej spisują się na pistoletach pneumatycznych na CO2 o relatywnie krótkim zasięgu strzału, Np Walther CP-99, Beretta 92 FS, Colt 1911 itd. Każdy celownik kolimatorowy posiada dwa pokrętła do mechanicznej regulacji pionowej i poziomej, które umożliwiają ustawienie celownika po zamontowaniu. Chodzi o to żeby punkt celowania zgrać z punktem trafienia - tak samo jak w przypadku lunety. Tylko poprawnie ustawiony kolimator zapewni prawidłowe współgranie. Oprócz tych pokręteł, jest także włącznik diody LED, która jest źródłem światła, czyli wspomnianej czerwonej kropki. Włącznik ten może być prosty suwakowy (ON/OFF) lub w formie pokrętła, którym można regulować natężenie światła (6-11 poziomów). Regulacja natężenia jest pomocna aby np. o zmroku nie zostać oślepionym jaskrawą kropką (wtedy światło diody musi być słabsze) a w pełnym słońcu światło diody powinno być ustawione na maksymalną wartość.
Nie wszystkie modele są przystosowane do zamontowania kolimatora (np. Walther PPK/s, Blow Air Power, CP-99 compact), gdyż do montażu potrzebna jest specjalna szyna. Z karabinkami zaś najlepiej współgrają celowniki optyczne, czyli lunety.
Dane techniczne:
- do zamontowania na szynie 22 mm oraz 11mm
- 11 stopniowa regulacja natężenia światła